İstanbul'da havuz fiyatları (2016)

nihanbayram

Karadeniz ve Marmara'ya kıyısı bulunan İstanbul, denizlerle çevrili bir şehrimiz olsa da artık eskisi gibi deniz keyfi yapmak zor. Özellikle Marmara Denizi kirlendiğinden beri İstanbul'da havuza talep arttı. Ancak havuz keyfi yapmanın da bedeli var. Yazın sıcaklardan bunalıp kendinizi serin sulara atabileceğiniz havuz keyfi için bakalım ne kadar bedel ödemeniz gerekecek.

Four Season Bosphorus

Four Season Bosphorus

Çırağan Sarayı'nın hemen yanında yer alan Four Seansons Bosphorus Oteli'nde havuz keyfi yapmanın ücreti bir hayli yüksek. Sezonluk 3250 Euro'yu gözden çıkarmanız gerekiyor. Hafta içi giriş ücreti 120 Euro. Hafta sonu ise dışarıdan misafir almıyor.

Çırağan Palace

Çırağan Palace

İstanbul'un en pahalı havuzu Çırağan Sarayı bahçesinde yer alan yarı olimpik yüzme havuzu. Boğaza karşı kulaç atmanın keyfi içinse hafta içi 100 Euro'yu gözden çıkarmanız gerek. Hafta sonu 160 Euro'ya kadar çıkıyor.

Hilton Bosphorus

Hilton Bosphorus

Harbiye'deki İstanbul'un ilk Hilton oteli ise sezonluk ve günlük farklı fiyatlar belirlemiş. Hafta içi günlük 140 TL olan giriş ücreti iki kişi olursa 250 TL. Haftasonu dahil tüm yaz boyunca havuzu kullanmak isterseniz de sezonluk 2.000 TL'yi gözden çıkarmanız gerekiyor.

Acarkent Colesium:

Acarkent Colesium:

Çocuğunuzla birlikte aqua parkı olan bir havuz arıyorsanız da Beykoz'daki Acarkent Colesium'a gidebilirsiniz. Buranın hafta içi giriş ücreti 100 TL, 7 yaş altından ise ücret alınmıyor. Hafta sonu ise 120 TL giriş ücreti var.

Mayadrom Sports Center

Mayadrom Sports Center

Orman içerisinde güzel bir havuz keyfi yapmak isterseniz de Çekmeköy Maya Vera Sitesi içinde yer alan Maydrom Sports Center'i önerebiliriz. Burası 90 TL giriş ücreti istiyor.

Renaissance Polat İstanbul'da

Renaissance Polat İstanbul'da

Yeşilköy'deki Polat Renaissance Otel'in deniz kenarı büyük bir havuzu bulunuyor. İsteyenler çimlerde de güneşlenebiliyor. Havuzun giriş ücreti ise hafta içi 100 TL, hafta sonu 120 TL.

The Grand Tarabya:

The Grand Tarabya:

İstanbul'un bir zamanlar ünlü otellerinden biri olan Tarabya Oteli yenilenerek yeniden hizmete açıldı. Boğaz manzaralı bu otelin havuz keyfini yapanlar aynı zamanda suana, fitness masaj gibi hizmetlerden de yararlanabiliyor. Havuza giriş ücreti ise 150 Euro.

Dalyan Club:

Dalyan Club:

Fenerbahçe'de yer alan Dalyan Club uygun fiyatlı havuzlardan bir tanesi. Oldukça büyük bir bahçeye yapılmış tesisin havuzundan yararlanmak için hafta için 60 TL hafta sonu ise 80 TL ödemeniz gerekiyor. Dalyan Club kart sahiplerine ise indirim var.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri

Fenerbahçe koyundaki Faruk Ilgaz Tesisleri'nin de deniz kenarı büyük ve güzel bir havuzu bulunuyor. Havuzun hafta içi giriş ücreti 60 TL, hafta sonu ise 80 TL. Havuzun gün batımı manzarasının da çok güzel olduğunu söyleyebiliriz.

nihanbayram
Nihan Bayram
521 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar