İçindekiler

Bol güneşli, şahane denizi olan bir yerde tatil yapmaya ne dersiniz. Üstelik vizesiz ve THY ile direkt uçarak. Merak mı ettiniz? Bembeyaz kumu, şahane denizi ve denizin üzerindeki bungolow tipi odalarıyla romantik tatil yerlerinden biri olan Maldivlerden söz edeceğiz.

THY ile direkt uçuş var

Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan Maldivlerde; konforlu, sakin, denizin ve güneşin tadını çıkartarak şahane bir tatil yapabilirsiniz. İstanbul’dan Maldivler’e THY ile direk uçuş var. Yolculuk 8-9 saat sürüyor. Ya da dilerseniz Male uçak bileti sayfasından aktarmalı olarak da daha ucuza, Maldivlere uçak bileti bulabilirsiniz. Seyahat için zaten vize gerekmiyor. Adaya ayak basar basmaz misafirlerini şımartan bir yere geldiğinizi ve ruhunuz nasıl dinginleşeceğini fark edeceksiniz. Maldivler Müslüman bir ülke, bu yüzden otellerde ve turistik mekanlarda içki içmek serbest olsa da yanınızda taşımayı düşünmeyin.

Maldivler’de yapılacak şeyler

Adaların pek çoğunda otel bulunuyor. Zaten adalar da otel isimleriyle anılıyor. Bunun için kaldığınız adanın dışında Adalar Turu yapmanızı öneriyoruz. Gece balık avı Maldivlere özgü bir başka alternatif. Genelde bu turların sonunda tuttuğunuz balıkları yiyebileceğiniz bir barbekü partisi bile veriliyor. Zaten sörf ve dalış buranın en popüler aktiviteleri… Ancak daha heyecanlı bir şeyler yapmak istiyorsanız köpek balıklarıyla yüzmeyi düşünebilirsiniz. Biraz riskli olsa da unutulmaz bir deneyim olacaktır. Otellerin neredeyse tamamında spa imkanı var. Gitmişken kendinizi biraz şımartmaya ne dersiniz. Maldivler’de nerelere gidilir başlıklı galerimizden yapılabileceklerin listesini görebilirsiniz.

Yağmurlara dikkat!

Maldivlerde hava sıcaklığı bu satırları yazdığım 18 Şubat tarihinde 31 dereceydi. Anlayacağınız biz burada kışı yaşarken, orada yaz iklimi var. Ancak şu sıralar yağışların bol olduğu zamanlar bu yüzden bahar ya da yaz aylarını tercih edin. 1-2 ay sonra Maldivlerin en harika zamanı başlıyor. Şimdiden Maldivler için program yapmaya ne dersiniz. Uçak bileti ve otel sayfamızdan en uygun fiyatları seçerek Maldivler seyahati planlaması yapabilirsiniz. En uygun Maldiv otelleri


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
2030 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Popüler Yazılar
HES Kodu Nasıl Alınır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99329208
Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?
Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E99191016
Koronavirüs, COVID-19 Hakkında Bilgilendirme
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9992260
İstanbulkart ile HES kodu eşleştirmesi nasıl yapılır?
Setenay Gökdağ
Setenay Gökdağ
A7ADBFD8-24A5-46F8-AB3F-8A3D7CFE3E9991633
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar