Kadınlar için tatil bazen eğlenceli olmaktan çıkabiliyor. Sadece bizim değil, bizimle birlikte tatile gelen aile bireyleri ya da arkadaşlarımızın için de öyle. Bazı kadınlar tatilde bile saatlerce aynı karşısında vakit geçirerek keyifli saatleri kaçırabiliyorlar. Verdiğim tüyoları uygulayarak tatilde hem daha şık olabilir hem de gezmeye ve eğlenmeye daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

İçindekiler

Kıyafetlerinizi önceden seçin

Tatil öncesi kıyafetlerini evde seçip hatta kaç gün kalacaksanız ona göre program yapmak işinizi çok kolaylaştıracaktır. Örneğin ben 7 gece kalacaksam her güne ayrı kıyafetimi önceden evde belirliyorum. Bu da akşamları rahatça hızlı bir şekilde giyinip dışarı çıkmamı kolaylaştırıyor.

Bavul

Uçak Bileti

 

Evde uygun kombinler yapın

Kıyafetlerinize uygun kombinler yaparak aynı şort ya da tişörtle bir kaç kıyafet daha çıkartabilirsiniz. Ama evde önceden mutlaka denemesini yapın. Hatta takılarınızı bile kıyafete uygun seçin, sonra ne takacağım diye vakit kaybetmekle uğraşmazsınız.

Kıyafet Kombini

Birkaç kıyafetle giyilebilecek ayakkabı seçin

Kadınların tatilde en büyük derdi de ayakkabılar. Ayakkabıları taşımak zor yer kaplıyor. Hem gündüz hem gece giyilecek ayakkabı ayarlamak gerekiyor. Bunun için bir kaç kıyafetle birlikte giyebilecek ayakkabılar seçerseniz rahat edersiniz.

Ayakkabı Seçen Kadın

 

Saçlarınız için düzleştirici vs. gibi şeyler kullanın

Denizden havuzdan çıkınca saçlar çok kötü oluyor. Bunun için yanınıza saç kurutma makinesi düzleştirici gibi şeyler alın. Saçı güzel gösteren kremler vs. işe yarayabiliyor. Çünkü otellerdeki kurutma makineleriyle genelde fön çekmek zor. Uzunsa örmeyi ya da toplamayı tercih edin. Tatilinizi saçınızı fön çekmekle geçirmeyin. Denizin güneşin günbatımının keyfini sürün.

Saç düzleştirici

Çocukluysanız kulüp odası olan otelleri tercih edin

Çocuklu kadınlar tatilde daha çok yorulmaktan şikayet eder. Öyleyse ne yapıyoruz, çocuk kulübü olan ya da çocuklara çok fazla eğlenceli animasyonlar sunan otelleri tercih ediyoruz. Böylece en azından bir kaç saat de olsa tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Çocuk Kulübü

 

Alışveriş yapılabilecek yerleri önceden öğrenin

Kadınlar tatilde de olsa alışveriş yapmayı sever. Bazı tatil yörelerinde de özellikle takı, aksesuar, süs eşyaları gibi çok orijinal şeyler satılan yerler var. Bunun için önceden biraz internette gezinmek iyi gelecektir. O yöreyle ilgili araştırma yaparsanız alışverişle ilgili de mutlaka tüyolar bulabilirsiniz. Örneğin Bodrum ve Alaçatı pazarları bu konuda güzel seçenekler sunuyor.

Alışveriş Yapan Kadın

 

Dergi ve kitabınızı önceden yanınıza alın

Tatile çıkmadan önce kitap veya derginizi yanına almayı unutmayın. Nasılsa tatilde bulurum diye düşünmeyin. Her tatil yöresinde iyi kitap ya da dergi bulunmuyor. Kitap okumayı sevmeseniz bile mutlaka hoşunuza gidecek türlerde kitaplar vardır. Akıllı telefonlardan biraz başımızı kaldırıp bir şeyler okumak iyi gelecektir.

Elinde kitap olan kadın

 

Çek çekli yani tekerlekli bavul kullanın

Tatilde havaalanında ya da yollarda tekerlekli veya çekçekli bavul kullanmak çok pratik bir şey. İster istemez çantalar ağırlaşıyor bu yüzden mutlaka kendinize bu özellikte bir bavul temin edin yoksa da ödünç alabilirsiniz. Hatta yazın güzel çanta kampanyaları da yapılıyor.

Tekerlekli Bavulu Çeken Kadın

Akıllı telefonlar için su altı kılıfı

Akıllı telefonlar artık hayatımızın bir parçası. Bu telefonlara artık her geçen gün yeni özellikler de ekleniyor. Geçen yazın başlayan su altı çekimleri modasına siz de uyun. Artık 15-20 TL gibi uygun rakamlara satılan bu kılıflardan satın alarak denizin ya da havuzun için de çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Su geçirmeyen telefon kılıfı


tugbahacibayramoglu
Tuğba Hacıbayramoğlu
1288 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN