Gelibolu Otelleri Ara

En uygun Gelibolu otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Gelibolu otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Gelibolu Hakkında

Türkiye’nin batısında, Çanakkale ilinin sınırlarında bulunan Gelibolu, tarihi önemi sayesinde her yıl yüzbinlerce ziyaretçiyi çeken bir ilçe. Çanakkale Savaşları’na ev sahipliği yapan bölgeye yapacağınız gezide şehitlik ve anıt mezarları görebilirsiniz. Gelibolu’ya eğer mümkünse bölgeye dair bilgi verebilecek tecrübeli bir rehber eşliğinde gelmenizde yarar var. Böylece tarihi alanlarla ilgili daha fazla detaylı bilgi edinebilir, Çanakkale ruhunu derinden hissedebilirsiniz.  

Tarihte Homeros’un destanlarında adı geçen Truva Antik Kenti’ne ev sahipliği yapan bölgede günümüzde daha çok geniş ormanlık araziler yer alıyor. İstanbul’a yaklaşık 300 kilometre, Çanakkale şehir merkezine ise 50 kilometre uzaklıktaki Gelibolu’ya karayolu ile veya feribotlarla ulaşılabiliyor. Dilerseniz doğrudan Çanakkale Havalimanı’na uçabilir ve buradan hareket eden araçları kullanarak Gelibolu Yarımadası’na gelebilirsiniz.  

Görkemli tarihi boyunca Hititler, Lidyalılar ve Bizanslılar gibi Anadolu topraklarında egemenlik kuran pek çok farklı uygarlığa ev sahipliği yapan Gelibolu’da uzun süre Osmanlı hakimiyeti devam etti. Sonrasında ise bölge Türkiye Cumhuriyeti sınırlarına katıldı. Gelibolu’ya Çanakkale merkezden feribotları kullanarak kısa sürede gelmeniz mümkün. Buraya ulaştığınızda ise tüm heybetiyle yükselen Gelibolu Kalesi, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı ve dünyanın bu alanda en büyüğü olmasıyla dikkati çeken Gelibolu Mevlevihanesi gibi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Tüm sene boyunca ılıman sayılabilecek iklimiyle keşfetmeye elverişli Gelibolu’ya yazın geldiğinizde bile sürekli esen rüzgarlar sayesinde bunalmadan dolaşabilirsiniz. Her yıl 18 Mart’ta düzenlenen Çanakkale Zaferi törenlerinde ise kuşkusuz Gelibolu’nun en özel anlarına şahitlik edebilirsiniz. Gelibolu kıyılarında yerli ve yabancı turistler için hem lüks Çanakkale otelleri hem de küçük pansiyon ve apart tesislerin bulunduğunu hatırlatmakta yarar var.

Gelibolu Otelleri Hakkında İpuçları

Sakin SezonYoğun SezonOrtalama fiyat
Aralık Haziran 356,80 TL
Diğer dönemlere kıyasla bu ayda bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarında düşüş görülüyor. Bölgedeki otellerin en çok tercih edildiği dönem olduğu için gecelik konaklama fiyatları artıyor. Bu bölgedeki otellerin gecelik konaklama fiyatlarının ortalaması alındı.

Gelibolu Seyahat Yazıları

Gelibolu Sıkça Sorulan Sorular

Gelibolu’da bulunan en iyi oteller hangileri?

Gelibolu’daki popüler oteller içerisinde Mercan Hotel, Hampton By Hilton Gelibolu ve Hamzaköy Blue Park Boutique Hotel bulunuyor.

Gelibolu’da bulunan en iyi ucuz oteller hangileri?

Gelibolu’daki popüler ucuz oteller içerisinde Hotel Crowded House, Hotel Gelibolu ve Güneyli Pansiyon bulunuyor.