Ülkemizin ve dünyanın en güzel bungalov otelleri

nihanbayram

Deniz manzaralı veya okyanusun hemen kıyısında bir otelde kalmak harika bir fikir olabilir ama bundan daha iyisi varsa o da denizin üzerinde veya yemyeşil doğanın tam da kalbinde olmaktır. Denizin masmavi dünyası veya doğa ile iç içe olabileceğiniz ülkemizin ve dünyanın en güzel bungalov otelleri hangileri dersiniz?

Pangkor Laut Resort

Pangkor Laut Resort

Malezya'nın zümrüt yeşili kıyılarında yer alan bu muhteşem otel denizin üzerine inşa edilen bungalov tarzı villardan oluşuyor. Otelin tamamından görülebilen baş döndürürcü manzaranın yanında tropik meyvelerden kokteyllere aradığınız her şey dakikalar içinde emrinizde.

Sea Valley Bungalows

Sea Valley Bungalows

Baş döndürücü bungalov oteller sadece yurt dışında değil elbette. Ülkemizde de bungalov tarzında inşa edilen benzersiz tesisler var. Bunlar arasında en ünlülerden biri ise Kabak Koyu'nda bulunan Sea Valley Bungalovs. Otelin en dikkat çekici özelliklerinden biri şüphesiz muhteşem manzarası. Yemyeşil bir doğanın içine yerleşen otelde tatil yapmak daha çok büyük bir bahçede konaklamak gibi.

Kadir's Treehouses

Kadir's Treehouses

Olimpos'un tarihi ve doğal merkezlerinin hemen yanında bulunan tesiste bir köşeye çekilip kitabınızı okuyabileceğiniz huzur köşeleri ve çevrede bulunan görülmeye değer yerlere gezileriyle bambaşka bir deneyim sunuyor. Burada kalırken fazla uzak olmayan sahile de kolayca ulaşabilir ve Akdeniz'in koylarında yüzme turlarına katılabilirsiniz.

Shangri-La'S Villingili Resort ve Spa

Shangri-La'S Villingili Resort ve Spa

Özellikle balayı çiftlerinin gözdesi olan bu otelde konaklarken size özel bungalov odanızdan direkt olarak denize dalabilirsiniz. Otelde konaklamanın dışında denizden çıkan lezzetli balıklar ve deniz ürünleri ile dünyanın farklı bölgelerinden getirilen şaraplar da sizi bekliyor.

Chapung Se Bali Resort

Chapung Se Bali Resort

Bali'de bulunan bu otel de lüks ve konfor konusunda benzerlerini aratmayan özellikleriyle öne çıkıyor. Otelde özel olarak sunulan terapiler ziyaretçilerin tatil sırasında rahatlayarak stresten arınmasını da sağlıyor.

Villa Lukka

Villa Lukka

Antalya'nın en güzel sahillerinden Olimpos'ta bulunan bir diğer otel ise Villa Lukka. Otelde bungalov odaların kapısı doğanın tam olarak kalbine açılıyor ve sabah odanızdan dışarı çıktığınızda Akdeniz'in ılık rüzgarları çevrenizi sarıyor. Buraya yaz aylarında geldiğinizde rahatlıkla denize girebilirsiniz ancak yılın diğer dönemlerinde de dinlenip keyif yapmak için son derece ideal.

Le Taha'A Island Resort & Spa

Le Taha'A Island Resort & Spa

Eğer rotanızı dünyanın en popüler balayı rotalarından Bora Bora'ya çevirirseniz konaklamak için yine benzersiz bungalov otellerle karşılabilirsiniz. Bunlar arasında en ünlülerden biri olan bu otelde ise dünyanın en iyi masaj terapileri ile hem Avrupa hem de dünya mutfaklarından seçme örnekler sizi bekliyor. Otelde konaklamanın maliyeti ise oldukça yüksek. Ancak eğer hayatınız boyunca unutamayacağınız bir deneyim yaşamak isterseniz burası kesinlikle doğru adres.

nihanbayram
Nihan Bayram
522 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar