Times Square olarak da bilinen meydan dünyanın en ünlü meydanıdır. Özellikle yılbaşı kutlamaları ve ışıklı dev reklamlarla anılır.

İlk ismi

İlk ismi

Meydanın ilk adı Longacre Meydanı’ydı. Ünlü gazete the New York Times genel merkezinin buraya taşınmasıyla birlikte şimdiki ismini almıştır.

Uçak Bileti

Yılbaşı

Yılbaşı

Her yılbaşı One Times Square’in tepesinden 11:59’da bırakılan Times Square Topu adı verilen ve düşüşü 60 saniye süren yeni yıl topu da bu caddede yapılan kutlamaların önemli bir figürüdür.

Sanat

Sanat

Ben Efsaneyim, Vanilla Sky gibi birçok filmde değişik şekillerde yer almıştır. Ayrıca Broadway adı verilen Times ile yakın olan caddede çok sayıda tiyatro ve konser yeri var.

Ulaşım

Ulaşım

New York’ta bulunan en kapsamlı metro durağı da bu meydandadır. 11 farklı metro hattı bu duraktan geçiyor.

Sigara içilmiyor

Sigara içilmiyor

Meydana çıkan bazı yollar araç trafiğine kapatılmıştır ve sadece yayalara açıktır. Meydan son yapılan değişikliklerle smoke free denilen alan olarak ilan edilmiştir. Yani burada sigara içilmiyor.

Renkli kareler

Renkli kareler

Times Meydanı’nın hemen hemen her köşesinde süper kahraman kıyafetleri giymiş maskotlar görebilirsiniz. 1 dolar para vererek birlikte fotoğraf çektirebiliyorsunuz

Mağazalar

Mağazalar

 Manhattan, New York’un en çok rağbet gören yeridir. Cadde boyunca dünyanın en ünlü markalarının mağazalarını görmek mümkün.

Kalabalık

Kalabalık

Meydandan günde 350.000’e yakın kişinin geçtiği düşünülüyor. Ayrıca meydanın kuzey kısmında bulunan üçgen şeklindeki yere Duffy Square deniliyor. Francis P. Duffy isimli asker ve rahibin Dünya Savaşı’ndaki yaptıklarından dolayı ismi meydana verilmiştir ve adı onurlandırılmıştır.

Reklamlar

Reklamlar

Dünyanın en ünlü vitrini sayabileceğimiz bu caddede 1 yıllığına 1 ışıklı reklam kiralamayı düşünüyorsanız 1.4 milyon dolar ile 4 milyon dolar arasında bir rakamı gözden çıkarmanız gerek


nihanbayram
Nihan Bayram
397 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN