Doğu Anadolu Bölgesi’nin en güzel şehirlerinden birisi olan Bingöl, doğası ile de öne çıkan bir yer. Doğanın kalbinde olmayı isteyenlerin ve sevenlerin vazgeçilmez adreslerinden birisi olan Bingöl’de piknik yapmak da oldukça keyifli oluyor. Hem tarihi hem de doğal güzellikleri ile bilinen bir kent olan Bingöl’de piknik alanlarında harika bir gün geçirebilirsiniz. Yalnızca Bingöllüler değil aynı zamanda kente gezmek amacıyla gelenlerin de listeden faydalanabileceğini hatırlatmak isteriz. 

Yapacağınız geziler sırasında hizmet veren piknik alanlarına giderek kendinizi şehir ile bütünleştirebilirsiniz. Yazımızdaki Bingöl piknik yerlerini Instagram etiketlerine göre sıraladık. Bu sayede en popüler olandan en aza göre bir düzen içerisinde mesire alanlarını inceleyerek hangisinde unutulmaz bir gün geçireceğinizi seçebilirsiniz.  

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar 2023 Eylül ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir. 

1. Kirazlı Bahçe Aile Piknik

kirazli-bahce-aile-piknik

Bingöl’de özel işletme olarak bilinen Kirazlı Bahçe Aile Piknik, size harika bir gün geçirmeniz için birçok imkan sunuyor. Kiraz ağaçlarının altında yer alan kamelyalarda rahat ve huzurlu zaman geçirmenizi sağlayan mesire alanında her detay düşünülerek hizmet veriliyor. Kamelyalar genel olarak 10 ila 12 kişinin kolayca sığabileceği şekilde tasarlanmış. Burada çocuklar için de bir oyun parkının olduğunu hatırlatmakta fayda var. Burada mangal hizmetinin de yer aldığını söyleyebiliriz. Ayrıca içeride market hizmeti de bulunuyor.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Kirazlı Bahçe Aile Piknik adından da anlaşılacağı üzere bilinenin dışında kiraz ağaçlarının altında size harika bir gün vadediyor. Özellikle mayıs sonu ve haziran ortası arasında çokça görebileceğiniz kiraz meyvesinin de etkisi ile etrafı kıpkırmızı bir renk kaplıyor. Piknik yaparken dalından kiraz yeme şansınız da bulunuyor.  

Tesis İmkanları

 • Kamelya 

 • Temiz su 

 • Mangal 

 • Market 

 • Oyun alanı 

Güncel fiyatlar

 • Kamelya 150 TL (kömür fiyata dahil) 

Ulaşım

Kirazlı Bahçe Aile Piknik’e herhangi bir toplu ulaşım aracı hizmet vermiyor. Bu nedenle özel aracınızla buraya gelebilirsiniz.  

Konum Linki

Yazar Notu: Dolu olup olmadığını gitmeden önce öğrenmek için işletme ile iletişime geçmenizi öneriyoruz.
 

2. DSİ Dinlenme Parkı

dsi-dinlenme-parki

Bingöl merkezinde gidilebilecek en güzel yerlerden birisi olan DSİ Dinlenme Parkı kapılarını hemen her gün piknik yapmak isteyenlere açıyor. Oturma alanlarının yanına mangalınızı rahat bir şekilde yapabilmenize olanak tanıyan barbekü alanının da olması misafirlere büyük kolaylık sağlıyor. Çocuklar için oyun alanları da park içerisinde yer alıyor. 

Burayı neden tercih etmeliyim?

Bingöl merkezinde evinizden çok uzaklaşmadan sakin ve sessiz bir yer arıyorsanız burayı kesinlikle değerlendirebilirsiniz. Çevrimpınar Çayı’nın hemen yanı başında yer alması da su sesinin rahatlatıcı etkisini hissetmenizi sağlayacak. Bu sayede kendinize ve sevdiklerinize özel bir gün yaşatabileceksiniz.  

Tesis İmkanları

 • Piknik alanı 

 • Barbekü alanı 

 • Oyun parkı 

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücretsiz 

Ulaşım

DSİ Dinlenme Parkı yönünde giden özel halk otobüsleri, taksi ya da özel araçla buraya rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.  

Konum Linki

Yazar Notu: Oturma alanlarında gölge bulunmadığı için yanınızda şemsiye ya da gölge yapabilecek eşyalar bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.
 

3. Millet Bahçesi

millet-bahcesi

Bingöl merkezinde yer alan ve piknik yapmak isteyenleri her mevsim ağırlayan Millet Bahçesi, özellikle yaz aylarında birçok Bingöllü tarafından tercih ediliyor. Alan içerisinde yer alan piknik masaları ve mangal alanları ile rahat bir şekilde gününüzü geçirebilirsiniz. Çocuklar için park kısmının da yer aldığı alan özellikle aileler için oldukça ideal bir yer.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Millet Bahçesi, tamamen devlet destekli bir şekilde yapılan ve A’dan Z’ye hemen her detayın düşünüldüğü yerler olarak biliniyor. Bingöl’deki Millet Bahçesi de bu şekilde tasarlanan ve içerisinde piknik yapabilmenize ve daha sonra eğlenmenize olanak tanıyan birçok hizmet sunuyor. Millet Bahçesi içerisinde kendinize vakit ayırıp, piknik sonrasında yürüyüş de yapabilirsiniz. 

Tesis İmkanları

 • Piknik masaları 

 • Mangal alanları 

 • Ücretsiz Otopark 

 • Oyun alanları 

Güncel fiyatlar

 • Giriş ücretsiz 

Ulaşım

Bingöl merkezinde yer alan Millet Bahçesi’ne özel halk otobüsü, taksi veya özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz.  

Konum Linki

Yazar Notu: Millet Bahçesi oldukça popüler bir alan. Bu nedenle erken gitmenizi tavsiye ediyoruz.
 

4. Yüzen Adalar Tabiat Parkı

yuzen-adalar-tabiat-parki

Bingöl’ün en güzel noktalarından birisi olan Yüzen Adalar Tabiat Parkı, piknik yapmak ve doğa ile buluşmak için en güzel noktalardan birisi. Özellikle çocuklarınızla gidebileceğiniz ve hareket eden adaları görünce şaşıracağınız bir yapısı olması dolayısıyla hafta sonunuzu burada değerlendirebilirsiniz. İçeride yer alan piknik masaları adaların manzarası eşliğinde yemeklerinizi yiyebileceğiniz bir konumda yer alıyor.

Burayı neden tercih etmeliyim?

Yüzen Adalar Tabiat Parkı, dünyada pek fazla görülmeyen bir oluşumun üzerine kurulu. Küçük bir gölet üzerinde üç adacık hareket ediyor ve birisinin üzerinde de ağaç bulunuyor. Oldukça ilginç bir yer olması dolayısıyla gidip görebileceğiniz ve piknik yapabileceğiniz bir nokta. Özellikle çocuklara doğa sevgisini aşılamak istiyorsanız burayı kesinlikle tercih edebilirsiniz.  

Tesis İmkanları

 • Piknik masası 

 • Ücretsiz otopark 

 • Göl manzarası 

Güncel fiyatlar

 • Kişi başı giriş – 9 TL 

 • Araçla giriş- 30 TL 

Ulaşım

Yüzen Adalar Tabiat Parkı’na herhangi bir toplu taşıma aracı hizmet vermiyor. Yalnızca kendinize ait araçla gidebilirsiniz.  

Konum Linki

Yazar Notu: Piknik için burayı tercih edecekseniz malzemelerinizi yanınızda getirmenizi tavsiye ediyoruz.
 

5. Kadran Saklı Vadi

Bingöl merkezinde özel bir işletme olan Kadran Saklı Vadi, güzel bir gün geçirmek isteyenlerin uğrak noktaları arasında yer alıyor. İçeride yer alan çardaklardan kiralama yaparak yararlanabiliyorsunuz. Kendin pişir kendin ye konsepti bulunan bu güzel yerde ağaçların oluşturduğu gölgenin ve serinliğin içerisinde kent yaşamının yoruculuğundan uzaklaşabilirsiniz.  

Burayı neden tercih etmeliyim?

Bingöl merkezinde olup da buraya rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. İçeride yer alan ağaçlarla yeşilin keyfine varabilirsiniz. Ayrıca yanı başından akan Çevrimpınarı Çayı da suyun huzurlu sesini size kadar ulaştırıyor.  

Tesis İmkanları

 • Çardak 

 • Otopark  

Güncel fiyatlar

 • Çardak 130 TL 

Ulaşım

Kadran Saklı Vadi’ye Bingöl içerisinde hizmet eden özel halk otobüsü, taksi ile gidebilirsiniz. Buna ek olarak özel aracınızla da buraya ulaşım sağlayabilirsiniz.  

Konum Linki

Yazar Notu: İçeride market ya da büfe bulunmuyor. İhtiyaçlarınızı dışarıdan temin ederek gelmenizi tavsiye ediyoruz.
 


ipekincir
İpek İncir
61 Yazı
Marmara Üniversitesi Reklam bölümünde yüksek lisans yaptı. Eğitimini tamamlamak için bir süre Londra’ya gitti. Otomotiv, sağlık, turizm sektörü gibi birçok farklı alanda içerik üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinin bir parçası olarak seyahat yazıları yazıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar