Demre Otelleri Ara

En uygun Demre otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Demre otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Demre Hakkında

Eski adıyla Kale olarak da bilinen Demre, Antalya’nın en fazla ziyaret edilen turistik ilçelerinden. Noel Baba yani Aziz Nicholaus, uzun bir süre Demre’de yaşadı ve halen ilçeye gelen ziyaretçiler için önemli bir cazibe kaynağı. Üstelik günümüzde ilçe her yıl düzenlenen Noel Baba etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Hac için bölgeye gelen Hristiyanları çeken Demre’de Likya döneminden kalan eski tiyatroyu ve kaya mezarlarını görebilirsiniz. Önceleri bölgede Eynihal adlı bir köy bulunuyordu. Sonradan ilçe olarak Kale ismini aldı. 2005 yılından bugüne ise Demre olarak adlandırılıyor.

Yakın çevresinde pek çok tarihi ve turistik önem arz eden yer bulunmasına rağmen Demre’nin günümüzde temel geçim kaynağı tarım. Özellikle seracılığın çok gelişmiş olduğu ilçede biber ve domates tarımı yapılıyor. Önceleri Demre’de geniş portakal ve mandalina bahçeleri bulunuyorken şimdilerde serada yetiştirilen ürünler ağırlıkta. İlçenin nüfusu 26 bine yakın ve nüfus genellikle burada uzun süredir yaşayan yerleşimcilerden meydana geliyor.  

Demre’de tatil yaparken Simena Antik Kenti’nin yanı sıra kaya mezarlarını gezebilir ve dalış yapabilirsiniz. Antalya otelleri ziyaretçileri arasında özellikle Kekova tekne turları hem yabancı hem de yerli turistler arasında hayli revaçta. Tekneyle açılarak Akdeniz’in maviliğinde dinlenebilir, olağandışı güzellikteki koylarda yaz mevsiminde yüzerek serinleyebilirsiniz. İlçede yaz aylarında güneş tüm gün sıcak yüzünü gösteriyor. Bu aylarda termometreler genel olarak 30-35 derecelerde seyrediyor. Kış aylarında ise hava yine ılıman sayılabilir. Demre’de kış mevsiminin ortasında dahi genellikle dondurucu soğuklara rastlamanız olası değil. İlçeye ulaşmanın en hızlı ve pratik yollarından biri ise Antalya Havalimanı’na uçmak. Hem Türkiye’nin büyük şehirlerinden hem de yurt dışından seyahat edebileceğiniz Antalya’ya indiğinizde araç kiralayabilir ve direksiyonu Demre’ye çevirebilirsiniz.

Demre Seyahat Yazıları