Beşiktaş Otelleri Ara

En uygun Beşiktaş otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Beşiktaş otellerini listele.

Şehir, ilçe, tema, otel adı ara
Giriş ve Çıkış Tarihi
Giriş ve çıkış tarihini seçin
Konuk Sayısı
2 Yetişkin

Beşiktaş Hakkında

Beşiktaş İstanbul’un Avrupa Yakasında yer alan ilçelerinden biridir. Beşiktaş, vapur iskelesiyle, metrobüs, tramvay,metro, otobüs gibi çeşitli toplu taşıma araçlarına yakınlığı ile İstanbul’un merkez ilçelerindendir. Kadıköy- Beşiktaş vapuru ilçenin ünlü aktiviteleri arasında yer alır. İşiniz olmasa bile bu vapur hattını bir kere kullanmalı, vapurun dışında oturarak, deniz manzarasını seyre dalıp, martılara simit atma geleneğini yaşamalısınız. Beşiktaş’ın uzun sahilinde vakit geçirip buradaki kafelerde çay içmeden buradan dönmemelisiniz. 

Beşiktaş birçok tarihi yapıya ve parklara ev sahipliği yapmasıyla İstanbul ilçeleri arasında önemli bir yere sahiptir. İlçede ziyaret edilmesi gereken noktaların başında,Türkiye’nin en önemli tarihi yerlerinden biri olan Dolmabahçe Sarayı gelir. Dolmabahçe Sarayı Atatürk’ün son günlerini geçirdiği yer olması bakımından önemlidir.  Beşiktaş’ın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında, Türkiye’de kurulan ilk askeri müze olan Deniz Müzesi, Çırağan Sarayı, Saray Koleksiyonları Müzesi, İstanbul Resim ve Heykel Müzesi ve Mustafa Kemal Müzesi yer alır. Gösterişli bir mimariye sahip olan ve önemli etkinliklere ev sahipliği yapan Çırağan Sarayı Beşiktaş’ta görülmeye değer yapıların başındadır.

Beşiktaş ayrıca, Yıldız Korusu ve Ihlamur Kasrı parklarıyla da ünlüdür. Oldukça geniş bir alana sahip olan bu parklarda hafta sonu kahvaltı edebilir ya da piknik yapabilirsiniz. Maçka Demokrasi Parkı da Dolmabahçe, Maçka ve Harbiye arasında bulunan büyük parklardandır. İlçe alışveriş imkanları olarak da oldukça geniş çeşitliliğe sahiptir. Beşiktaş Cumartesi Pazarı ve çarşısı, Beşiktaş deyince akla ilk gelen alışveriş yerleri arasındadır. Ayrıca ilçe kahvaltıcılar sokağı ve balık pazarıyla da oldukça meşhurdur. 

İstanbul’un yerli ve yabancı konserlerinin yapıldığı konser alanı olan KüçükÇiftlik Park da burada bulunur. Konser gibi etkinlikler için Beşiktaş'a geldiğinizde çok çeşitli İstanbul otelleri konaklama fırsatları yakalayabilirsiniz. İlçede Arnavutköy, Bebek, Etiler, Levent ve Ortaköy gibi tarihi yönden köklü ve aynı zamanda lüks semtler de yer alır. Beşiktaş’tayken bu semtlerden Ortaköy’e gidip mutlaka kumpir yemeli ve entel pazarda kurulan stantları gezmelisiniz. Sahiliyle ünlü Bebek’te yürüyüş yaptıktan sonra bir kahve içmeden buradan ayrılmamalısınız. İstanbul’un merkezinde yer alan Beşiktaş’a, Taksim’den dolmuş, Kadıköy’den vapur ve Mecidiyeköy’den de otobüsle rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Beşiktaş Semtleri

Önemli Noktalar

Beşiktaş Seyahat Yazıları