Çin'den elektronik vize kolaylığı

sedasuvatencc
İçindekiler

Çin'in Türk vatandaşlarına internetten elektronik vize başvurusu getirdiği ve ticareti vizelerde davet mektubu zorunluluğunu kaldırdığı açıklandı.

Davet mektubu zorunluluğu da kalktı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Abdülkadir Emin Önen, Çin'in Türk vatandaşları için vize kolaylığı sağladığını belirterek “İlk olarak ilk başvuru internet üzerinden yapılabilecek, ardından yine internet üzerinden randevu tarihi alarak vize işlemleri tamamlanabilecek. Ticari vizeler için de davet mektubu zorunluluğu kalktı. 1 Ocak 2018'den itibaren vizedeki kolaylıklar devreye girdi” açıklamasını yaptı.

Yakında vizelerin karşılıklı kalkması hedefleniyor

Dışişleri Bakanlığı yetkilileri KOBİ'lerin ve küçük sanayicilerin vize konusunda sıkıntı yaşadığını ve bu sorunların yakın zamanda giderilmesini hedeflediklerini açıkladı. Bu arada iki ülke arasında vizelerin karşılıklı olarak kaldırılmasına ilişkin anlaşma yapılması hedefleniyor.

sedasuvatencc
Seda Suvat
8 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca kazandığı uzmanlıkla, Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.
Uzman Yazarlar