Tatilinizi ya da iş gezinizi Zürih'te gerçekleştirdiniz ve buradan dönüşte tanıdıklarınıza hediye almak istiyorsunuz. Size hediye konusunda birkaç tüyo verelim.

Çikolata

Çikolata

İsviçre çikolatalarının ününü bilmeyen yoktur. Zürih’e kadar gelip de çikolata almadan dönmek olmaz. Markalı çikolataların yanı sıra şehrin sokaklarındaki bağımsız çikolata dükkânlarının kendi üretim ürünlerini de mutlaka deneyin.

Uçak Bileti

İsviçre çakısı

İsviçre çakısı

Çok amaçlı bu meşhur İsviçre çakısını hem kendinize hem de sevdiklerinize gezi hatırası olarak alabilirsiniz. Yer tasarrufu sağlayan bu aletin tasarım tarihi 1897 yılına kadar uzanıyor. Bu çakıyı sadece İsviçre ordusu değil astronotlar da kullanıyor.

Guguklu saat

Guguklu saat

İsviçre yapımı saatler dünyaca ünlüdür. Bu sebeple guguklu saatlerin İsviçre’den alınacaklar listesinde olmasına şaşmamak gerek. Guguklu saatlerin mucidi olarak Almanlar bilinse de ağaç evli guguklu saatler İsviçre’ye hastır. Son derece otantik güzel bir hediye alternatifidir.

Kol Saati

Kol Saati

Swatches’dan Rolex’e kadar uzanan marka aralığında birçok kol saati de İsviçre’ye has hediyelikler arasında yer alıyor.

Müzik kutusu

Müzik kutusu

Saatler kadar İsviçre yapımı müzik kutuları da kaliteli işçiliği ile dikkat çekiyor.

El sanatları

El sanatları

El oyması ahşap oyuncaklar, seramik ve üfleme ile yapılmış cam objeler, çanlar, deri ürünleri gibi İsviçre’ye has birçok el sanatı ürünü de güzel birer hediye olabilir.

Takı ve mücevher

Takı ve mücevher

Zürih, değerli metaller küresel ticaretinin önemli merkezlerinden biridir. Şehirde kaliteli takılar bulabileceğiniz birçok mağaza bulabilirsiniz.


nihanbayram
Nihan Bayram
469 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar