Borç ödemenin 7 adımı

Kredi, kredi kartı ya da yakınlarına borcu olan ve bir an önce bu sarmaldan kurtulmanın yollarını arayanlardan biri misiniz? Borç ödemenin 7 adımıyla bu yükten kurtulabilirsiniz. Size sunduğumuz önerilere göz atıp, borç ödeme konusunda kendi planınızı hazırlayabilirsiniz. Peki ama nasıl?

Devamını Gör

Kredi borcunu nasıl yapılandırabilirim?

Kredi yapılandırmaya çoğu kez biriken borçlarımızı ödemekte zorlandığımızda ya da yeni kredi faizleri mevcut kredi faizlerinden daha düşük olduğunda ihtiyaç duyarız. Bu iki durum birbirinden oldukça farklı olduğu için her ikisini de ayrı ayrı ele almak daha doğru olur:

Devamını Gör

Yeniden yapılandırma cezası %1'e düşüyor

TBMM’ye sunulan yeni tüketici yasasında erken ödeme cezası % 2’den % 1’e düşüyor. Yeniden yapılandırma yani refinansman cezası aslında pek çok tüketici için sıkıntılı bir durum. Çünkü faiz oranları düştüğü için kredisini yeniden yapılandırmak isteyenler %2 ceza ödemek zorunda kalıyor. Bu da yeniden yapılandırmayı avantajlı olmaktan çıkarıyor.

Devamını Gör

Refinansman hakkında merak ettikleriniz

Refinansman nedir? Kısaca bir kredinin yeni bir faiz oranı ya da vade ile yeniden yapılandırmasına refinansman denir. Sabit faizli bir kredi değişken faizli krediye dönüştürülmek suretiyle de yeniden yapılandırılabilir. Mevcut konut kredisinin vadesini uzatmak ya da kısaltmak gibi değişilikler de birer yeniden yapılandırmadır.

Devamını Gör