Denizi bulunmayan başkentte yazın sıcaklarından bunalanlar, çocuklarını sudan mahrum etmek istemeyenler ve arkadaşlarıyla eğlenceli bir gün geçirmek isteyenler için suya hasretlerini dindirebilecekleri en güzel 5 Ankara aquaparkını derledik.

Derlememizi yaparken de Instagram etiketlerine bakarak en çok etkileşim ve paylaşım alan yerleri sıraladık.

İçindekiler

1- Ankara Büyük Anadolu Otel Aquapark

Ankara Büyük Anadolu Oteli

Yazın Ankara’da denize hasret kalanların büyük ilgi gösterdiği Ankara Büyük Anadolu Otel Aquapark hem hafta sonu tatili yapabileceğin hem de günübirlik ziyaretler için tercih edebileceğin bir yer. Ben yüzme konusunda kendime çok güveniyor ve yüzmeye hasret kaldım diyorsan 2 metrelik olimpik havuzla bu özlemini biraz olsun giderebilirsin.

Ayrıca çok sık canlı DJ performansları düzenleniyor, bir yandan serinlerken bir yanda da müziğin tadını çıkarabilirsin.Toplu taşıma kullanacaksan Sıhhıye Köprüsü’nün altından saat 10.00, 11.00 ve 12.00’da kalkan tesisin kendi servisleriyle ulaşabilirsin. Şahsi aracınla gideceksen de Esenboğa Havalimanı yolunda ilerleyip Balıkhisar’a direksiyon kırman gerekiyor.                                                                                           

Yazın uzun tatil yapacak bütçem ve zamanım yok diyorsan eğlenceli bir hafta sonu için Ankara Büyük Anadolu Otel’de konaklayabilir ve aquaparkın keyfini çıkarabilirsin.

Havuz: 4 havuz

Kaydırak: 9 kaydırak

Ankara Büyük Anadolu Otel Aquapark 2023 fiyatları:

 • Hafta içi yetişkin: 125 TL
 • Hafta içi (7-12 yaş): 62,5 TL
 • Hafta sonu yetişkin: 150 TL
 • Hafta sonu (7-12 yaş): 75 TL

Konum Linki

Uçak Bileti

2- AnkTalya Aqua Park

AnkTalya Aqua Park

Damsız girilebilmesinden ötürü arkadaş grubuyla havuz keyfi yapmak isteyenler için de ilk tercihlerden. Yaz sezonunda haftanın yedi günü hizmet veriyor.

Ulaşımsa tesisin kendi servisleriyle oldukça kolay. Batıkent Gima önünden kalkan servislerle saat 10.00’dan itibaren aquaparka ulaşabilirsin. Son servis 17.00’da hareket ediyor. Girişte mutlaka kimliğini göstermelisin. Dışarıdan yiyecek ve içecek sokulmasına izin verilmiyor. 12 yaşından küçüklerin ebeveynsiz havuza girmesi kısıtlı.

Ayrıca salı ve cuma günleri yalnızca kadınlar günü düzenleniyor. Kadınlar gününde 8 yaşından büyük erkek çocukları kabul edilmeyip bone takılması zorunlu hale getirilmiş.Tesis içindeki harcamalarda nakit kabul edilmiyor. Girişte sana verilen karta para yükleyerek ihtiyaçlarını giderebilirsin.

Havuz: 2 havuz

Kaydırak: 7 kaydırak

AnkTalya Aqua Park 2023 fiyatları:

 • Yetişkin: 150 TL
 • Çocuk (4-12 yaş): 50 TL
 • 0-3 YAŞ: ücretsiz

Açık olduğu saatler: 10.00-19.00

Konum Linki

3- İncek Aquapark

İncek Aquapark

Hem aquapark keyfi yapabileceğin hem de 4 yıldızlı bir otel deneyimi yaşayabileceğin İncek Aquapark özellikle hafta sonu kaçamağı yapayım, havuzun da tadını çıkrayım diyenlere biçilmiş kaftan.Çocuklu aileler özel havuz ve kaydıraklar da mevcut.

Havuz: 4 havuz

Kaydırak: 6 kaydırak

İncek Aquapark 2023 fiyatları:

 • Hafta içi yetişkin: 125 TL
 • Hafta içi (6-12 yaş): 60 TL
 • Hafta sonu yetişkin: 150 TL
 • Hafta sonu (6-12 yaş): 75 TL

Açık olduğu saatler: 10.00-19.00

Konum Linki

4- Ümitköy Aqua Apple Garden

İncek Aquapark

Çankaya ilçesinin Ümitköy semtinde yer alıyor. Dışarıdan içecek ve yiyecek sokulmasına izin verilmiyor. Erkek ziyaretçiler çarşamba günü haricinde damsız kabul edilmiyor.600 metrekarelik bir alana yayılan park, 1,65 derinlikte. Çocuklu aileler için özel bir çocuk alanı mevcut. Ayrıca soyunma odaları, emanet dolapları, duş ve en önemlisi de cankurtaran ekibi bulunuyor.

Havuz: 1 büyük havuz

Kaydırak: 2 kaydırak

Ümitköy Aqua Park 2023 fiyatları:

 • Hafta içi yetişkin: 50 TL
 • Hafta içi (5-12 yaş): 40 TL
 • Pazar yetişkin: 60 TL
 • Pazar (5-12 yaş): 50 TL
 • 0-5 yaş arası ücretsiz.

Açık olduğu saatler: Hafta içi 09.00-19.00 | Hafta sonu 09.00-17.00

Konum Linki

5- Kartaltepe Aquapark

Kartaltepe Aquapark

Keçiören’de bulunan aquapark ailenle ve arkadaşlarınla keyifli bir yaz günü geçirebileceğin adreslerden. Fakat damsız girilmediğini belirtelim. Salı ve cuma günleri kadınlar günü düzenleniyor. Bonesiz havuza girmek mümkün değil. İçeriye yiyecek ve içecek sokulmuyor.

Çocuklu aileler için de uygun çünkü özel çocuk oyun alanları ve havuzları bulunuyor. Çocuk havuzunun suyu ısıtılıyor. Her gün 10.00 ve 11. 30’da aquaparka giden ücretsiz servislerden yararlanabilirsin. 17.00 ve 19.00 gibi de Keçiören Metro İstasyonu’na giden servislerle dönüş yapabilirsin.

Havuz: 2 büyük havuz

Kaydırak: 6 kaydırak

Kartaltepe Aquapark 2023 fiyatları:

 • Hafta içi yetişkin: 120 TL
 • Hafta içi (5-12 yaş): 70 TL
 • Hafta sonu yetişkin: 150 TL
 • Hafta sonu (5-12 yaş): 70 TL

Açık olduğu saatler: 10.00- 18.00

Konum Linki

Ankara'daki aquaparkları keşfettikten sonra Türkiye'nin en büyük aqua parklarını derlediğimiz yazımıza da göz atmak hoşuna gidebilir.


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
142 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar