İyi şeflerin elinden çıkan lezzetli hamburgerler son dönemlerin en popüler yiyeceklerinden. Hamburger bir fast food olarak hayatımıza girmiş olsa da bugün çok sayıda insan bu lezzeti bırakın ayaküstü hızlıca tüketmeyi, yakın ya da uzak mesafe dinlemeden şehirde en iyisini bulmak için uzun yollar kat ediyor. İşte uğruna kilometrelerce de olsa yol kat ettirecek, mutlaka denemen gereken İstanbul’un en iyi hamburgercileri.

1 - Zula

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zula (@zulaistanbul)'in paylaştığı bir gönderi

Gönlümüzün de listemizin de birinci sırasında Zula var. Harbiye’de açılan ilk mekanının ardından hamburgeri o kadar ünlendi ki kısa süre içerisinde İstanbul’un her iki yakasında da farklı bölgelerde yeni şubeleriyle hizmet vermeye başladı. Hem de her şubesinde aynı lezzet ve özenle. Hamburgere çok özel bir tat katan trüf mayo sosu, tereyağlı hamburger ekmeği, sulu hamburger köftesi ile harika bir lezzet kombinasyonu yakalamış olan Zula’da, hamburger seçeneklerinin yanı sıra Frankfurter sosislisi ve cheesecakei de denenecek lezzetler arasında Restoranın en fazla tercih edilen hamburgeri olan Basic 78 TL iken patates kızartmasının fiyatı ise 35 TL. Zula yalnızca İstanbul’da hizmet veriyor ve Harbiye’deki ilk şubesine ek olarak Kanyon, Zorlu Center, Emaar Square Mall ve Vadi İstanbul’da da şubesi bulunuyor.

Konum linki

Uçak Bileti

2 – Akali

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Akali (@akalipub)'in paylaştığı bir gönderi

Listemize İstanbul’un sevilen hamburgercilerinden Akali’yle devam ediyoruz. Maçka’daki ilk dükkanın kapısındaki uzun kuyruklara dayanamayıp, hamburger tutkunlarını mutlu etmek için Etiler, Karaköy hatta Marmaris ve Bodrum Yalıkavak’ta da yeni şubelerini açtı. Akali hamburgeri ekşi mayalı ekmeği, cheddar peyniri, envai çeşit sosları ve sulu hamburger köftesi ile enfes bir tat. Özellikle farklı tatlar denemek isteyenler için çok fazla sos çeşidi sunuluyor. Restoranın en klasik lezzetli Akali Burger’in tek başına fiyatı 84 TL. Hamburger, patates kızartması ve içecekten oluşan bir menünün fiyatı ise 170 TL Akali yakın zamanda Anadolu Yakası Suadiye’de de yeni bir şube açmaya hazırlanıyor.

Konum linki

3 – The Grungy

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

THE GRUNGY (@thegrungysociety)'in paylaştığı bir gönderi

En iyi hamburgeri bulmak için 2 yıl boyunca sayısız tadım ve deneme yapmış olan Alex Dekesoğlu’nun elinden çıkan The Grungy hamburgerini yediğin an doğru tadı bulmak için ne kadar emek verildiğini anlıyorsun. Yumuşacık ekmeği, lezzetli köftesi ve ah o sosu… Bir sır olarak sakladıkları Grungy sosu hamburgerin en sevilen tatlarından biri. The Grungy’de dilersen en sevilen lezzetlerinden Cheeseburger’i tercih edebilirsin. Cheeseburger fiyatı 90 TL. Patates kızartması ise çeşidine göre 30 TL ile 45 TL arasında değişkenlik gösteriyor. The Grungy’nin Teşvikiye ve Suadiye’de olmak üzere 2 adet şubesi bulunuyor.

Konum

4 – Mr. Hamza

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Mr.Hamza (@mrhamza.tr)'in paylaştığı bir gönderi

Mr. Hamza 2017 yılında hizmete açılan hiç şüphesiz İstanbul’un ünlü hamburgercilerinin başında geliyor. Mr. Hamza’nın hikayesi aslında farklı lezzetler ararken hamburger köftesi ile pizza hamurunun birleşmesi ile başlıyor. İsmini de HAMburger ve pizZA isimlerinin birleşiminden alıyor. Klasik bir hamburgerden farklı olarak kapalı bir hamburger ekmeğinin içerisinde gizli bir köfteden oluşuyor. İçinde kat kat lezzeti ise yalnızca ekmeği kestiğinde görebiliyorsun. Çok sayıda ürün çeşidi bulunan Mr. Hamza’nın Gayrettepe, Nişantaşı, Maslak ve Ataşehir’de şubeleri bulunuyor.

Konum linki

5 – Basta Street Food

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Basta! Street Food Bar (@basta_food)'in paylaştığı bir gönderi

Anadolu Yakası’nda lezzetli bir hamburger yemek istiyorsan Basta Street Food’a mutlaka uğramalısın. Burası isminden de anlayacağın üzere uyarlama sokak lezzetlerinin servis edildiği müthiş bir restoran. Menüsünde humus ve salata gibi başlangıçlar bulunuyor. Hamburgeri ise tek çeşit ve oldukça meşhur Kuzu Burger. Yumuşacık ekmeğin içerisindeki nefis eti gayet sade ve doyurucu. Bir hamburgerde sostan ziyade etin lezzetine önem veriyorsan Basta’yı ziyaret etmelisin. Basta’nın Kuzu Burger fiyatı 98 TL

Konum linki

6 – Hopdaddy Burger

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

HOPDADDY Burger (@hopdaddyburger)'in paylaştığı bir gönderi

Hopdaddy Burger Yeniköy’de açılan ilk hamburgerci. Dolayısıyla açıldığı günden beri müdavimi bir hayli fazla. Kısa süre içerisinde ise Maslak, Nişantaşı ve Ataşehir’de de yeni şubelerini açan restoranın, hamburgerlerinin en belirgin özelliği hazırladıktan sonra ikiye bölüm her iki kısmını da ızgaraya basmaları. Sanılanın aksine içinde herhangi bir kuruluk yapmayan bu hamle hamburgere enfes bir tat katıyor. En meşhur hamburgeri Smokey BBQ Burger’i denenecekler listene ekleyebilirsin. Restorandaki hamburger çeşitleri ortalama 90 TL’den başlıyor.

Konum linki

7 – Baltazar

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Baltazar (@baltazarist)'in paylaştığı bir gönderi

Avrupa Yakası’nın en iyi hamburgercilerinden biri de Baltazar. Karaköy’de hizmet veren Baltazar, büyük bir ustalıkla mangalda pişirilmiş sulu hamburger köftesi, yumuşacık ekmeği ve çıtır patatesleri ile unutulmaz bir lezzet şöleni yaşatıyor. Restoranın köftesi için etler özel olarak Trakya’dan getirtiliyor ve bu etlerden muhteşem bir hamburger köftesi yapılıyor. En sevilen tadı olan hamburgerinin yanı sıra Baltazar’da et ve salata çeşitleri de servis ediliyor. Restoranın en meşhur hamburgeri olan Baltazar Burger dahil popüler pek çok hamburgerinin fiyatı ise ortalama 100 TL.

Konum linki

8 – Banko Burger

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Banko Burger (@bankoburger)'in paylaştığı bir gönderi

Banko Burger, Caddebostan’da açılan ilk şubesiyle kısa sürede Anadolu Yakası’nın sevilen hamburgercilerinden biri haline geldi. Klasik burgerlerinin yanı sıra ananaslı ve vegan burger gibi seçenekler de sunan Banko Burger, ev yapımı soslarıyla gönlümüzü kazanmayı başarıyor. Banko’nun yumuşacık ekmeği, trüf mayonezi ve çıtır patateslerini mutlaka denemelisin. Restoran Caddebostan’dan sonra Dekk’te açılan şubesiyle Avrupa Yakası’nda da hizmet vermeye devam ediyor. Banko Burger’in hamburger fiyatları çeşitlerine göre değişkenlik göstermekle birlikte 90 TL ile 145 TL arasında değişiyor.

Konum linki

9 – White Burger

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

WHITE BURGER (@whiteburgertr)'in paylaştığı bir gönderi

Televizyonun en fazla takip edilen yarışmalarından biri olan Masterchef Türkiye’nin 2020 şampiyonu Serhat Doğramacı’nın kurucusu olduğu White Burger, ilk şubesini Kadıköy Moda’da açtı. İsmini saflığın ve temizliğin temsili beyazdan alan hamburgerci, misafirlerine tüm ürünlerinde her ısırıkta beyaz kadar saf bir deneyim sunmayı hedefliyor. Mekanın tasarımı da bembeyaz bir konseptten meydana geliyor. Ev yapımı sosları ve ağız sulandıran hamburgerleriyle White Burger’in Nişantaşı ve Ataşehir de dahil olmak üzere toplamda 3 şubesi bulunuyor. Farklı çeşitlerdeki hamburgerlerinin fiyatları ise ortalama 60 TL ile 65 TL arasında.

Konum linki

10 – B.O.B Best of Burger

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

B.O.B Best of Burger (@bob_bestofburger)'in paylaştığı bir gönderi

B.O.B Best of Burger isminden de anlaşılacağı üzere en iyi burger lezzetini sunmayı amaçlayan bir hamburgerci. Yalnızca Anadolu Yakası’nda şubesi olan B.O.B Erenköy, Moda, Ataşehir ve Acıbadem’de hizmet veriyor. B.O.B Best of Burger’in menüsünde özellikle Yerel Burger ve Modern Burger’ini denemelisin. Yerel Burger içerisinde pastırma, köz biber ve köz patlıcan gibi hamburgeri inanılmaz lezzetlendiren ürünler bulunurken, Modern Burger ise cheddar peyniri, trüf sos ve füme hindi ile favorin olmayı başaracak. B.O.B Burger’in hamburger fiyatlarına gelecek olursak. Fiyatları ortalama 60 TL ile 85 TL aralığında.

Konum linki

11 – Depo 4 Burger

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

DEPO BURGER (@depo4burger)'in paylaştığı bir gönderi

Kadıköy, Nişantaşı, Bağdat Caddesi derken, kısa sürede İstanbul’un her iki yakasında da çok sayıda müdavimi oluşan Depo 4 Burger, gördüğün an muhteşem bir lezzete sahip olduğunu anladığın hamburgerlerden biri. Menüsünde herkesin ağız tadına uygun farklı alternatifler sunan Depo 4’un en fazla tercih edilen seçeneklerinin başında Depo Burger geliyor. Alışılmışın dışında marul yerine rokayla lezzetlendirilen Depo Burger’i sen de mutlaka denemelisin. Depo 4 Burger’de çok fazla çeşit hamburger servis ediliyor. Fiyatları ise 65 TL ile 110 TL aralığında. Eğer patates kızartması ve içeceğin de bulunduğu bir menü tercih edersen ise fiyatlar 110 TL ile 155 TL arasında değişiyor.

Konum linki

12 - Cross Fingers

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Cross Fingers (@crossfingers__)'in paylaştığı bir gönderi

Şişli Bomonti, Cihangir ve Etiler olmak üzere üç şubesinde de lezzet dolu hamburgerler hazırlamaya devam eden Cross Fingers, listenin öne çıkanlarından. Menüsündeki en lezzetli hamburger Smokeyhouse Burger. Burası aslında sokak lezzetlerinin servis edildiği bir restoran. Ancak hamburgerleri o kadar seviliyor ki kısa sürede menünün en sevilen tatlarından biri haline geliyor. Eğer tavuk seviyorsan Double Chicken Burger’ini de denenecekler listene eklemelisin. Cross Fingers’ın hamburger menü fiyatları ortalama 125 TL ve 145 TL aralığında.

Konum linki

13 – J Burger

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

J. Burger (@jburger1977)'in paylaştığı bir gönderi

40 yıldan uzun süredir Kadıköy Çiftehavuzlar’da kalitesinden hiçbir ödün vermeden hizmet vermeye devam eden J Burger, erimiş peyniri ve ekmeği üzerine dökülmüş muhteşem domates sosuyla efsane bir lezzet. Menüsünde çok fazla hamburger seçeneği olan J Burger’de hamburgere doyamayanlar için büyük ya da iki katlı hamburger alternatifleri de var. Eğer çok açsan J Burger’in Big Cheeseburger’ini kesinlikle denemeni tavsiye ederiz. J Burger’de çok fazla çeşit hamburger bulunduğu için fiyatları bir hayli değişkenlik gösterebiliyor. Tüm fiyatların yer aldığı menüye ise restoranın sitesinden ulaşabiliyorsun.

Konum linki

14 – Biber Burger

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Biber Burger (@biberburger)'in paylaştığı bir gönderi

İlk şubesi Beşiktaş’ta bulunan ve kapısındaki uzun kuyruklara dayanamayıp enfes hamburgerlerini Moda ve Bomonti’ye de ulaştıran Biber Burger, kalın etli ve sulu hamburgerleriyle oldukça seviliyor. Amarillo, Louis ve Jetlag Burger menüsündeki favori hamburgerler arasında yer alıyor. Eğer hamburgerde köftenin yanı sıra farklı etler denemeyi de seviyorsan Imperial Burger’e şans verebilirsin. Biber Burger’de hamburger, patates kızartması ve içeceğin yer aldığı bir menünün fiyatı ortalama 100 TL ile 135 TL arasında değişkenlik gösteriyor.

Konum linki

15 – Enva-i Sokak Lezzetleri

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Enva-i Sokak Lezzetleri (@enva.i)'in paylaştığı bir gönderi

Harika bir hamburger lezzeti deneyebileceğin yerlerden biri de Enva-i Sokak Lezzetleri. Suadiye’de yer alan ve külahta Mac&Cheese, reçelli hamburger gibi kendine özgü tatlar da sunan bu minik dükkanı mutlaka ziyaret etmelisin. Özellikle domates reçelli ve dana bacon reçelli hamburgerleri oldukça seviliyor. Hamburgerlerinin yanı sıra menüsünde çıtır tavuk, köfte-ekmek, sosisli gibi çok sayıda deneyebileceğin lezzet bulunuyor. Restoranda hamburger fiyatları 70 TL ile 85 TL arasında değişiyor. Patates ve içecek gibi ürünler ek olarak ücretlendiriliyor.

Konum linki


bengisarihan
Bengi Sarihan
70 Yazı
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra 3 yıl bir E-ticaret sitesinde Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. Yeni yerler keşfetmeye ve yazı yazmaya büyük bir tutkuyla bağlı olması nedeniyle kariyerine 5 yıl boyunca bir seyahat sitesinde İçerik Uzmanı pozisyonunda devam etti. Bu deneyiminin ardından daha büyük maceralara atılmak için Enuygun ekibine katıldı. Bengi kitaplara, yemek yapmaya, seyahat etmeye, pilatese ve sinemaya bayılıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar