Bir yatırım yöntemi olarak Enuygun Hediye Kart

gokhanaltuntas
İçindekiler


Wall Street’i ayaklandıran, Hong Kong piyasalarını heyecanlandıran, Tahtakale’yi hareketlendiren bir yatırım önerisiyle karşınızdayız. Özellikle “Tatiiiiillll…” diye bağıran finans çalışanları öneriyor: Enuygun Hediye Kart!

Yatırım konusu Türkiye’de hep kafa karıştırır. Kabul edelim, biz bu işleri pek anlamıyoruz. “Yapıyoruz işte bir şeyler” diyen cebinde kalan bozuklukları salondaki gümüş gondolda biriktiriyor; “en iyi o anlar” dediğin insan düğünden kalan 2-3 cumhuriyeti dolabın en dibindeki giyilmeyen paltonun astarında saklıyor. Ama bu ahval ve şeraitte bile herkes bir şeyler biriktirme isteğiyle yanıp tutuşuyor.

Peki, nereye yatırım yapacaklar?!

İşte buraya: Enuygun Hediye Kart. Hepimiz daha iyi bir hayat için çalışıyoruz. Daha iyi bir hayatın olmazsa olmazı ne? Daha iyi ve daha çok tatil. İşte Enuygun Hediye Kart tam da bu sorunu büyük ölçüde çözüyor. Kendin için hediye kart alıp ENCüzdan’ında biriktirerek, tatillerin çoğunlukla en yüksek bütçesini oluşturan uçak bileti kalemini oturduğun yerden aradan çıkarabilirsin. “Peki ama nasıl?” diye düşüneceğini tahmin ettiğim için ünlü ekonomistlerden fikir de aldım. Hadi yine iyisin…

Nurhan Kaztüyü – Yastık Altı Yatırım Uzmanı

Senelerdir para biriktiren, yoktan var eden, savaş görmüşçesine tutumlu Nurhan Teyze de yatırım konusunda Enuygun Hediye Kartı önerenlerden. Diyor ki, “Tatil dediğin çok da şart değil. Biz yıllarca tatil diye Sultansuyu’na pikniğe gittik, incimiz dökülmedi. Ama uygununu bulunca da gitmemek olmaz. Hem belli bir yaştan sonra torun var, torba var. İlla ki arada yola çıkmak gerekiyor. Ben her hafta çarşı-pazar paramdan artanla Enuygun Hediye Kart aldırıyorum benim büyük toruna. ENCüzdan’ı mı ne varmış bi’ de kendinden… Mis gibi birikiyor uçak param. “Anneanne, babaanne koş gel” dediler mi de atlayıp gidiyorum. Sağ olsun yine büyük torun alıyor biletlerimi, babaannesi kurban olsun!”

Prof. Dr. Haluk Özkampanyalı – Piyasa Uzmanı, İndirimist

Ömrünü mağaza, market gezerek indirim kovalamaya adamış Haluk Bey, Enuygun Hediye Kart’ın 7/24 kullanılabilir olmasına dikkat çekiyor. “Bakın ben her ay tüm harcamalarımı planlarım. Bütçemi o ayki isteklerime göre ayırır, alacaklarım için indirim beklerim. Biliyorsunuz, artık indirimin de saati belli olmuyor. Eskiden aslanlar gibi 3 gün önce yatardık mağaza kapısına, alırdık ucuz telefonu mesela. Şimdi öyle değil, bir gece ansızın %50 indirim başlıyor internette. Ama kaçta olursa olsun, asla kaçırmam. E bazen indirimleri kestiremiyorum tabii, daha fazla indirim oluyor para elde kalıyor. Aylık bütçeden ne kadar para kaldıysa hemen Enuygun Hediye Kart alıyorum. Piyasaların açılmasını, bankacının uyanmasını beklemiyorum. Tak tak! Ya da… Oldu da bir havayolu indirimi çıktı diyelim, yine saate bakmadan alıyorum ENCüzdan’dan uçak biletimi. Vakit de nakit sonuçta, neden boşa harcayayım değil mi?”

Pelin Harçlıkçıgil – Harçlık Birikim Danışmanı

Üniversite son sınıf öğrencisi Pelin, harçlık toplama, biriktirme ve bu birikimi yönetme konusunda Türkiye’nin sayılı uzmanlarından biri. İlkokuldan bugüne kadar bayram, doğum günü demeden edindiği tecrübelerini bugün danışanlarıyla paylaşan Pelin, Enuygun Hediye Kart hakkında şunları söyledi: “Harçlık toplamak için çok fazla efor harcamanıza gerek yok. Zaten kendiliğinden başlayan bir süreç bu. İnsan doğar, biraz büyür, harçlık alır, sonra daha çok büyür ve biliyorsunuz işte. Harçlık konusunda önemli olan biriktirmek ve doğru şekilde değerlendirmek. Artık yaş olmuş 21. Tam gezmelik çağlar olduğu gibi, harçlık döneminin de son demleri. Bu yüzden birikimi iyi değerlendirmek ve en azından %40’ını uçak biletine ayırmak gerek. Ama bu öyle bir şekilde yapılmalı ki, kozmetik mağazasında %70 indirim görünce vazgeçilmemeli mesela. O yüzden Enuygun Hediye Kart çok uygun bir yatırım aracı. Ayrıca tüm havayollarında da geçerli. Kampanya mı var, gitmek istediğin yere sadece dünyanın öbür ucundaki bir havayolu yolu mu uçuyor… Hiç sorun değil. Piyasanın böyle şekillendirilebilir yatırım araçlarına ihtiyacı var işte.”


Gördüğünüz gibi, ben demiyorum uzmanlar diyor. Son bir iyilik olarak da buraya bırakıyorum Enuygun Hediye Kart linkini. Sonra görmedim, duymadım olmasın. ;)

gokhanaltuntas
Gökhan Altuntaş
17 Yazı
İstanbul Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre peyzaj mimarlığı yapıp daha heyecanlı bulduğu reklam sektörüne geçti. Uzunca bir süre ulusal ve uluslararası pek çok firmanın dijital iletişimini yürüttükten sonra Enuygun ekibine dahil oldu.
Uzman Yazarlar