Şirince'de kıyamet kopacak mı?

tugbahacibayramoglu
İçindekiler

21 Aralık'ta kıyamet gerçekten Şirince'de kopabilir. Neden mi? 10 bin kişiyi bile ağırlamakta zorlanacak bu köye 100 bin kişinin gitmesi bekleniyor.

Gerçekten de Şirince'dekiler için zor bir gece olacak sanırım. Bir dönem Çirkince olarak da adlandırılan sonra Cumhuriyet’in ilk yıllarında dönemin İzmir Valisi’nin “Burası çok güzel bir yer olsa olsa Çirkince değil Şirince olmalı” diyerek ismini değiştirdiği bu eski Rum köyü artık dünyanın en popüler köylerinden biri oldu.

Şirince ve Fransa’nın Bugarach köyü

Dünyada kendilerini ‘Mavi Enerji Grubu’ olarak nitelendiren bir grup, 21 Aralık 2012'de sonlanan Maya takvimine dayanan inanışları çerçevesinde, kıyametten yeryüzünde sadece Şirince ile Fransa'nın güneyindeki Bugarach köyünün etkilenmeyeceğini düşünüyor. Yine kehanetlere göre Hz İsa 22 Aralık'ta Şirince'de yeniden dünyaya gelecek.

Şirince son yıllarda turistik değeri artan bir yer. Çünkü Efes gibi ünlü bir antik kente ve Meryem Ana'nın evi olarak sayılan kutsal bir yere çok yakın tarihi bir köy. Benim de sevdiğimiz gerçekten de şirin mi şirin bir köy. Ancak burayı Maya takvimine göre kopacağı iddia edilen kıyamet senaryolarından uzaklaştıran etki ne?

Kimilerine göre Hz. İsa oradan yeryüzüne inecek

Kimilerine göre Şirince, Hz İsa'nın annesi Meryem Ana'nın gömülü olduğu dağa kurulmuş ve Hz. İsa da oradan yeniden yeryüzüne inecek. Bu tip inanışlara sahip dünya üzerinden binlerce kişi aylar öncesinden bu köyde yer ayırttı. Yine konaklama ihtiyacını karşılamak üzere yüzlerce karavan köye doğru yola çıktı.

Tom Cruise ve Messi’nin de geleceği söyleniyor

180 haneli ve 120 tane pansiyonu olan bu köyde oda fiyatları 21 Aralık akşamı için 1000 dolara kadar çıktı. Hatta ünlü futbolcu Messi ve Tom Cruise'un bile buraya geleceği konuşuluyor.

Fransız köyünü askerler koruyacak

Türkler bu işten karlı çıkmaya çalışırken Fransızlar ne yaptı dersiniz? Fransa, Şirince gibi kıyametin kopmayacağı bir başka köy olan Bugarach köyüne girişi yasaklama kararı aldı. Köyü askerler koruyacak. Biz de ise altyapısı 10 bin kişiyi bile kaldıramayacak bu köye 100 bin kişinin gitmesi bekleniyor. Fransa'daki Bugarach Köyü, o gün için 'köye girişi' yasaklama kararı aldı. Çılgınlıklardan çekinen Fransa, köyü 21 Aralık'ta asker koruması altına alacak. Şirince’de de bazı köylüler bu kadar insanın köylerine gelip izdihamdan çıkmasından endişe ediyorlar.

Elektrik sistemi felç olabilir

Spiritüalist Işık Yazan'a göre Maya Takvimi'nde 5126 yılda bir galaksinin merkezindeki Kara Delik ile Dünya'nın ekseni aynı hizaya giriyor ve oluşan bu eksende muazzam bir manyetik akım oluşuyor. Bu akım, 3 gün ya da 72 saat sürebilir. Dünya bir manyetik duşa maruz kalacak. Elektrik sistemi felç olabilir. Uçaklar düşebilir, arabalar durabilir.

Uçak bileti talebinde azalma var

Yine 21 Aralık senaryoları pek çok kişiyi etkilemiş olacak ki o gün uçak bileti alımında azalma var. İnsanlar genelde 21 Aralık değil 22 Aralık ve sonrası tercih etmiş.

tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2044 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Uzman Yazarlar