Brest Otelleri Ara

En uygun Brest otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Brest otellerini listele.

  • Otel Bul
  • Rezervasyon Sorgula
Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Brest Hakkında

Brest İngiliz etkisinin hissedilebildiği bir Fransa şehridir. Bretanya bölgesinin Finistere ilinde yer alan Brest, Fransa’nın kuzeybatı ucunda konumlanmıştır. Oldukça yoğun fakat düzenli bir liman kenti olan Brest’te, 20 metreye varan gelgitler yaşandığı için sahil kesimlerinde barikatlar kurulmuştur. Harika mimariye sahip bir kale olan Chateau de Brest, Tanguy Kulesi, Penfeld Nehri, Recouvrance Köprüsü ve bir botanik bahçesi, Brest ziyareti arasında mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Brest konumu nedeniyle Amerika’ya ulaşılabilen ilk Fransız limanı olarak kabul edilmektedir. Kent, gemi tamir ve bakım da dahil olmak üzere 9 ticari limana sahiptir. Sanayileşmiş bir kent imajına sahip olmasına rağmen Brest ekonomisinin % 75’ini hizmet sektörü temsil etmektedir. Brest gerek mimari yapıları gerekse doğal alanlarıyla turistler açısından keyifli bir tatil deneyimi demektir.

Brest limanının kalbinde yer alan Chateau de Brest, şehirdeki en eski anıttır. Son derece stratejik bir noktada konumlanan bu kale, halen kullanımda olan dünyanın en eski kalesidir. Şehrin görülmeye değer yerlerinin başında gelen bu kale bünyesinde bir de gemi modellerinin, resimlerin, heykellerin ve Brest denizcilik hayatına ilişkin nesnelerin sergilendiği Ulusal Denizcilik Müzesi yer almaktadır. Ayrıca kentin birkaç kilometre dışında granit kayalıkların, kumsalların yer aldığı doğal ortamlar vardır. Güneşlenme, rüzgar sörfü, balıkçılık ve yatçılık gibi aktivitelerin yapılabildiği doğal alanlar, şehri daha da çekici bir hale getirmektedir.

Brest hava ulaşımı Brest Bretagne Havalimanı ile sağlanabilmektedir. Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 10 km’lik uzaklıkta yer almakta olup arabayla 15 dakikadan kısa bir sürede şehir merkezine ulaşmak mümkündür. İstanbul – Brest arası uçuşların süresi ise 1 veya daha fazla aktarmayla en az yaklaşık 6 saat 20 dakikadır.

Brest Galeri