Dikili Otelleri Ara

En uygun Dikili otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Dikili otellerini listele.

Dikili Hakkında

İzmir'in kuzey ilçelerinden Dikili Ege Denizi kıyısında yer alır. Dikili tarihinin en az M.Ö. 4.000'li yıllara kadar dayandığı biliniyor. Binlerce yıl boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Dikili ve çevresinde çok sayıda antik kalıntı bulunur.

Her ne kadar tütün, pamuk ve zeytin üretimi ile tarım, hayvancılıkla birlikte Dikili ekonomisinin temelini oluşturuyor olsa da sahip olduğu tertemiz plajlar ve kaplıcalar ilçe ekonomisinin turizm tarafından da desteklenmesini sağlar. Öte yandan Dikili'nin doğal güzellikleri Ege Denizi boyunca uzanan sahil şeridi ve kumsalları ile sınırlı değil. Merdivenli Köyü ve Denizköy'de bulunan krater gölleri ile mağaralar, ayrıca Madra Çayı ve çevresindeki ormanlık alan da Dikili'nin doğal güzelliğine katkıda bulunur ve gezilip görülmeye değer yerleri arasında sayılır.

Dikili açıklarındaki Kalem Adası mutlaka görülmesi gereken yerlerden. Bu adada yapılaşma çok az ve adanın doğal ortamına bembeyaz kumsallar ile turkuaz rengine bürünen deniz eşlik ediyor. Atatürk Botanik Bahçesi, Aşıklar Şelalesi olarak da anılan Nebiler Şelalesi ve Çandarlı Kalesi Dİkili ziyaretçilerinin ilgisini çekebilecek diğer güzel noktalar.

Dikili Galeri

Dikili Seyahat Yazıları

x