Hindistan Otelleri Ara

En uygun Hindistan otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Hindistan otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Hindistan Hakkında

Yeryüzünün en kalabalık ikinci ülkesi olan Hindistan, Asya’nın uçsuz bucaksız topraklarına yayılmış ve tarihte pek çok önemli medeniyete ev sahipliği yapmış bir ülke. Son yıllarda büyük bir gelişim gösteren Hindistan, ekonomik olarak dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almasının yanı sıra bilişim sektöründe de saygıdeğer bir konuma sahip.

Dünyanın gelişmiş ekonomilerinin aksine, verimli toprakları sayesinde nüfusun büyük bir bölümü ülkede halen köylerde tarımla uğraşıyor ve bu konuda ekonomiye ciddi bir katkı sağlıyor.

Umman Denizi, Hint Okyanusu ve Bengal Körfezi’nin kıyısında bulunan Hindistan’ın batısında Pakistan, doğusunda Bangladeş ve Myanmar, kuzeyinde ise Çin ve Nepal yer alıyor. Ülkenin kuzeyi ile güneyi arasında önemli iklim farklılıkları var. Dünyanın sıcak kuşağında yer alan Hindistan’ın genelinde muson iklimi etkisini gösteriyor. Kışların kurak ve soğuk, yazların ise ılık ve yağışlı geçtiği Hindistan, zaman zaman aşırı yağışlara da maruz kalıyor.

Dünyadaki en önemli mimari eserlerden biri olan Tac Mahal’e ev sahipliği yapan Agra şehri ülkenin en çok ziyaretçi çeken merkezleri arasında. Başkent Yeni Delhi ise barındırdığı zenginlikler ile ülkenin kültürel dokusunu çok iyi yansıtıyor. Mimari açıdan ülkenin en planlı şehri olan Jaipur ve ‘Hindistan’ın kültürel başkenti’ adıyla anılan Varanasi ise ziyaretçilerde hayranlık uyandırıyor.

Birden fazla inancın tam bir kültürel gökkuşağı halinde birlikte yaşadığı Hindistan’da Budistlerin, Hinduların ve Müslümanların düzenlediği şenlikler ve festivaller oldukça neşeli geçiyor. Son yıllarda tüm dünyada popüler hale gelen meditasyon ve yoga merkezi olan ülkede, her yıl mart ayında düzenlenen Uluslararası Yoga Festivali yoga severler tarafından büyük ilgi görüyor.

Özellikle tavuk etinin çokça tüketildiği ülkede, inek eti ise Hindu inanışında kutsal kabul edilmesi nedeniyle asla yemeklerde kullanılmıyor. ‘Baharat cenneti’ olarak bilinen ülkenin geleneksel yemekleri arasında ise; patates ile yapılan aloo bonda, tavuk eti kullanılan leziz chicken tikka masala ve karidesle hazırlanan tumbo karides tikka yer alıyor.

Hindistan’a gitmek isteyenler vizeye tabiler, ancak diplomatik nedenlerle gidecek olanlar için doksan günlük vize muafiyeti bulunuyor.

Kültürel etkinliklerin de yıl boyunca yaygın olduğu ülkeyi ziyaret etmeden önce, Enuygun.com’dan en uygun bilet fiyatlarını karşılaştırmayı unutmayın.

Hindistan Semtleri