Uçak korkusunu gideren gözlük

mervekilic
İçindekiler

Uçuş korkusu olanlar için simülatör eğitimine özel gözlük de üretildi. Bu 3 boyutlu gözlük sayesinde bilinç altı fobileri tespit edilebilecek ve sanal gerçeklik metoduyla tedavi yapılabilecek.

3 günlük eğitim var

Uçuş korkusu olanlar için özel olarak üretilen bu gözlükler için 3 günlük bir eğitim programı hazırlanıyor. Sanal gerçeklik metoduyla yapılan bu tedavi sonrasında uçuş korkusu bulunan kişi uzman psikolog eşliğinde uçuşa da katılıyor. İlk önce hastaya gözlük takılıp sanal gerçeklik metoduyla tıpkı uçuştaymış hissi yaratılıyor.

Uçakta yaşıyormuş hissi

Anons, kemer takma gibi tıpkı uçaktaymış hissi verilen bir ortam sağlanıyor. Burada uçuş korkusunu da gösteren bilinç altı fobileri tespit ediliyor. Türbülans yaşanıyor ortamı oluşturuluyor ve buna göre kişinin hareketleri takip ediliyor. 3 günlük eğitim sonrasında uçak fobisi bulunan kişi uzman psikolog eşliğinde uçuş yapıyor. Bu uçuş korkusu eğitiminin fiyatı ise 1.500 dolar.

mervekilic
Merve Kılıç
35 Yazı
Turizm sektöründeki 10 yıllık kariyeri boyunca seyahat destek hizmetlerinin her alanında kazandığı uzmanlıkla, 2012 yılından beri Enuygun Kurumsal Seyahat Uzmanı olarak çalışıyor.
Uzman Yazarlar