Eskişehir'de mutlaka yapılması gerekenler

nihanbayram

Porsuk Çayı kıyısında kurulmuş Eskişehir tarihi sokakları ve hareketli şehir yaşamıyla son yıllarda ziyaret eden herkesin beğenisini kazanan bir yer. Şehirde görülecek o kadar çok yer, yapılacak o kadar alternatif var ki... Eskişehir'de görülecek harika yerler, yapılacak şeyler ve muhteşem lezzetleri keşfetmeye hazır mısınız?

Porsuk Çayı

Porsuk Çayı

Eskişehir'e hayat veren en önemli özelliklerden birisi Porsuk Çayı. Şehrin en hareketli ve görülmeye değer yerleri bu çay ve çevresinde toplanmış durumda. ESBOT tarafından düzenlenen ve fiyatı da son derece uygun olan gondol turlarına katılarak kendinizi Venedik'te hissedebilirsiniz.

Odunpazarı Evlerinde dolaşın

Odunpazarı Evlerinde dolaşın

Şehrin tarihi bölgelerinden birisi olan Odunpazarı'nda bulunan evler tamamen yenilenerek kentin en renkli bölgeleri arasında yerini aldı. Eskişehir'de dolaşırken buraya mutlaka uğrayın ve dar sokaklarda dolaşıp bol bol fotoğraf çekin.

Doyasıya eğlenin

Doyasıya eğlenin

Eskişehir tam bir öğrenci şehri. Eğlence kültürü ve mekanlar da genellikle buna göre tasarlanmış. Kentin en popüler eğlence durakları ise 222 Park ve Buda olarak gösteriliyor. Ayrıca merkezde canlı müzik dinleyebileceğiniz ve isterseniz kareoke yapabileceğiniz küçük mekanlar da var.

Çibörek yemeden dönmeyin

Çibörek yemeden dönmeyin

Eskişehir demek aynı zamanda lezzetli çibörekler demek. Adı neredeyse şehirle birlikte anılan bu lezzeti denemek için de birçok alternatifiniz var ve hemen hepsi muhteşem lezzete sahip. Yine de birkaç öneri isterseniz, Eskişehir Çibörek Evi ve Papağan'ı denemenizde yarar var.

Denize girin

Denize girin

İlk duyduğunuzda kulağa biraz uzak bir ihtimal gibi gelse de Eskişehir'de 'denize girmek' de de mümkün. Yaz aylarında Kentpark ve çevresinde kurulan yapay denize girebilir veya güneşlenebilirisiniz.

Sazova Parkı'nı görün

Sazova Parkı'nı görün

Özellikle çocuklu ailelerin ilk tercihlerinden birisi olan Sazova Psrkı içinde bulunan şato, masal evi gibi ilgi çekici yerler ve yemyeşil doğası ile şehir içinde görebileceğiniz alternatif bir şehir gibi. Buraya istersneiz tüm hafta sonunuzu bile ayırabilirsiniz. Benzerlerini ancak Avrupa'da görebileceğiniz Sazova Parkı hem eğlenmek hem de dinlenmek için ideal.

Ucuza alışveriş yapın

Ucuza alışveriş yapın

Eskişehir her anlamda tam bir öğrenci şehri. Özellikle de alışveriş konusunda. Burada ister yiyecek isterseniz de kıyafetleri yaşadığınız şehirden çok daha uygun fiyatlara bulabilir ve alabilirsiniz. Özellikle şehrin merkezinde bulunan küçük dükkanlarda son derece ilginç ve uygun fiyatlı hediye alternatifleri sizi bekliyor.

nihanbayram
Nihan Bayram
522 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Uzman Yazarlar