Seyahat etmeyi sevenler için en iyi 6 hediye

muratekinay

Sevdiğiniz birine hediye almak kimi zaman dünyanın en zor işlerinden biri görünebilir. Ancak eğer hediye alacağınız kişi sık sık şehir veya yurt dışına çıkıyorsa, bu konuda işiniz biraz daha kolay. Seyahat etmeyi sevenler için alınabilecek en iyi hediyeler neler?

İçindekiler

1- Enuygun Hediye Kart

Enuygun, seyahat severleri en çok mutlu edecek hediyeyi hazırladı. Sadece seyahat severler de değil, dilediği zaman dilediği hava yolunda kullanabileceği uçak biletini kim sevmez ki? Enuygun Hediye Kart ile sevdiklerinize gönüllerinin istedikleri zaman uçak bileti alırken kullanabilecekleri bir hediye verirsiniz. Nereye ya da ne zaman gideceklerini kendileri seçer, sizin hediyenizle biletlerini alırlar. Yani onlara hayal ettikleri seyahatleri hediye etmiş olursunuz. Seyahat sever dostlarınıza ve sevdiklerinize hemen Enuygun Hediye Kart göndermek için tıklayın.

hediye-kart-push

Uçak Bileti

2- Bavul

İyi bir gezginin olmazsa olmazlarının başında bavullar ve çantalar gelir. İçine eşyalarını yerleştirip yola çıkabileceği iyi bir bavul aldığınızda aynı zamanda sevdiğinize çok iyi bir yol arkadaşı da kazandırmış olursunuz. Son yıllarda daha fazla popüler hale gelen el bagajı boyutunda bir bavul alırsanız da aynı zamanda havalimanında valiz sırası beklemekten kurtarabilirsiniz.

Bavul

 

3- Kamera

En iyi seyahat anılarını kaydetmek için yanınızda iyi bir kamera da olmalı. Eğer hediye alacağınız kişi gezmeyi sevdiği kadar teknolojiye de meraklıysa, kamera veya fotoğraf makinesi alabilirsiniz. Polaroid bir modeli seçerseniz, birlikte çektiğiniz fotoğrafları anında basabilirsiniz. Hediye alacağınız kişi dalışa ilgiliyse, bir su altı kamerası da alabilirsiniz.

Kamera

4- Powerbank

Bol bol gezenlere daha fazla güç gerekmesi çok normal. Akıllı telefonların şarjının hızla tükenmesi nedeniyle son yıllarda daha da önemli hale gelen powerbank hangi yaşta olursa olsun her gezgini mutlu eder. Telefonun veya tabletin şarjı bittiğinde eğer yakınlarda bir priz yoksa, powerbank ile şarjını nerede olursa olsun rahatlıkla dolduracak ve bu arada tabii sizi de anacaktır.

Powerbank

5- Yastık ve uyku gözlüğü

Yorucu geçen yolculuklarda hayat kurtaran yastıkları bazı hava yolu firmaları yolcularına ücretsiz şekilde dağıtıyor. Ama bunların sayısı oldukça sınırlı ve size gelene kadar tükenme ihtimali oldukça yüksek. Yani işinizi garantiye almak için yanınızda kendi yastığınızı götürebilirsiniz. Uyku gözlüğü ise farklı ülke ve kıtalara yapılan uzun uçuşlarda çok daha önemli. Çünkü bu uçuşlarda sık sık açılan ışıklar nedeniyle uykunuz bölünebiliyor. Bu durumun önüne geçmek için önleminizi alın ve uçak havalanırken uyku gözlüğünüzü gözünüze takın.

uyku gozlugu

6- Dünya haritası veya küresi

Dünyayı gezme isteğiyle yanıp tutuşan bünyeler için en güzel hediyelerden biri de harita veya dünya küresi. Bir sonraki rotanın neresi olacağını belirlerken veya çok uzaklara uçmanın hayalini kurarken bu harita ve küre her zaman gezgin dostunuzun elinin altında olacak.

dünya küre

 


muratekinay
Murat Ekinay
454 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN