Edinburgh Otelleri Ara

En uygun Edinburgh otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Edinburgh otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Edinburgh Hakkında

İskoçya’nın başkenti Edinburg, tarihi yapılarıyla, kalesiyle eski ve yeniyi buluşturan, şehircilik anlayışıyla dikkat çeken bir şehirdir. İskoçya’nın 1437 yılından bu yana başkentliğini yapan Edinburg, özellikle eski şehir bölümündeki yapılarıyla Ortaçağ’da yaşıyormuşsunuz izlenimi yaratır.

Kentin hem Old Town yani Eskişehir hem de New Town yeni şehir kısımları UNESCO tarafından dünya mirası listesine alınmıştır. Edinburg Kuzey denizi kenarında kurulmuş bir şehirdir denizin ılıman etkisi nedeniyle İngiltere’nin kuzeyinde olmasına rağmen çok soğuk değildir. Yazlar ılık, kışlar serin ve yağışlı geçer. Ancak yazın bile bazen sık sık yağmur görülebilir. Yine de gezmek için en keyifli zamanlar Haziran ve Eylül aylarıdır.

Edinburg’da şato, marina, botanik bahçesi, Royal Mile yani KraliyetYolu, Scott Anıtı, Kraliyet Sarayı, Tiyatro binası, Castle Rock, Princes Street, Devlet Binası, Charlotte Meydanı, George IV Köprüsü, Nelson Anıtı, İskoç Müzesi gibi yerler gezilebilir. Edinburg’ta çok sayıda tarihi yerler, müzeler ve parkları gezebilirsiniz. Bu şehirde pub bar kültürü çok yaygındır. Yöresel içeceği viski ve publar konusunda alternatifiniz çoktur. Erkeklerin giydiği ve kilt adı verilen yöresel etek şeklinde kıyafet ve gayda adı verilen ulusal çalgısı kente özgü şeylerdir. İstanbul’dan Edinburg’a THY’nin direk uçuşları vardır.

Edinburgh Galeri

Edinburgh Şehir Rehberi