Şile’ye bağlı huzurlu bir tatil cenneti olan ve İstanbul’a sadece 1,5 saat uzaklıkta Karadeniz kıyısında yer alan Ağva, hem hafta sonu gezileri hem de dinlendirici kamp tatilleri için şehirde en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Bir tarafı Karadeniz’in masmavi suları, diğer tarafı ise Göksu ve Yeşilçay’ın el değmemiş güzellikleriyle çevrili Ağva’da hem kıyı şeridinde hem de nehir kenarları ve çam ormanları içinde keyifli kamp tatilleri yapabilirsiniz.

Ağva kamp alanları arasında deniz ve doğa tutkunlarını mutlu edecek pek çok alternatif bulunuyor. Kilimli Koyu, Sardala Koyu ve Zeus Koyu’nun havuzu andıran sularının çevresinde çadırınızı kurabilir veya panoramik Karadeniz manzaraları eşliğinde gölgelik ormanlık alanları kamp yapmak için tercih edebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz seçenekler bulabileceğiniz Ağva’nın en güzel kamp alanlarını sizler için sıraladık. Yazımızı hazırlarken Instagram etiketlerinden faydalandık ve en çok etiketlenen yer en üstte olacak şekilde özel bir sıralama yaptık. Yeşil ve mavinin bulunduğu Ağva’da kendinize en uygun kamp alanını yazımızı okuyarak hemen bulabilirsiniz.

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar, 2023 Ağustos ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

₺ Hesaplı, ₺₺ Orta, ₺₺₺ Üst düzey

İçindekiler

1- Kadırga Koyu Kamp Alanı

Ağva’nın arkası gür çam ormanları, önü ise masmavi Karadeniz sularıyla çevrili görülmeye değer bir tabiat cenneti olan Kadırga Koyu hem doğa yürüyüşü hem kamp yapmak için Ağva’da en çok ziyaret edilen yerler arasında. İstanbul’dan hafta sonu gelen günübirlikçi piknikçilerle hareketlenen Kadırga Koyu; berrak denizi, el değmemiş doğası ve huzurlu ortamıyla ilgi çekiyor. Hem sahilde hem de çam ormanları içinde çadırınızı kurabileceğiniz Kadırga Koyunda unutulmaz bir Ağva kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tüm gün balık sürüleriyle birlikte yüzebileceğiniz veya olta balıkçılığı yaparak yorgunluk atabileceğiniz kamp tatilinizde yüzlerce metrelik seyir alanlarından Karadeniz'in yemyeşil ormanlarla birleştiği büyüleyici manzaraların panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz. Sessiz ve huzurlu atmosferde yılın bütün yorgunluğunu atarak yenilenebileceğiniz Kadırga Koyunda akşamları da sahilde yıldızlar altında kamp ateşinizi yakabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanı

Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki Kadırga Koyuna her saat hareket eden Bucaklı minibüslerinden sonra kısa bir doğa yürüyüşleri veya teknelerle ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 •  Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Yerleşim yerlerine uzak bir konumda yer alan ve çevresinde turistik işletmelerin bulunmadığı Kadırga Koyu, çoğunlukla gençler tarafından tercih ediliyor. Kamp alanına gelirken yanınıza yeterli miktarda yiyecek, içecek, çakı, el feneri ve ilaç gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız.

2- Kilimli Koyu Kamp Alanı

İstanbul'un sevilen sessiz ve huzurlu tatil cenneti Ağva'da kamp yapmak için en popüler yerlerden biri de el değmemiş doğal güzellikleri ve büyüleyici Karadeniz manzaraları ile ünlü Kilimli Koyu. Akdeniz ve Ege’yi aratmayan turkuaz denizi ve huzurlu atmosferiyle dikkat çeken koyda gölgelikli ağaçlık alanlarda çadırınızı kurabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı ve atıştırmalıklar alabileceğiniz küçük işletmelerin hizmet verdiği Kilimli Koyu’nda kır lokantası, duş, WC gibi olanaklar bulmanız da mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sert rüzgar ve dalgalardan korunduğu için havuzu andıran sulara kendinizi bırakarak doyasıya yüzebileceğiniz Kilimli Koyu, şnorkelli dalışlar yapmak için de ideal bir adres. Doğa sporları ve yürüyüşler yapmak için İstanbul'daki özel noktalardan biri olan Kilimli Koyu boyunca uzanan yürüyüş parkurlarında yüzlerce metre yükseklikten Karadeniz’i izleyebilirsiniz. Akşamları yapay ışığın olmadığı sahilde kamp ateşinizi yakarak romantik anlar da yaşayabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Plaja sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları
 • Kır lokantası
 • Temiz su

Ulaşım

İstanbul uçak bileti alarak ulaşabileceğiniz şehir merkezinden İETT otobüsleriyle rahatça geçebileceğiniz Ağva'ya yaklaşık olarak 5 kilometre uzaklıkta güzel bir konumda yer alan Kilimli Koyu Kamp Alanı’na Bucaklı minibüsleri veya Ağla merkezinde 7/24 hizmet veren taksiler ile kolayca ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çakıl taşlı bir sahile sahip olan Kilimli Koyu’nda rahat etmek için yanında deniz ayakkabısı almanızı öneririz. Küçük işletmelerin hizmet verdiği koya gelirken yanınıza yine de yiyecek, içecek ve ilaç gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almalısınız.

3- Sardala Koyu Kamp Alanı

Yaz aylarında Ağva’nın turist kalabalığından uzakta, tertemiz denizin ve doğanın tadını çıkarmak için gidebileceğini en güzel koylardan biri de Sardala Koyu. Çevresindeki binlerce yıldır rüzgar ve dalgalarda şekillenmiş ilginç kaya oluşumları ile benzersiz manzaralar sunan Sardala Koyu’nda gözlerden uzakta çadırınızı kurabilir, sessiz ve huzurlu atmosferde yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yaz aylarında bile sakinliğini koruyan Sardala Koyu’nun rengarenk balık sürülerini bile görebileceğiniz berrak sulara kendinizi bırakabilir veya doğal kaya göletlerinin havuzu andıran sularda serinleyebilirsiniz. Kayalık alanlardan olta balıkçılığı yaparak da huzur bulabileceğiniz kamp tatilinizde doğa yürüyüşlerine çıkarak ise Sardala Koyu, Zeus Koyu ile Diriliş Koyu gibi tabiat güzelliklerini yakından görebilir; seyir alanlarından gündoğumu ve gün batımlarında kartpostal güzelliğinde Karadeniz fotoğrafları çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru

Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta, Zeus Koyu ile Diriliş Koyu arasında yer alan Sardala Koyuna her saat bulabileceğiniz Pınarlı minibüsleri ile ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Hiçbir işletme ve turistik tesisin hizmet vermediği Sardala Koyu’na gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek, içecek, ilaç, çakı, powerbank, el feneri ve kaymayan ayakkabılar almalısınız. Bölgede ateş yakarken çok dikkat etmeli ve ateşi söndürdüğünüzden mutlaka emin olmalısınız.

4- Akçakese Plajı Kamp Alanı

İstanbul gibi büyük şehirlerden gelen tatilcilerin sıcak yaz aylarında serinlemek ve denizin tadını çıkarmak için sıkça uğradığı yerlerden biri olan Akçakese Plajı, Ağva’da kamp yapmak için de en güzel seçimlerden biri. İnce kumlu sahili ile Akdeniz ve Ege’yi aratmayan plajın çevresi sarp kayalarla sarılı olduğu için sert rüzgarlardan korunuyor. Hem tertemiz denizi hem doğal güzellikleriyle ilgi gören Sardala Koyu, en sevilen Ağva kamp alanları arasında.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Havuzu andıran tertemiz sulara kendinizi bırakarak doyasıya yüzebileceğiniz kamp tatilinizde kayalar üzerinden büyüleyici Karadeniz manzaraları izleyerek tablo güzelliğinde gün batımı fotoğrafları çekebilirsiniz. Olta balıkçılığı, doğa yürüyüşleri ve dağ bisikleti gezileri gibi pek çok etkinlikle de Akçakese sahilinin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Yöresel ve organik ürünler alabileceğiniz Akçakese Köyü’ne de uğramanızı önerdiğimiz tatilinizde sahilde mangal yapabilir veya geceleri kamp ateşinizi yakabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Plaja sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanı
 • Mangal alanı
 • Market
 • Temiz su
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta yer alan Akçakese Plajı’na her saat bulabileceğim İmrenli minibüsleri, 7/24 saat hizmet veren taksiler veya özel aracınızla kısa sürede gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Bazen akıntılı ve dalgalı olabilen Akçakese Plajı’nda acemi yüzücüler ile çocuklu ailelerin çok dikkatli olmasını öneriyoruz.

5- Kabakoz Kamp Alanı

Ağva’nın en güzel kamp alanlarından biri de Şile ile Ağva arasında uzanan Kabaloz Kamp Alanı. Karadeniz ormanlarının masmavi sularla buluştuğu özel bir köşe olan ve huzurlu atmosferiyle dinlendirici bir Ağva kamp tatili yaşatan Kabakoz Kamp Alanı’nda hem çam ormanları hem de sahilde çadırınızı kurabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı yürüyüş mesafesindeki Kabakoz Köyü’nden veya çevredeki küçük turistik işletmelerden alabileceğiniz kamp alanında yanında huzur bulabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yaz aylarının sıcak günlerinde serin Karadeniz sularına kendinizi bırakmak için ideal olan Kabakoz sahilinde iyi düzenlenmiş yürüyüş parkurlarında gezilere çıkarak bölgenin güzelliğini keşfedebilirsiniz. Kamp alanına yürüyüş mesafesindeki Kabakoz Köyüne uğrayarak organik ürünler alabilir ve yöresel lezzetler tadabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları

Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıkta yer alan Kabakoz Kamp Alanı’na gitmek için hem Kabakoz Koyu minibüsleri hem de taksiler veya özel aracınızdan faydalanabilirsiniz.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çam ormanlarıyla çevrili olan sahilde sadece belirli alanlarda ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın. Bazen dalgalı ve akıntılı olabilen denizde dikkatli yüzmenizi öneririz.

6- Darlık Barajı Kamp Alanı

İstanbul'un gizli tabiat güzelliklerinden biri olan Darlık Barajı, sessiz ve huzurlu atmosferiyle kamp yapmak isteyenlerin de tercih ettiği yerler arasında. Ağva’nın diğer noktalarına göre çok daha sakin olan Darlık Barajında yemyeşil baraj gölü çevresinde çadırınızı kurarak dinlendirici bir Ağva kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tertemiz Karadeniz sularında keyifle yüzebileceğiniz veya olta balıkçılığı yaparak huzurlu atmosferin tadına çıkarabileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkarak ise baraj gölü çevresini keşfe çıkabilirsiniz. İrili ufaklı dereler çevresindeki alabalık çiftliklerinde de dinlendirici molalar verebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Gölete sıfır konumda
 • Yürüyüş parkurları
 • Seyir alanları

Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta yer alan Darlık Barajına Ağla ve Şile'de her saat bulabileceğiniz Erenler minibüsleri veya özel aracınızla ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çevresinde turistik tesis ve işletmelerin bulunmadığı Darlık Barajına giderken yanınıza yeterli miktarda yiyecek, içecek, su, çakı, el feneri almanızı öneririz. Gölette yüzecek yüzücülerin akıntılara karşı dikkatli olması gerekiyor. Ormanlarla çevrili bölgede ateş yakarken çok dikkatli olmalısınız.

7- Sahil Kamp İstanbul

Zengin olanakları ve güzel konumuyla Ağva’da kamp yapmak isteyenlerin en çok tercih edilen yerlerden biri de Sahil Kamp İstanbul. 35 hektarlık geniş yeşil alan üzerine yayılan tesiste çadır alanların yanı sıra donanımlı ve klimalı bungalovlar, açık yüzme havuzları ile karavan parkları da bulmanız mümkün. Organik kahvaltılardan yöresel lezzetlere ve alkollü alkolsüz içeceklere kadar seçenekler bulabileceğiniz tesiste modern olanaklarla Ağva’nın güzelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Açık yüzme havuzlarında veya sahilde tüm gün Karadeniz’in ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz, akşamları sahilde çarpıcı gün batımı manzaraları eşliğinde yürüyüşlere çıkabileceğiniz kamp alanında ATV turlarından dalış etkinliklerine bisiklet gezilerinden doğada yaşam eğitimlerine kadar pek çok etkinliğe katılarak da güzel zaman geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Açık yüzme havuzu
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Güncel fiyatlar: ₺₺

 • Çadır 200 ₺
 • Çadır kiralama 600 ₺
 • Karavan park 250 ₺
 • Bungalov 1250 ₺ ile 2500 ₺ arası
 • Mağara ev 1250 ₺
 • Tiny House 2000 ₺ ile 2500 ₺ arası
 • Villa 3450 ₺

Ulaşım

Ağva’ya yaklaşık olarak 50 kilometre uzaklıkta bulunan Sahil Kamp İstanbul'a her saat bulabileceğiniz Sahilköy minibüsleri ile kolayca gidebilirsiniz.

 Konum Linki

Yazar Notu: Konforlu bir kamp tatili yapmaları için konuklarına her türlü olanağı sunan kamp alanında gelirken yanınıza günlük kullandığınız ilaçlar, en az 20 metrelik elektrik uzatma kablosu ve böcek ilacı gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri alabilirsiniz.

8- Hacıllı Şelalesi Kamp Alanı

İstanbul'un görülmeye değer tabiat harikalarından biri olan ve Ağva'ya sadece 20 kilometre uzaklıkta bulunan Hacıllı Şelalesi, doğa tutkunları ve kamp meraklılarının keyifli bir tatil yapabileceği yerler arasında. Yemyeşil ormanlar içinde sarp kayalar arasından dökülen bembeyaz sularıyla görülmeye değer bir manzara sunan Hacıllı Şelalesi’nin çarpıcı manzaraları eşliğinde çadırınızı kurabilir; büyük şehirlerin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Ağva’da düzenlenen doğa yürüyüşlerinin de sevilen rotalarından biri olan Hacıllı Şelalesi'nin iyi düzenlemiş yürüyüş parkurlarında yürüyüşlere çıkabilir ve her köşede kartpostal güzelliğinde doğa manzaralarına şahit olabilirsiniz. Organik ürünler alabileceğiniz ve yöresel lezzetler tadabileceğiniz Hacıllı Köyüne yürüyüş mesafesindeki kamp alanında derelerde balık tutabilir ve sıcak yaz günlerinde şelale göletinde yüzerek serinleyebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanı
 • Kır bahçesi
 • Temiz su
 • Ücretsiz otopark

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

 Ulaşım

İstanbul otobüs bileti alarak gidebileceğiniz şehir merkezinden toplu taşıma araçlarıyla 1,5 saat içinde ulaşabileceğiniz Ağva’ya yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan kamp alanına Hacıllı Köyü minibüsleriyle 30 dakikalık bir yolculukla rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Hacıllı Şelalesi’ne gelirken yanınıza mutlaka powerbank, kaymayan ayakkabılar, el feneri, çakı, yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı almalısınız. Ormanlarla çevrili bölgede sadece belirli alanlarda ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

9- Esenceli Köyü

Ağva'nın sessiz ve huzurlu köşelerinden biri olan Esenceli Köyü, büyük şehirlerin kalabalığı ve gürültüsünden uzakta yorgunluk atıp kamp yapmak için ideal adreslerden biri. Çok küçük bir nüfusa sahip olan Esenceli Köyü’nde yemyeşil ormanların sardığı küçük gölün çevresinde çadırınızı kurarak sessiz ortamda huzur bulabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Her köşesinde kartpostal güzelliğinde manzaralara şahit olarak harika fotoğraflar çekebileceğiniz kamp alanında tertemiz gölün sularına yüzebilir, kano gezilerine çıkabilir veya olta balıkçılığı yaparak yorgunluk atabilirsiniz. Organik ürünler ve temel ihtiyaçlarınızı Esenceli Köyü’nden alabileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkabilir ve özellikle gün doğumlarında büyüleyici manzaralar izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanı
 • Temiz su
 • Market ve manav
 • Ücretsiz otopark

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Ulaşım

Ağva merkezine 55 kilometre uzaklıktaki kamp alanına gitmek için her saat bulabileceğiniz Esenceli Köyü minibüsleri, araç kiralama hizmeti alarak veya özel aracınızla gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: El değmemiş güzelliğini koruyan Esenceli Köyü’nde sadece belirli alanlarda ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

10- Kurfallı Plajı Kamp Alanı

İnce kumlu uzun sahili ve çevresini salan yemyeşil doğal güzelliklerle Akdeniz sahillerine benzeyen Kurfallı Plajı, İstanbul'da denize girmek ve kamp yapmak için de sıkça tercih edilen yerlerin başında geliyor. Ağva merkezine sadece 3 kilometre gibi yakın bir mesafede en yakın kamp alanlarından biri olan Kurfallı Plajı’nda isterseniz geniş sahilde isterseniz gölgelik çam ormanları arasında çadırınızı kurarak dinlendirici bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sessiz ve huzurlu atmosferde, gözlerden uzakta kendinizi masmavi Karadeniz sularına bırakabileceğiniz, sahilde mangal yapabileceğiniz ve kamp ateşi yakabileceğiniz plajda akşamları çarpıcı gün batımı manzaraları içinde doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. 10-15 dakika yürüyüş mesafesindeki Ağva merkezindeki balık restoranları, kafeler ve eğlence merkezlerine uğrayarak keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Plaja sıfır konumda
 • Şezlong ve güneş şemsiyesi
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanı
 • Mangal alanı
 • Restoran
 • Kafe
 • Market
 • Temiz su
 • Duş
 • Otopark

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

 Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki kamp alanına ister taksilerle isterseniz ise Kurfallı minibüsleriyle kolayca geçebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarımızı yürüyüş mesafesindeki Ağva merkezindeki manavlar ve marketlerden alabileceğiniz kamp alanına gelirken yanınızda powerbank, deniz ayakkabısı, çakı, el feneri, nakit para ve böcek ilacı gibi ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz.

11- Woodyville Çadır & Bungalov

Hem yemyeşil doğal güzellikler içinde gizlenen çadır alanları hem de doğaya uyumlu tasarlanmış ahşap bungalovları ve deniz manzaralı otel odalarıyla ilgi gören Woodyville Çadır & Bungalov, çocuklar ailelerin de keyifli bir tatil yapabileceğiniz bir tesis. Açık yüzme havuzunda ve çim bahçelerinde eğlenceli zamanlar geçirebileceğiniz tatilinizde modern olanaklarla ev konforunda dinlendirici günler geçirebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Denize sıfır konumdaki tesiste isterseniz açık yüzme havuzları ve çocuk havuzları isterseniz ise tertemiz Karadeniz sularına kendinizi bırakarak doyasıya yüzebilirsiniz. Organik kahvaltılar ve taze deniz ürünleri tadabileceğiniz restoranlardan alışveriş yapabileceğiniz marketlere kadar pek çok olanak bulunan kamp alanında akşamları da deniz manzaralı kafede içeceğinizi yudumlayarak günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Açık yüzme havuzu
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Ağla merkezine 15 kilometre uzaklıkta, denize sıfır konumda hizmet veren Woodyville Çadır & Bungalov’a her saat hareket eden İmrenli minibüsleri ile kısa sürede gidebilirsiniz.                                                                                              

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat ve konforlu bir tatil yaşamanız için her türlü olanağı bir arada sunan tesise gelirken çadırınız için en az 20 metrelik elektrik uzatma kablosu, deniz ayakkabısı, nakit para ve günlük kullandığınız ilaçları alabilirsiniz. Acemi yüzücüler ve çocuklu ailelerin denizin dalgalı olduğu zamanlarda yüzme havuzunu tercih etmesini öneririz.

12- Dündar Koyu Kamp Alanı

Ağva ile Sardala Koyu arasında gizlenen küçük Dündar Koyu, kalabalıklardan uzak çadırınızı kurarak Ağva ve Karadeniz’in doyasıya tadını çıkarmak için tercih edebileceğiniz yerler arasında. Çevresi yemyeşil doğal güzelliklerle çevrelenen Dündar Koyu’nda deniz kenarında çadırınızı kurabilir, modern dünyanın karmaşasından uzakta sakin günler geçirebilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tüm gün serin sularda yüzebileceğiniz ve dalışlar yapabileceğiniz kamp alanı çevresindeki doğal kaya teraslarına havlunuzu sererek güneşlenebilirsiniz. Ağva’nın sevilen trekking rotalarından bir olan Dündar Koyu’nda doğa yürüyüşlerine çıkarak ise Sardala Koyu, Cennet Havuzu ve Diriliş Koyu gibi bölgenin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Hiçbir yapay ışığın bulunmadığı koyda geceleri kamp ateşinizi yakarak unutulmaz anlar da yaşayabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanı

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Ulaşım

Ağva merkezine sadece 13 kilometre uzaklıktaki Dündar Koyu’na her saat bulabileceğiniz Pınarlı minibüsleriyle veya özel aracınızla geçebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Çevresinde turistik tesis ve işletmelerin bulunmadığı Dündar Koyu’na gelirken yanınıza mutlaka yiyecek, içecek, nakit para, çakı, el feneri ve deniz ayakkabısı gibi tatilinizde ihtiyacınız olabilecek şeyleri almalısınız.

13- Park Camping

3000 metrelik çadır alanları, ince kumlu sahili ve donanımlı karavan parkları ile ilgi gören Green Park Camping, konforlu bir Ağva kamp tatili yapmak isteyenlerin tercih edebileceği kamp alanları arasında. 100 çadır kapasitesine sahip tesiste yöresel lezzetler ve atıştırmalıklar alabileceğiniz kafeteryadan canlı müzik etkinliklerine ve çocuk oyun alanlarına kadar pek çok olanak bulabilirsiniz. Ağva merkezine sadece 3 kilometre uzaklıktaki kamp alanından belde sahili ve dere kenarındaki balık restoranlarına da kısa yürüyüşlerle ulaşabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Karadeniz sahiline sıfır konumda yer alan kamp alanında İstanbul'un kalabalığı ve gürültüsünden uzakta yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz. Tüm gün masmavi denize kendinizi bırakabileceğiniz ve sahilde güneşlenebileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşleri, kano gezileri, fotoğraf safarileri veya bisiklet turları gibi pek çok etkinliğe katılarak da Ağva’nın güzelliklerini yakından görebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Denize sıfır konumda
 • Restoran ve kafe
 • Market
 • Elektrik
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Güncel fiyatlar

 • Çadır Kişi başı 150 ₺
 • Çadır bungalov 200 ₺ ile 250 ₺ arası
 • Karavan 2-4 kişi 300 ₺ ile 400 ₺ arası
 • Sezonluk karavan 6000 ₺

Ulaşım

Ağva merkezine 3 kilometre uzaklıkta, beldeye en yakın kamp alanlarından biri olan Green Park Camping’e yürüyerek, minibüslerle veya özel aracınızla kısa sürede gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Geniş olanaklar sunan kamp alanına gelirken yanınıza çadırınız için elektrik uzatma kablosu, deniz ayakkabısı, nakit para ve günlük kullandığınız ilaçlar gibi ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Kamp alanında sadece belirlenen alanlarda mangal ve ateş yakılmasına izin veriliyor.

Araç Kiralama

14- Seferoğulları Camping

Ağva merkezine sadece 2 kilometre uzaklıkta, Kurfallı Plajı sahilinin yanı başında hizmet veren Seferoğulları Camping, 10.000 metrekarelik geniş yeşil alanı içerisindeki çadır alanlarıyla hem aileleri hem de doğa ve deniz tutkunlarını misafir ediyor. Karadeniz’in incisi Ağva'nın güzelliklerini tadını çıkarmak için güzel bir konumda yer alan kamp alanı; çocuk oyun alanları, piknik alanları ve tertemiz sahiliyle ilgi görüyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Etkileyici Karadeniz manzaraları eşliğinde çadır kurabileceğiniz ve doyasıya yüzebileceğiniz kamp alanında bölge çiftliklerden getirilen organik ürünler hazırlanan kahvaltılarla güne başlayabilir, mangal yapabilir veya piknik alanlarında ailenizle keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ağva merkezindeki kafeler, dere kenarındaki balık restoranları ve kır bahçelerine de uğrayabileceğiniz tatilinizde Göksu ve Yeşilçay’da tekne gezileri veya balık avlama etkinliklerine de katılabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran ve kafe
 • Market
 • Büfe
 • Elektrik
 • Temiz su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Ağva merkezine sadece 2 kilometre uzaklıktaki kamp alanına ister yürüyerek isterseniz ise minibüsler ve taksilerle kolayca gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Çadırınız için en az 20 metrelik elektrikli uzatma kablosu almanızı önerdiğimiz kamp alanında bazen dalgalı ve akıntılı olabilen denize dikkatli yüzmenizi öneririz.

15- Zeus Koyu Kamp Alanı

Yaz aylarındaki Ağva turist kalabalığından ve şehrin gürültüsünden uzakta dinlendirici bir atmosferde kamp yapmak için küçük Zeus Koyu’na da uğrayabilirsiniz. Çam ormanları ve masmavi Karadeniz'le çevrili olan Zeus Koyu, hem doğa ve hem de deniz tutkunlarını mutlu edecek yerler arasında. Gölgelikli çam ağaçları altında çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanında temel ihtiyaçlarınızı yürüyüş mesafesindeki Pınarlı Köyü’nden alabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Doğa yürüyüşlerine çıkmak veya gözlerden uzakta doyasıya yüzmek için ideal olan Zeus Koyu’nun çevresindeki seyir alanlarından da muhteşem Karadeniz fotoğrafları çekebilirsiniz. Kısa yürüyüşlerle Dündar Koyu, Sardala Koyu ve Cennet Havuzu gibi bölgedeki güzellikleri de yakından görebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Plaja sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru

 Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

 Ulaşım

Ağva merkezine 13 kilometre uzaklıktaki Zeus Koyu’na hem özel aracınızla hem de Pınarlı minibüslerinden sonra kısa bir yürüyüşle ulaşmanız mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınıza yeterli miktarda yiyecek, içecek, el feneri ve nakit para gibi ihtiyaçlarınızı almalısınız. Cankurtaran olmayan denizde acemi yüzücülerin dikkatli olması gerekiyor.

16- Şuayipli Köyü Plajı Kamp Alanı

Kurfallı Plajı’nın yanı başında hizmet veren başka bir kamp alanı da Şuayipli Köyü Plajı Kamp Alanı. İnce kumlu sahiliyle çocuklu ailelerin de keyifli bir deniz tatili yapabileceği Şuayipli Köyü Plajı’nda şezlong ve güneş şemsiyelerinden soyunma kabinleri, kafeler ve restoranlara kadar çeşitli olanaklar bulmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Donanımlı karavan parklarından faydalanabileceğiniz kamp alanında ince kumlu sahile havuzu sererek güneşin ve Karadeniz'in serin sularının tadına çıkarabilirsiniz. Tatilinizde uzun sahilde akşamları keyifli yürüyüşleri de yapabilirsiniz. Kamp alanından Ağva merkezine 10 dakikalık bir yolculukla ulaşarak dere kenarlarında sıralanan balık restoranlarında büyüleyici gün batımı manzaraları eşliğinde romantik akşam yemekleri tadabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Sahile sıfır konumda
 • Şezlong ve güneş şemsiyesi
 • Restoran ve kafe
 • Market
 • Soyunma kabini
 • Temiz su
 • Duş
 • Otopark

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına her saat bulabileceğiniz Şuayipli Köyü minibüslerin yanı sıra 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerle de kolayca ulaşmamız mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Hafta sonları kalabalık olabilen plajda çadırınızda değerli eşyalar ve fazla nakit para bulundurmamaya dikkat etmelisiniz.

17- Alacalı Kamp ve Pansiyon

Hem yemyeşil ormanlar içindeki çadır alanları hem de donanımlı pansiyon odalarıyla gençlerin yanı sıra çocuklu ailelerin de ilgisini çeken Ağva kamp alanlarından biri olan Alacalı Kamp ve Pansiyon, Karadeniz sahiline sıfır konumda hizmet veriyor. Büyüleyici deniz manzaraları eşliğinde keyifli bir tatil yapabileceğiniz kamp alanı, büyük şehirlerin ve yaz aylarının turist kalabalığından uzakta unutulmaz bir kamp tatili deneyimi sunuyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Çevre köylerden getirilen ürünlerle hazırlanan kahvaltılar ve yöresel lezzetlerden ortak kullanım mutfaklara kadar zengin olanaklar bulabileceğiniz Alacalı Kamp ve Pansiyon’da doğa yürüyüşleri, bisiklet gezileri, balık avlama turları gibi pek çok etkinliğe katılabilirsiniz. Balık sürülerinin geçiş noktasında bulunan sahilde dalışlar yaparak ise harika su altı fotoğrafları çekebilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Plaja sıfır konumda
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • Ücretsiz otopark

 Ulaşım

 Ağva merkezine yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki kamp alanına her saat bulabileceğiniz Alacalı minibüsleri veya özel aracınızla rahatça gitmeniz mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Bölgede doğa yürüyüşlerine çıkmayı planlıyorsanız yanınıza mutlaka yeterli miktarda su, kaymayan ayakkabılar, çakı ve el feneri almalısınız. Ormanlarla çevrili kamp alanında sadece belirli alanlarda ateş yakılmasına izin veriliyor.

18- Gelesun Kampland

Ağva kamp alanları arasında başka bir ilgi gören tesis de belde merkezine sadece 4 kilometre uzaklıkta çam ormanları içinde gizlenen Giresun Kampland. Hem Karadeniz sahiline hem de Ağla merkezine yakın konumuyla ilgi gören kamp alanında geniş çadır alanlarının yanı sıra piknik alanları, mangal bölümleri ve karavan parkları gibi olanaklar da bulmanız mümkün. Ortak kullanım mutfaklardan internete, elektrikten mangal olanlarına kadar konuklarına pek çok imkan sağlayan kamp alanında kalabalık ve gürültüden uzakta yılın yorgunluğunu atmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Karadeniz sahilinde keyifli yürüyüşler yapabileceğiniz tatilinizde kano ve tekne gezilerinden bisiklet turlarına kadar birçok etkinliğe katılarak eğlenceli bir tatili yapabilirsiniz. Ağva merkezindeki balık restoranları, kafeler ve eğlence mekanlarına 10-15 dakikada kolayca ulaşabileceğiniz kamp alanında macera tutkunları ATV turları, trekking ve dalış gibi aktiviteleriyle güzel zaman geçirebilirler.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

 Ulaşım

Ağva merkezine sadece 4 kilometre uzaklıktaki kamp alanına 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler hem de Kurfallı Köyü minibüsleri ile geçebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Çevresi yemyeşil ormanlarla çevrili kamp alanında sadece belirli alanlarda ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

19- Ağva Beach Camping

Ağva merkezine kısa bir yürüyüş mesafesinde hizmet veren Ağva Beach Camping, hem Ağva’nın hem de Karadeniz'in tadını çıkarmak için tercih edebileceğiniz adreslerden biri. Ağva Plajı ve Ağva Limanı’na kısa bir yürüyüş mesafesindeki kamp alanında dinlendirici olduğu kadar hareketli bir tatil de yapabilirsiniz. Restoranında konuklarına organik kahvaltılardan taze deniz ürünlerine kadar seçenekler sunan kamp alanından Ağva sahilindeki balık restoranları, çay bahçeleri ve kafelere de kısa yürüyüşlerle ulaşmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Akşamları canlı müzikler eşiğinde eğlenebileceğiniz kamp alanında gündüzleri ise tertemiz Karadeniz sularında yüzebilir; plaj voleybolundan su sporlarına kadar çeşitli etkinliklerle eğlenebilirsiniz. Ağva çevresindeki derelerde sandal gezilerine çıkarak ve balık avlayarak da dinlendirici bir tatil yapabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım

Ağva merkezine sadece 1,5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına ister yürüyerek isterseniz ise 24 saat hizmet veren taksilerle rahatça gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Konuklarının rahat etmesi için her türlü olanağı sağlayan kamp alanına gelirken yanınızda deniz ayakkabısı, çadırınız için elektrik uzatma kablosu ve nakit para gibi ihtiyacınız olabilecek şeyleri almalısınız.

20- Karakiraz Köyü Kamp Alanı

Hem günübirlik piknik yapmak hem de kamp yapmak için Ağva’da tercih edilen yerlerden biri olan Karakiraz Köyü; sessiz ortamı, geniş sahili ve doğal güzellikleriyle ilgi çeken yerlerden. Çam ormanlarının masmavi denizle birleştiği güzel bir konumda bulunan Karakiraz Köyü Kamp Alanı’nda ücretsiz olarak dinlendirici bir kamp tatili yapabilir, organik ürünler ve temel ihtiyaçlarınızı yürüyüş mesafesindeki Karakiraz Köyü’nden alabilirsiniz. 

Neden burayı tercih etmeliyim?

Gözlerden ve kalabalıklardan uzakta keyifle kendiniziz Karadeniz’in serin sularına bırakabileceğiniz kamp alanında şnorkelli dalış, doğa yürüyüşleri, piknik ve fotoğraf safarileri gibi birçok etkinlikle de huzurlu atmosferde yorgunluk atabilirsiniz. Karakiraz Köyü çevresindeki irili ufaklı derelerde de geziler yapabilir, balık avlayabilir veya küçük balıkçı lokantalarına uğrayabilirsiniz.

Tesis imkanları

 • Plaja sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları
 • Temiz su 

Güncel fiyatlar

 • Ücretsiz

Ulaşım

Ağva merkezine yaklaşık 1 saat uzaklıktaki kamp alanına hem Şile hem de Karakiraz Köyü minibüsleriyle ulaşabilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik işletmelerin bulunmadığı sahilde temel ihtiyaçlarınızı yürüyüş mesafesindeki Kirazlı Köyü’nden alabilirsiniz. Kamp alanına gelirken yine de yanınıza nakit para, yiyecek, içecek, ilaç ve powerbank gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almanızı öneririz. Cankurtaran olmayan denizde acemi yüzücülerin dikkatli olması gerekiyor

Ağva’nın en güzel kampları arasında karar veremediyseniz, ülkemizin en güzel kamp alanlarını incelemek için Türkiye’nin en iyi kampları sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.

Otobüs Bileti


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
132 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar

10 milyondan fazla kullanıcı, seyahatini Enuygun’la planlıyor!

Hemen İndir

App Store'dan

indirin

Google Play

'DEN ALIN

AppGallery

ile KEŞFEDİN