Yunanistan'ın başkenti Atina'da alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mağaza var. Özellikle hediye alışverişlerinde birçok hediye alternatifine sahipsiniz. Yunanistan dönüşlerinde sevdiklerinize alabileceğiniz hediye önerilerimize bir göz atın.

Sandalet

Sandalet

El yapımı deri sandaletler Yunanistan’a has tipik bir hediyedir.

Uçak Bileti

Uzo ve şarap

Uzo ve şarap

Rakıya benzer bir içki olan Ouzo tipik bir Yunan içkisidir ve favori hediyelerden biridir. Yunanistan’da hediye olarak ayrıca çok çeşitli yerli üretim şarap bulabilirsiniz.

Altın takılar

Altın takılar

Altın her zaman güzel bir hediyedir. Yunanistan ise altın alınabilecek iyi yerler arasında sayılıyor. Özellikle antik Yunan ve Bizans figürlü olanları yakınlarınız için hediye alternatifi olabilir.

Bouzuki (Bağlama)

Bouzuki (Bağlama)

Yunanlılara has bir müzik enstrümanıdır. Görüntü olarak bağlamaya benzer ama gitar ve bağlamanın karışımdan oluşur. Müzikle uğraşanlar için hediye alternatifi olabileceği gibi ev dekorasyonu olarak da kullanılabilir.

Mermer heykeller

Mermer heykeller

Atina’daki tarihi yapılar ya da karakterlerin replikaları da hediye olarak alınabilir. Zeus ya da Venüs heykeli, Acropolis’i simgeleyen heykeller!

Antik Yunan vazoları

Antik Yunan vazoları

Kırmızı ve siyah figür tekniğinin kullanıldığı Antik Yunan vazoları hem hediye hem de gezi sonrası anı olarak saklamak için ideal!

Yunan satranç takımı

Yunan satranç takımı

Satranç ya da dekorasyon meraklıları için bulunmaz bir hediye seçeneği. Bu satranç takımlarında taşlar antik tanrı ve savaşçı figürlerinden oluşuyor.

Tavli (Tavla)

Tavli (Tavla)

Tavla oyunu bizde olduğu gibi Yunanistan’da da popüler! Atina’dan alınacak tavla takımı da bir hediye olabilir.

Zeytin ve peynir

Zeytin ve peynir

Çok lezzetli Yunan peynir çeşitleri ve zeytinler de tadımlık hediyeler arasındadır.


nihanbayram
Nihan Bayram
485 Yazı
Bilkent Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu. Bir süre bir marka ajansında içerik editörlüğü yaptı. Hürriyet Kitap bünyesinde "Ün, Aşk ve Diğerleri" adlı kitabı yayınlandı. Ajans deneyiminden sonra Enuygun ekibine katıldı.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar