Tayland’la ilgili bilmeniz gereken 5 şey

muratekinay

Her biri cennetten kopup gelmiş gibi görünen muhteşem koyları, sıcak havası, tapınakları ve tropikal meyveleriyle Tayland unutulmaz bir tatil için en doğru rotalardan biri. Üstelik vize almadan, kolayca seyahat edebileceğiniz Tayland’a gelmeyi planlıyorsanız, ülkeyle ilgili bilmeniz gerekenlere göz atın.

İçindekiler

1- Tayland’a ne zaman gitmeli?

Tayland’da hava sıcaklığı yıl boyunca çok fazla değişmiyor. Ancak ülkeye geldiğinizde güneşli havanın tadını çıkarmak ve denize girmek isterseniz Aralık – Şubat ayları arasında kalan dönemi tercih edebilirsiniz. Yılın diğer zamanlarında hava yağışlı olabiliyor. Ülkeye uçuracak biletler ise Tayland uçak bileti sayfamızda.

Tayland Pattaya

 

Uçak Bileti

2- Tayland’ın hangi bölgesine gitmeli?

Ülkeyi ilk kez ziyaret edenler genellikle rotayı başkent Bangkok’a ve Pattaya’ya çeviriyorlar. Buna karşılık kuzeyde bulunan Chiang Mai’de Tayland’ın en önemli tapınaklarından bazılarını görebilir veya Krabi ve çevresindeki adalarda birbirinden güzel plajların tadını çıkarabilirsiniz. Kısa bir Tayland gezisi planlıyorsanız, Bangkok – Pattaya’ya, daha önce buraları gördüyseniz diğer bölgelere gelebilirsiniz.

Tayland Bangkok

3- Tayland’da ne yemeli?

Tayland lezzetli ve farklı tatlar arayan gezginlerin de kesinlikle mutlu ayrılacakları bir yer. Ülkede hem geleneksel Thai yemekleri hem de İtalyan ve Japon gibi farklı kültürlerden tatlar fazlasıyla lezzetli. Başkent Bangkok’a gelmeyi düşünüyorsanız, şehirde tadına bakabileceğiniz lezzetlerden bazıları galerimizde.

Thai Food

4- Tayland’da nerede kalmalı?

Ülkede oteller ve diğer konaklama tesisleri de fazlasıyla çeşitli. Lüks ve pahalı otelleri bulabileceğiniz gibi daha uygun fiyatlı hostelleri de tercih edebilirsiniz. Ülkede otellerin genellikle geniş bir SPA merkezleri var ve buralarda masaj yaptırabilirsiniz.

Otel Odası

5- Tayland’da ne yapmalı?

Uçsuz bucaksız gibi görünen kumsallardan denize girebileceğiniz veya sadece Budist tapınaklarını görmek için gelebileceğiniz Tayland pek çok farklı aktivite seçeneğini bir arada sunuyor. Başkentte tarihi yerleri, sarayları gezebilir, yüzen pazarlardan alışveriş yapabilir, Chiang Mai’de doğayla baş başa kalabilir, Krabi’de adaları turlayabilirsiniz. Tayland’ın hangi bölgesine giderseniz gidin çok ucuza masaj yaptırabileceğinizi, ülkenin geleneksel yemeklerini öğrenebileceğiniz kurslara katılabileceğinizi ve kıyılarda tekne turlarına katılabileceğinizi unutmayın.

Yüzen Pazar Tayland


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN