iPhone 5C ve 5S'in özelliklerini sizler için araştırdık.

Tasarımı

Tasarımı

İphone 5S tasarımıyla bir önceki modelden çok farklılık göstermiyor. Ancak özellikle kamera, şarj ve batarya düzeneklerinde bazı iyileştirmeler yapılmış.

A7 işlemcisine sahip

A7 işlemcisine sahip

iPhone 5S 64 Bit çip ve A7 işlemcisine sahip. Çift led flaşa sahip 5S bu özelliğiyle iPhone 5’e göre iki kat daha hızlı. Daha doğrusu ilk kez 2007 yılında çıkartılan iPhone’dan 56 kez daha hızlı.

Parmak izi sensörü

Parmak izi sensörü

Parmak izi tanıma özelliği sayesinde telefonunuzu şifreli kilitlemenize gerek kalmaz. Parmağınızı düğmenin üzerine koyduğunuzda hemen açılır. Ayrıca App Store ya da iTunes alışverişlerinde de şifre girmeden parmak izi kullanmanız yeterli olacaktır.

Arka arkaya fotoğraf çekme

Arka arkaya fotoğraf çekme

Yeni iPhone size arka arkaya fotoğraf çekme ya da yavaş çekim modu kolaylığı sağlıyor. 8 megapiksel kamerasıyla daha kaliteli fotoğraflar çekebilirsiniz. Full HD video çekimi yapılabilmektedir.

Hızlı şarj

Hızlı şarj

Apple, iPhone 5S’te şarj sorununda iyileştirmeye gitmiş. Konuşma süresi 10 saate çıkmış. Ayrıca daha hızlı şarj edebiliyor. iPhone 5S 1440 mAh bataryası ile; 3G görüşmede 10, video izlemede 10 ve müzik dinlemede ise 40 saat konuşma sağlıyor.

Fiyatı

Fiyatı

16 GB’lik iPhone 5S’in Türkiye’deki fiyatı yaklaşık 2.600 TL civarında. En ucuz fiyat araştırması yapmak isterseniz Enucuz iPhone 5S sayfamıza göz atabilirsiniz.

İphone 5C

İphone 5C

İphone 5S’e göre daha ucuz olan iPhone 5C ise yeşil, mavi, sarı, kırmızı ve gri olmak üzere 5 farklı renkte üretilmiş. Ekran büyüklüğü 4 inç olan iPhone 5C, A6 işlemcisine ve 8 megapiksel kameraya sahip.

İphone 5C'nin Fiyatı

İphone 5C'nin Fiyatı

iPhone 5C’nin ABD’deki satış fiyatı 99 dolar. Türkiye’de ise fiyat bir hayli yükseliyor. 16 GB’lik iPhone 5C’nin Türkiye’deki fiyatı ise yaklaşık 1.700 TL.


nihanbayram
Nihan Bayram
415 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN