Dünya üzerinde farklı yerleri görmek ve yeni kültürleri tanımak istiyorsanız fazla para harcamanız gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak öyle şehirler var ki çok para harcamadan tamamını gezebilir hatta uzun bir tatil yapabilirsiniz. Dünyanın en ucuz şehirlerini keşfetmeye hazır mısınız?

Mumbai

Mumbai

Hindistan'ın ve dünyanın en hızlı gelişen şehirlerin Mumbai en ucuz tatil rotaları arasında. Bir zamanlar birbirinden bağımsız adalardan oluşan şehir bugün bu adaların birleşmesiyle yeni bir kimliğe kavuşmuş. Bazı bölgeleri Avupa'dan bile pahalı. Ancak şehirde genel olarak az para harcayarak gezebilir, yemek yiyip konaklayaiblirsiniz.

Uçak Bileti

Katmandu

Katmandu

Nepal'in başkenti Katmandu, yakınlarında bulunan muhteşem doğal güzellikler ve tapınaklarla bilinen bir kent. Hem hesaplı hem egzotik bir tatil arayanların buluşma noktası olan şehirde sadece birkaç dolara konaklayabilir, yemek yiyebilirsiniz.

Bükreş

Bükreş

Doğu Avrupa ülkeleri Batı'ya kıyasla çok daha ekonomik ve gitmesi kolay. Tıpkı Romanya'nın Başkenti Bükreş gibi. Bükreş sadece ekonomik değil aynı zamanda son derece güzel bir şehir. Heybetli yapılarla çevrili caddelerinde gün boyu dolaşıp uygun fiyatlı hediyelik eşyalar alabilir, geceleriyse kulüplerde eğlenebilirsiniz.

Panama City

Panama City

Bembeyaz muhteşem kumsalları ve göz alıcı adalarıyla ünlü Panama'nın başkenti Panama City de hem ucuz hem de tatil için harika bir alternatif. Diğer alternatiflere kıyasla ülkemizden daha uzakta. Dolayısıyla ulaşım masraflı bir hal alıyor.

Yeni Delhi

Yeni Delhi

Hindistan'ın ve dünyanın en ucuz şehirlerinden birisi de Yeni Delhi. Kentte çok uygun fiyatlara konaklayabilir ve yemek yiyebilirsiniz. Üstelik teknoloji alışverişi yapmak isterseniz de burası uygun fiyatlara telefondan bilgisayara birçok ürünü bulabileceğiniz bir alışveriş cenneti.

Krakow

Krakow

Polonya'nın ve Avrupa'nın en eski kentlerinden Krakow da uygun fiyatlı konaklama, yeme içme ve alışveriş olanaklarıyla adından söz ettiriyor. Krakow ve çevresinde özellikle gece hayatı çok renkli. Alkol fiyatları birçok ülkeyle kıyaslandığında çok düşük. Yani sabahın ilk saatlerine dek süren eğlence için bir servet harcamnaız gerekmiyor.

Tiran

Tiran

Arnavutluk'un başkenti Tiran, bölgenin ve dünyanın en ucuz şehirleri arasında. Ayrıca Tiran, lezzetli Arnavut yemeklerini deneyebileceğiniz bir gastronomi başkenti. Elbasan tavası ve Arnavut böreği gibi ünlü lezzetleri mutlaka tatmanızı öneririm. Tiran'a yolunuz düştüğünde ayrıca Berat ve İşkodra gibi Arnavutluk'un en eski yerleşim yerlerini de keşfedebilirsiniz.

Tunus

Tunus

Afrika'nın Akdeniz kıyısında yer alan Tunus uygun fiyatlı ve unutulmaz bir tatil için kesinlikle değerlendirilmesi gereken bir destinasyon. Tunus'ta ekonomik bir şekilde konaklayabilir, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca çölde safari yapma ve develerle gezinti yapma gibi aktiviteler de mümkün. Türk vatandaşları için Tunus'a turistik ziyaretlerde vize gerekiyor.


nihanbayram
Nihan Bayram
407 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN