THY bagaj kilo sınırlamasını kaldırdı

sedasuvatencc

THY, yurt dışı hatlarda 23 kiloya düşüreceğini açıkladığı bagaj limiti uygulamasından vazgeçildiğini açıkladı. Yurt dışı uçuşlarda bagaj limiti eskisi gibi 30 kilogram olarak uygulanacak.

İçindekiler

Gurbetçilerden tepki geldi

Özellikle yurt dışında yaşaşan gurbetçi vatandaşların tepki gösterdiği uygulamadan vazgeçtiklerini açıklayan THY yetkilileri daha önce 30 kilo olarak belirlenen bagaj kilo hakkının yine eskisi gibi 30 kilogram olarak devam edeceğini açıkladı. Daha önce açıklanan uygulamada ise fazla her parça bagaj için 70 dolardan başlayan fiyatlarla ücret alınacağı söylenmişti.

bagaj

Uçak Bileti

Kaç kilo bagaj hakkı var

Uçuşlarda bagaj uygulaması nasıldır bununla ilgili daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak isterseniz hangi havayolu kaç kilogram bagaj taşır başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bu arada eğer grup halinde seyahat ediyorsanız ya da eşiniz dostunuz veya çocuğunuz varsa birinizin fazla kilosu eksik olana yazılabiliyor. Check-in yaptırırken yetkililere grup yolcusu olduğunuzu mutlaka belirtiniz.

bagaj


sedasuvatencc
Seda Suvat
8 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca kazandığı uzmanlıkla, Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN