Vizesiz gidilebilecek ülkelere Kuveyt de eklendi. İki ülke arasında yapılan anlaşmalardan sonra 1 Kasım’dan itibaren Kuveyt vizesi giriş kapısından alınabilecek.

İçindekiler

Sınır kapısında vize alınacak

İki ülkenin Dışişleri bakanlarının anlaşmasına göre isteyenler sınır kapılarından vize alarak ziyaret edebilecek. Bu da aslında basit bir formalite anlamına geliyor. Yani pasaportunuzla gittikten sonra sınır kapısında vize alabileceksiniz. Arap ülkelerine yolculuk yapmak isterseniz kış aylarını tercih etmenizi öneririz.

Nerelere gidilir

Uçak Bileti

Ocak Şubat Mart aylarında 18-20 derece hava sıcaklıklarında gezmek daha keyifli olabilir. Yazları çok sıcak geçtiği için gezmekte zorlanabilirsiniz. Araplar alışverişe düşkün olduğu ve Kuveyt’te zengin bir ülke olduğu için burada dev alışveriş merkezlerini gezebilirsiniz. En meşhur AVM’si ise Avenues adı verilen 300 bin metrekarelik alışveriş merkezi. AVM’nin bir yanından diğer tarafına gitmeniz 30 dakika bulabiliyor. Mimarisiyle dikkat çeken AVM’yi yıllık 22 milyon ziyaretçi geziyormuş.

Tüm Kuveyt’i gören Kuweyt Towers ile şehre tepeden bakabilirsiniz. Ankara’daki Atakule’ye benzer bu yer en turistik yerlerin başında. Scientific Center’da ise akvaryum ve çöl hayvanlarını görebilirsiniz.

Kuveyt'e gitmek için uçak bileti satın almak isterseniz uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz yine otel rezervasyonu yapmak için otel sayfasını tıklayabilirsiniz.


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1299 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN