Kıbrıs'a uçmak için çok geçerli 5 neden

muratekinay

Akdeniz'in en büyük 3 adasından biri olan Kıbrıs, başta ülkemiz olmak üzere her yıl dünyanın dört bir yanından gezginleri çeken bir tatil cenneti. Altın sarısı kumsalları, Girne Kalesi ve Bellapais Manastırı gibi tarihi eserleri ve insanın içini ısıtan iklimiyle Kıbrıs'ta tatil yapmak için onlarca neden sayılabilir. Şimdi hazırsanız gelin, ilk fırsatta bavulları toplayıp, rotayı Kıbrıs'a çevirmeniz için yeterli olacak 5 bahaneye birlikte göz atalım.

İçindekiler

1- Sıcak hava ve mavi gökyüzü

Her mevsimin kendine has bir güzelliği var. Ancak sıcak havada kumların üstünde yayılmayı, bıkana kadar dondurma yemeyi veya havanın geç karardığı günlerde gezip dolaşmayı hepimiz severiz. Yılın büyük bir bölümünü sıcak ve güneşli geçiren Kıbrıs tüm bunlar için en ideal yerlerden biri. Adada ilkbahardan sonbaharın sonlarına kadar denize girebilirsiniz.

gökyüzü

Uçak Bileti

2- Sonsuz bir huzur

Adada özellikle yaz aylarında gece kulüpleri eğlenmek isteyen gençlerle dolup taşsa da Kıbrıs genellikle sakin ve huzurlu bir yer. Gündüz Girne Limanı ve çevresinde yürüdükten sonra balıkçılardan birine oturup manzarayı seyrederek yemek yiyebilirsiniz. Fazla kalabalık olmayan plajlardan birinde elinize kitabınızı alıp keyif yapmak da mümkün tabii. Bu arada, Kıbrıs'a gelenlerin görebilecekleri yerlerin listesine göz atarak gezi planlarına başlayabilirsiniz.

kıbrıs

3- Güvenli ortam

Son yıllarda tatile çıkacak gezginlerin en fazla önem verdikleri konulardan biri de güvenlik. Suç oranının düşük olması ve güvenli şehirleri Kıbrıs'a tatil için gelenleri buraya çeken nedenlerden biri.

kıbrıs(2)

4- Rahat ulaşım

Kıbrıs'a hem deniz hem de hava yolu ile kolayca ulaşabilirsiniz. Başkent Lefkoşa'da bulunan Ercan Havalimanı'na İstanbul, Ankara ve Adana başta olmak üzere birçok şehirden doğrudan uçuş var. Üstelik Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne seyahat ederken havalimanında duty free mağazalarından alışveriş de yapabilirsiniz. Adaya uçmak isteyenler için Kıbrıs uçak biletleri burada.

ulasım

5- Canlı gece hayatı

Eğer tatilde dans edip eğlenmeden duramayanlardansanız, Kıbrıs'ta bu konuda da çok sayıda alternatif bulacaksınız. Girne'de Locca, Roxanne ve Almahara gibi mekanlarda eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Adanın sahilleri boyunca uzanan plajlarda düzenlenen partiler de bu konuda hiç fena bir fikir değil. Tüm bunlar yeterli gelmediyse, Kıbrıs'ta gezerken atlanmaması gereken diğer öneriler yazımızda. 

locca


muratekinay
Murat Ekinay
456 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu. Üniversite eğitimine devam ederken ulusal gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Türkiye'nin önde gelen markaları için içerik stratejisi geliştirerek dijital iletişim çalışmalarını yönetti.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar