Barselona’da mutlaka yapılması gereken şeyler

nihanbayram

Akdeniz’in tarihi ve kültürel yapısıyla diğer bölgelerinden ayrılan şehri Barselona’nın büyüsüne kapılmak için yapmanız gerekenler.

Gaudi’yi keşfetmek

Gaudi’yi keşfetmek

Şehrin simgesi haline gelen ünlü mimar Gaudi’yi ve La Sagrada Familia kilisesi, Park Güell, La Pedrera başta olmak üzere onun modern mimari eserlerini gezmek.

Uçak Bileti

Canlı müzik dinlemek

Canlı müzik dinlemek

Şehir, büyük ve görkemli konser salonlarına da ev sahipliği yapar.The Gran Teatre de Liceu’de verilen bir konsere katılarak görülmeye değer bu mekânı da keşfedebilirsiniz.

Picasso’yu keşfetmek

Picasso’yu keşfetmek

Ünlü ressamın ilk yıllarının geçtiği Barselona’da ailesinin yaşadığı yerleri ve Picasso müzesini gezebilir, onun hakkında daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Montjuic dağına tırmanmak

Montjuic dağına tırmanmak

Genellikle ilk ziyarette atlanılan bu etkinlikle 1992 olimpiyatlarına ev sahipliği yapan Barselona’ya farklı bir açıdan bakabilirsiniz. Muhteşem doğası ve manzarasının yanı sıra bu gezi sırasında olimpiyat stadı ile birlikte birçok bahçe, park ve kültür merkezi de görebilirsiniz.

Deniz ürünleri içeren bir yemek molası

Deniz ürünleri içeren bir yemek molası

Barselona’dan deniz ürünlerinden oluşan bir öğün geçirmeden dönmemelisiniz.Şehirde birçok restoranda taze deniz mahsullerinden çeşitlemeler bulabilirsiniz.

Katalan mutfağından seçmeler tatmak

Katalan mutfağından seçmeler tatmak

Barselona’nın bu yaratıcı mutfağı ile gurme lezzetlere tanıklık edebilirsiniz.

Şekerleme dükkânlarından alışveriş

Şekerleme dükkânlarından alışveriş

Değişik paketlemeleri ve sunumları ile çok çeşitli tatlıya rastlayacağınız şekerleme dükkânlarına mutlak uğramalısınız.

Akdeniz’de bir dalış

Akdeniz’de bir dalış

4 km’den fazla sahil şeridine sahip olan Barselona’da denize şehir merkezinden de girilebiliyor. Tek yapmanız gereken sahile havlunuz ile ulaşmak. Ayrıca dilerseniz trenle ya da araçla şehre birkaç dakika uzaklıktaki diğer plajları da keşfedebilirsiniz.

Giyim alışverişi yapmak

Giyim alışverişi yapmak

Her türlü fiyat aralığında kıyafetler bulabileceğiniz Barselona caddelerinde, Mango ve Zara markalarını hemen fark edersiniz. Farklı ve uygun fiyatlı tasarım kıyafetler de özellikle bayanlar için mutlaka yapılması gerekenler arasında yer alıyor.

Yakın şehir ve ülkelere ziyaret

Yakın şehir ve ülkelere ziyaret

Girona ve Figureres gibi yakın şehirleri ve hatta dünyanın en küçük ülkelerinden bir Andorra’yı ziyaret etmelisiniz. Ayrıca Barcelona şehir merkezi dışında kalan Gracia,Sarria ve Montjuic gibi semtleri de görmeye değer.


nihanbayram
Nihan Bayram
481 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar