Bergama Otelleri

En uygun Bergama otel fiyatları arasında karşılaştırma yap, en ucuz Bergama otellerini listele.

Bergama Hakkında

İzmir'in, kuzeyde Balıkesir'e sınır komşusu olan ilçesi Bergama Bakırçay Havzası'nda yer alır. Kent Unesco Mirasları Listesi'nde bulunuyor.

Tütün, çam fıstığı, pamuk, üzüm ve zeytin Bergama'da yetiştirilen ürünlerin başında gelir. Halıcılık ata mirası bir gelenek olarak Bergama ekonomisinde tarım kadar değerli bir yere sahip. Kültür turizmi de kent ekonomisini canlandıran önemli başka bir öğe.

Milattan önceki yüzyıllara dayanan tarihi ile Bergama eski ve önemli bir yerleşim yeri. Akropolis Antik Kenti, Athena Tapınağı, Antik Bergama Kütüphanesi, Dionysos Tapınağı, Zeus Sunağı, Antik Tiyatro ve daha niceleri Bergama'nın tarihi mirasları olarak görülmeye değer yapılar. Osmanlı ve Selçuklu mimarisinin örneklerinden camiler ve hanlar da gezilecek yerler listesine eklenebilir. Bergama ayrıca ılıcalar açısından da oldukça zengin bir coğrafyaya sahip. Ağrılar ve çeşitli hastalıklar için şifa kaynağı olarak kabul edildiğinden termal tesislere gelen çok sayıda ziyaretçisi olur.

Bergama'da Akdeniz iklimi hâkim ve kış ayları ılık ancak bol yağışlı yaz ayları ise kurak ancak çok sıcak geçtiğinden kenti ziyaret etmek için en uygun zaman bahar ayları olarak kabul edilir.

Bergama Galeri

x