Türkiye’nin en popüler marinaları

nihanbayram

Yaz geldi, malum tekne sezonu da açıldı. Marinalar sadece tekne sahiplerine hizmet vermiyor, mağaza ve kafeleri de barındıran marinalara gitmek çok popüler oldu. İşte Türkiye’nin en ünlü marinalarının listesi…

Ataköy Marina

Ataköy Marina

Türkiye’nin büyük ve eski marinalarından biri olan Ataköy Marina pek çok tekneye ev sahipliği yapar. Marinanın oteli ve işletmesi bulunur. Aynı zamanda marina çevresinde de çok sayıda restoran kafe gibi yerler var.

Çeşme Marina

Çeşme Marina

2010 yılında açılan Çeşme Marina, Çeşme kalesinin hemen altında ilçenin en hareketli yerindedir. Marina’da çok sayıda eğlence mekanı bulunur.

D Marin – Didim

D Marin – Didim

Aydın’ın Didim ilçesinde bulunan D Marin Didim aynı zamanda 400 tonluk Türkiye’nin en büyük travel liftine sahiptir. Marina 600 tekneyi barındırabiliyor.

D Marin Göcek

D Marin Göcek

Lüks yatların en çok tercih ettiği yer olan D Marin Göcek, Gökova körfezinde yer alır. Denizde 380 karada 150 yata ev sahipliği yapabiliyor.

D Marin – Turgutreis Marina

D Marin – Turgutreis Marina

Bodrum’un Turgutreis ilçesinin merkezinde yer alan marina, 75 metreye kadar 550 yat bağlama kapasiteli. Marinada ayrıca, mağaza market ve kafeler bulunuyor.

Ecesaray Marina

Ecesaray Marina

460 tekne kapasiteli Ecesaray Marina Fethiye’de yer alır. Marina çevresinde oteller bulunur.

Göcek Belediye Marina

Göcek Belediye Marina

Türkiye’nin ilk doğal ve özel marinası olan Göcek Marina, mega yatlara da ev sahipliği yapıyor

Göcek Exclusive Marina

Göcek Exclusive Marina

Göcek’e yakın Poruklu Koyu’nda yer alan marina aynı zamanda Dalaman Havalimanı’na yakınlığıyla da dikkat çekiyor. 18 metre ve üzeri yatları barındırıyor.

Milta Bodrum Marina

Milta Bodrum Marina

Bodrum merkezdeki Milta Bodrum Marina, Bodrum’un aynı zamanda en hareketli yerlerinden birisidir. Marinada mağazalar ve restoran bulunur.

Palmarina Bodrum

Palmarina Bodrum

Bodrum’un en lüks yatlarına ev sahipliği yapan Palmarina, Yalıkavak’ta yer alır. Marinada çok sayıda kafe, mağaza ve restoran var. Son yıllarda Bodrum’un en popüler yerlerinden birisi.

Port Alaçatı

Port Alaçatı

Alaçatı’da yeni yapılan içerisinde ev otel gibi konaklama seçeneklerini de barındıran Port Alaçatı’da isterseniz teknenizi evinizin önüne bile bağlama seçeneği bulunuyor.

Setur Kalamış-Fenerbahçe Marina

Setur Kalamış-Fenerbahçe Marina

İstanbul’da genelde Anadolu yakasında oturan tekne sahiplerinin tercih ettiği Kalamış Marina, teknelere her türlü hizmeti verir. Marina çevresinde kafeler ve yürüyüş yolları var.

nihanbayram
Nihan Bayram
522 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar