Türkiye görkemli dağları, doğa harikası vadileri, büyüleyici sahilleri ve yemyeşil ormanlarıyla dünyanın en özel ülkelerinden biri. Geniş bir manzara çeşitliliğine sahip olan ülkemiz, aynı zamanda zengin kültürü ve binlerce yıllık ihtişamlı tarihiyle de çok ilgi görüyor. Türkiye'nin manzaralı yollarında otobüs yolculuklarına çıkmak, bu benzersiz ülkeyi keşfetmenin ve doğal güzelliğini görmenin en ideal yollarından biri. Türkiye'nin en güzel ve en ünlü manzaralı yollarını senin için sıraladık.

1-D400 Sahil Yolu

D400

D400 Sahil Yolu Türkiye'nin Akdeniz kıyısı boyunca uzanır ve 37 bölümden oluşan, toplamda 1983 kilometre uzunluğundaki bu yol nefes kesici manzaralar sunar. Kaş, Demre, Patara, Olimpos ve Alanya gibi turistik yerleri ve Türkiye'nin en güzel plajlarını keşfedebilirsin.

2-Karadeniz Sahil Yolu

Karadeniz yolu

Karadeniz Sahil Yolu Türkiye'nin kuzey kıyısında yer alan ve unutulmaz manzaralar sunan bir otobüs rotası. Amasra, Sümela Manastırı ve Ayder Yaylası gibi popüler destinasyonları ziyaret edebilirsin.

3-Nemrut Dağı Yolu

Nemrut Dağı Yolu

Nemrut Dağı Yolu doğu Türkiye'deki Nemrut Dağı'na çıkan ve harika doğa manzaraları sunan bir otobüs rotasıdır. Dağın eteklerinde antik kalıntılar ve dev heykellerle karşılaşacaksın.

4-Kapadokya Yolu

Kapadokya Yolu manzarası

Kapadokya Yolu eşsiz kaya oluşumları ve yer altı şehirleri ile ünlü Kapadokya bölgesini geçen bir otobüs rotasıdır. Göreme, Ürgüp, Ortahisar, Uçhisar, Paşabağ Vadisi ve Derinkuyu gibi popüler duraklarda inebilirsin.

5-Van Gölü Yolu

Van Gölü Yolu, Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü kıyısında uzanan ve güzel manzaralar sunan bir otobüs rotasıdır. Tuşpa Antik Kenti, Van Kalesi ve Akdamar Adası gibi tarihi yerleri ziyaret edebilirsin.

6-Toros Dağları Yolu

Toros Dağları Yolu

Toros Dağları Yolu ülkemizin güneyindeki Toros Dağları arasında uzanan ve doğa fotoğrafları için ideal bir rota olan bir yol. Antalya'nın ünlü plajları, Side Antik Kenti ve Kurşunlu Şelalesi gibi yerleri bu yol boyunca ziyaret etmen mümkün.

7-Ege Sahil Yolu

Ege Yolu

Ege Sahil Yolu Türkiye'nin batı kıyısında yer alır ve turkuaz plajlar, altın kumlu sahiller ve tarihi hazineler sunar. Bodrum, Efes Antik Kenti ve Pamukkale Travertenleri gibi önemli durakları ziyaret edebilirsin. Bunun içiin tek yapman gereken bu yaz Ege'ye doğru yola çıkıp en uygun fiyatlı İzmir otobüs bileti için yer ayırtmak.


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
52 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar