Arkası Beydağları ve Musa Dağı’nın gür çam ormanları, arkası ise masmavi Akdeniz ile çevrili tatil cenneti Adrasan. Burası dünyanın her köşesinden gelen gençlerin Akdeniz sahillerinde tatil yapmak için en çok tercih ettiği yerlerden. Büyük otellerin bulunmadığı, doğal atmosferi ve güzelliklerini korumayı başarmış Adrasan, her köşesinde sıralanan kamp alanlarıyla da ilgi görüyor.

İster Adrasan Koyu, Sazak Koyu ve Korsan Koyu’nun tertemiz denizi yanında isterseniz ise limon, portakal ve çam ağaçları arasında çadırınızı kurabileceğiniz Adrasan kamp alanları arasında her zevke uygun seçenek bulmanız mümkün. Deniz ve doğa tutkunlarının mutlaka keşfetmesi gereken köşelerden biri olan Adrasan’ın en güzel kamp alanlarını yazarken Instagram etiketlerinden faydalandık ve en çok etiketlenen yer en üstte olacak şekilde özel bir sıralama yaptık. Masmavi sulara ve yemyeşil güzelliklere doyabileceğiniz Adrasan kamp alanları arasında rahatça seçim yapabilirsiniz.

Önemli not: Yazımızdaki fiyatlar, 2023 Mayıs ayına göre düzenlenmiştir. Sezonluk olarak fiyatlar değişiklik gösterebilir.

₺ Hesaplı, ₺₺ Orta, ₺₺₺ Üst düzey ya da Ücretsiz

İçindekiler

1- Mavikent Sahili Kamp Alanı

andrasan sahil

Adrasan'ın turizm olanakları gelişmiş başka bir sevilen tatil cenneti olan Mavikent, hem tertemiz denizi hem de geniş olanaklarıyla kamp yapmak için tercih edebileceğiniz yerler arasında. Denize sıfır konumda çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanına yürüyüş mesafesindeki Mavikent'te soyunma kabini, duş olanaklarını bulabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yüzmek, dalış yapmak ve doğa yürüyüşlerine çıkmak için ideal bir konumda yer alan Mavikent Kamp Alanı’nda Papaz İskelesi, Karagöz sahili ve Korsan Koyu gibi pek çok noktayı yürüyerek keşfe çıkabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı ve organik ürünleri alabileceğiniz çarşılar, manavlar veya marketlere kamp alanından kolayca giderek konforlu bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Plaja sıfır konumda
 • Piknik alanları
 • Yürüyüş parkuru
 • Market
 • Temiz su
 • Duş
 • Otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık 17 kilometre uzaklıkta yer alan kamp alanına Mavikent minibüsleri, taksilerle veya özel aracınızla gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Temel ihtiyaçlarınızı çevre işletmelerden alabileceğiniz kamp alanında çadırınızda fazla nakit para ve değerli eşya bulundurmamaya dikkat etmelisiniz. Hafta sonları kalabalık olabilen sahilde sadece belirlenen alanlarda mangal ve kamp ateşi yakılmasına izin veriliyor.

 

2- Adrasan Koyu Kamp Alanı

kamp alanı

Adrasan merkezine sadece 5 kilometre uzaklıkta, arkası gür çam ormanları önü ise mavi Akdeniz ile çevrili olan Adrasan Koyu’nda da keyifli bir kamp tatili yapabilirsiniz. Akdeniz'in çok sevilen tekne destinasyonlarından biri olan ve her iki tarafı sarp tepelerle çevrili olduğu için sert rüzgarlardan korunan havuz gibi suları ile ünlü Adrasan Koyu’nda hem denizin hem de doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tüm gün balık türlerini bile görebileceğiniz berrak denize kendinizi bırakarak yüzebileceğiniz ve şnorkelli dalışlar yaparak harika su altı fotoğrafları çekebileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkarak Hacivat Koyu ve Balıkçı Koyu gibi Adrasan’ın gizli cennetlerini keşfedebilirsiniz. Kamp alanından kısa yürüyüşlerle Adrasan’ın restoranları, kafeleri ve eğlence mekanlarına da ulaşabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Plaja sıfır konumda
 • Şezlong ve güneş şemsiyesi
 • Kamp ateşi alanı
 • Restoran ve kafe
 • Market
 • Büfe
 • Temiz su
 • Duş
 • Otopark

Ulaşım: Adrasan uçak bileti alarak kolayca ulaşabileceğiniz kamp alanına her saat bulabileceğiniz toplu taşıma araçları veya 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerle kolayca ulaşabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu:  Adrasan Koyu’na gelirken yanınıza nakit para, yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Koyda sadece belirlenen alanlarda mangal ve kamp ateşi yakılmasına izin veriliyor.

 

3- Korsan Koyu Kamp Alanı

koyu kamp alanı

Gelidonya Feneri’ne yakın bir konumda yer alan ve tekne gezilerinin sevilen mola noktalarından biri olan Korsan Koyu, kamp yapmak için de tercih edebileceğiniz en sakin yerlerden biri. İki tarafı sarp kayalarla çevrili küçük sahilde çadırınızı kurabileceğiniz Korsan Koyu’nda kalabalıklardan ve gözlerden uzakta yılın bütün yorgunluğunu atmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sert rüzgar ve dalgalardan korunan berrak denizde tüm gün güneşin tadını çıkarabileceğiniz Korsan Koyu’nda şnorkelli dalışlar yapabilir veya doğa yürüyüşlerine çıkarak kaya teraslarından kartpostal güzelliğinde Akdeniz manzaralarını izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Denize sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru

Ulaşım: Atasan merkezine yaklaşık olarak 14 kilometre uzaklıktaki Korsan Koyu’na Mavikent minibüslerinden sonra 15-20 dakika yürüyerek veya teknelerle gitmeniz mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Çevresinde hiçbir turistik tesis ve işletmenin bulunmadığı Korsan Koyu’na gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek, içecek, nakit para, el feneri ve geceleri sıcak tutacak giysiler gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri almanızı öneririz. Doğa koruma alanı olan Korsan Koyu’nda ateş yakmanın yasak olduğunu unutmayın.

 

4- Gelidonya Feneri Kamp Alanı

gelidonya kamp

Akdeniz'in en sevilen yürüyüş rotalarından biri olan biri olan Gelidonya Feneri, sunduğu büyüleyici manzaralarla kamp yapmak için de Adrasan’da gidebileceğiniz en özel noktalardan biri. 220 metreyi aşan yükseklikteki kayalar üstünde büyüleyici manzaralar sunan Gelidonya Feneri’nin çevresindeki çam ormanları içinde çadırınızı kurabilir ve büyüleyici Akdeniz manzaraları eşliğini unutulmaz bir kamp tatili yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Likya Yolu’nun da yürüyüş rotalarından biri olan Gelidonya Feneri’nin huzurlu atmosferde masmavi sulara kendinizi bırakabilir; doğa yürüyüşleri veya fotoğraf safarilerine katılarak Likya Yolu üzerinde sıralanan binlerce yıllık tarihi hazineleri keşfedebilirsiniz. Berrak deniziyle dalışlar yapmak için de ideal bir konumda olan kamp alanında özellikle gün batımlarında muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Seyir alanları

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık olarak 17 kilometre uzaklıktaki Gelidonya Feneri Kamp Alanı’na her saat hareket eden Mavikent minibüsleri ve sonrasında 15-20 dakikalık bir yürüyüşle veya teknelerle ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Gelidonya Feneri Kamp Alanı’na gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek, içecek, böcek ilacı, kaymayan ayakkabılar, deniz ayakkabısı ve powerbank gibi ihtiyaçlarınızı almanızı öneririz. Bölgede cep telefonlarının her zaman çekmeyeceğini, ayrıca sadece belirlenen alanlarda ateş yakılmasına izin verildiğini de unutmayın.

 

5- Sazak Koyu Kamp Alanı

sazak koyu

Adrasan sahilindeki doğal limanlardan biri olan Sazak Koyu, hem doğa yürüyüşleri hem de kamp yapmak için bölgede gidebileceğiniz en özel noktalardan biri. El değmemiş doğal güzelliklerini günümüze kadar korumaya başaran, arkası Beydağları ve Musa Dağı'nın büyüleyici çam ormanlarıyla çevrili olan Sazak Koyu’nun ince kumlu sahilde kalabalıklardan uzakta unutulmaz bir kamp tatili yapmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Çoğunlukla gençler tarafından kamp yapmak için tercih edilen Sazak Koyu’nun sakin sularda yüzebilir veya dalışlar yaparak balık sürülerini görebilirsiniz. Sazak Koyu’nun çevresini saran sarp kayalardan özellikle gün doğumu ve gün batımlarında büyüleyici manzaraların fotoğraflarını çekebileceğiniz kamp alanında doğa yürüyüşleri, bisiklet turları, dağcılık ve kaya tırmanma gibi pek çok etkinlik de düzenleniyor.

Tesis imkanları:

 • Plaja sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Seyir alanı
 • Kamp ateşi alanı
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık 4,5 kilometre uzaklıktaki Sazak Koyu’na hem tekneler hem de toplu taşıma araçlarından sonra 10-15 dakikalık bir yürüyüşle ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Turistik işletme ve tesislerin hizmet vermediği kamp alanına gelirken yanınıza mutlaka nakit para, yiyecek, içecek, el feneri ve powerbank gibi temel ihtiyaçlarımızı almanızı öneririz. Bölgede ateş yakacaksanız çam ormanlarıyla sarılı alanda ateşi mutlaka söndürmelisiniz.

6- Ceneviz Koyu Kamp Alanı

ceneviz koyu

Sazak Koyu ile Olimpos arasında yer alan küçük Ceneviz Koyu, sert rüzgar ve dalgalardan korunan doğal bir liman konumunda. Havuzu andıran tertemiz ve dalgasız deniziyle dalış turlarının da sevilen mola noktalarından biri olan Ceneviz Koyu’nda arkanızı gür çam ormanlarına vererek etkileyici deniz manzaraları eşliğinde çadırınızı kurabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Balık sürülerini bile görebileceğiniz cam berraklığındaki sularda şnorkelli, tüplü ve tüpsüz dalışlar yapabileceğiniz Ceneviz Koyu’nda doğa yürüyüşlerine çıkarak Akvaryum Koyu, Sazak Koyu ve Olimpos Antik Kenti gibi bölgenin güzelliklerini keşfedebilirsiniz. Geceleri sessiz sahilde kamp ateşinizi yakabilir ve hiçbir yapay ışığın olmadığı ortamda gökyüzünü dolduran yıldızları izleyebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Yürüyüş parkuru
 • Piknik alanları

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer alan Ceneviz Koyu’na hem toplu taşıma araçları hem de özel aracınız veya taksilerle ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: İhtiyaçlarınızı alabileceğiniz işletme ve tesislerin bulunmadığı Ceneviz Koyu’na gelirken yanınıza mutlaka yeterli miktarda yiyecek ve içecek almanızı öneririz.

7- Papaz Koyu Kamp Alanı

papaz koyu

Adrasan trekking turları ve tekne gezilerinin değişmez adreslerinden biri olan Papaz Koyu, aynı zamanda sessiz atmosferiyle kamp yapmak isteyen gençler tarafından da tercih ediliyor. Turizm olanakları gelişmiş Karagöz mevkiinin en huzurlu köşelerinden biri olan Papaz Koyu’nda kalabalıklardan uzakta masmavi Akdeniz sularına kendinizi bırakabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Kalabalıklardan uzakta yılın bütün yorgunluğunu atabileceğiniz kamp alanında Karaöz ve Mavikent'in market, restoran, kafe ve eğlence mekanlarına kolayca yürüyerek ulaşabilirsiniz. Tatilinizde Kargılı Deresi, Adrasan Deresi, Mavikent Plajı ve Karaöz sahilini de keşfetmeyi unutmayın.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Temiz su

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık olarak 12 kilometre uzaklıkta yer alan Papaz Koyu’na her zaman kolayca bulabileceğiniz Mavikent minibüsleri veya taksilerle 5-20 dakika içinde kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat bir kamp tatili yapmak için yanınıza deniz ayakkabısı, nakit para, böcek ilacı, el feneri, pusula, çakı ve geceleri sıcak tutacak giysiler gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri alabilirsiniz.

8- Ada Adrasan Kamping

ada kamp

Adrasan sahilinde hizmet veren başka bir sevilen kamp alanı olan Ada Adrasan Kamping, Mavi Plaj ile Adrasan Koyu’nun ortasında güzel bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Hem denizin hem de doğanın tadını çıkarabileceğiniz kamp alanı, güzel konumu ve zengin imkanlarıyla çocuklar ailelerin de tercih edebileceği Adrasan kamp alanları arasında.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Mavi Plaj ve Adrasan Koyu’nun turistik tesislerine kısa bir yürüyüşe ulaşabileceğiniz veya çadırınızın önündeki sahilde Akdeniz’in tertemiz sularına kendinizi bırakabileceğiniz kamp alanında tekne gezileri, kano, bisiklet gezileri ve doğa yürüyüşleri gibi pek çok etkinliğe de katılabilirsiniz. Akşamları sahilde yakılan kamp ateşi etrafında eğlenmeyi de unutmayın.

Tesis imkanları:

 • Sahile sıfır konumda
 • Şezlong ve güneş şemsiyesi
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Büfe
 • Temiz su
 • Duş
 • Buzdolabı
 • Otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık 4,5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına hem toplu taşıma araçları, minibüsler veya özel aracınızla rahatça geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Yiyecek ve içecek gibi ihtiyaçlarınızı olabileceğiniz market ve manavlara sadece kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz kamp alanına gelirken yanınıza çadırınız için elektrik uzatma kablosu ve sahilde rahat etmek için deniz ayakkabısı gibi şeyleri alabilirsiniz.

9- Karaöz Sahili Kamp Alanı

karagöz

Adrasan'ın turizm olanakları bakımından en gelişmiş noktalarından biri olan Karaöz beldesinin büyüleyici sahilinde modern olanaklar eşliğinde keyifli bir kamp tatili yapmanız mümkün. Temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz market, büfe, restoran, kafe eğlence mekanları ve otellerin bulunduğu Karagöz’de uzun sahilde denize sıfır konumda çadırınızı kurabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Tüm gün tertemiz denizin ve güneşin tadından çıkarabileceğiniz kamp alanında deniz manzaralı restoranlar, kafeler ve eğlence mekanlarında keyifli molalar verebilirsiniz. Karaöz sahilinde doğa yürüyüşlerine çıkarak ise Papaz iskelesi ve Korsan Koyu gibi Adrasan’ın özel noktalarını keşfedebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Plaja sıfır konumda
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Büfe
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık olarak 10 kilometre uzaklıkta yer alan Karagöz sahiline her saat bulabileceğiniz Yeşilköy ve Karaöz minibüsleri, taksiler veya araç kiralama hizmeti alarak kolayca ulaşmanız mümkün.

Güncel fiyatlar: Ücretsiz

Konum Linki

Yazar Notu: Yiyecek ve içecek gibi temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz işletmelere yürüyüş mesafesindeki kamp alanında sadece belirlenen alanlarda ateş yakılmasına izin veriliyor.

10- Zeytin Camping ve Apart Evleri
zeytin kamp

Adrasan'da hem konforlu hem de huzurlu bir tatil yapmak için tercih edebileceğiniz başka bir sevilen kamp alanı da Zeytin Camping ve Apart Evleri; zeytin, dut ve okaliptüs ağaçları arasındaki geniş alanındaki çadır alanlarının yanı sıra klimalı, buzdolaplı, çamaşır makineli apartlarıyla da ev konforunda bir tatil deneyimi yaşatıyor. Kamp alanından Adrasan’ın turistik işletmeleri ve tertemiz sahiline kısa bir yürüyüşle ulaşılabiliyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Masmavi denize ve sahili sadece 50 metre yürüyüş mesafesinde yer alan kamp alanından organik ürünler alabileceğiniz pazar ve manavları da kısa bir yürüyüşle gitmeniz mümkün. Tekne turları, yüzmek, dalış, doğa yürüyüşleri, fotoğraf safarileri ve bisiklet gezileri ise Adrasan'ı keşfetmek için yapabileceğiniz en iyi etkinlikler arasında.

Tesis imkanları:

 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Klima
 • Çamaşır makinesi
 • Buzdolabı
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Kumluca otobüs bileti alarak ulaşabileceğiniz Adrasan merkezine sadece 4,5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına toplu taşıma araçları, minibüsler, taksiler ve özel aracınızla kolayca gidebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: ₺₺₺

80 m2 ev: Günlük 300 ₺

50 m2 ev: Günlük 250 ₺

Kendi çadırında konaklama: Kişiyi başı 30 ₺

Çadır kiralama: Günlük 50 ₺

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat bir tatil için her türlü imkanı bulabileceğiniz kamp alanında gelirken yanınıza çadırınız için elektrik uzatma kablosu, deniz ayakkabısı ve böcek ilacı alabilirsiniz. Adrasan’da sadece belirlenen alanlarda mangal ve ateş yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

Araç Kiralama

11- Adrasan Güneş'in Yeri Camping & Rooms

güneş kampı

Adrasan sahilinin yanı başında büyüleyici Akdeniz manzaraları eşliğinde güzel bir tatil imkanı sunan Adrasan Güneş'in Yeri Camping & Rooms, hem gençler hem de ailelere hitap eden bir tesis. Meyve bahçeleri içindeki çadır alanlarının yanında donanımlı odalarda da keyifli bir Adrasan tatili yapabileceğiniz kamp alanı, deneyimli personelleriyle ev konforunda bir tatil yaşatıyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Yüzerek ve dalışlar yaparak Akdeniz’in masmavi sularının tadını çıkarabileceğiniz tatilinizde doğa yürüyüşleri, fotoğraf safarileri ve bisiklet gezilerine çıkarak da huzurlu Adrasan sahilindeki gizli koyları keşfedebilirsiniz. Adrasan Koyu’ndan her sabah düzenlenen tekne ve bot gezileri ise bölgenin benzersiz güzelliklerini yakından görme fırsatı bulabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine sadece 4 kilometre uzaklıktaki kamp alanına hem minibüsler hem de taksilerle 10-15 dakikada geçebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Çakıl kum karışımı sahilde rahat etmek için yanınıza deniz ayakkabısı, çadırınız için en az 20 metre elektrik uzatma kablosu, nakit para, böcek ilacı ve el feneri gibi ihtiyaç duyacağınız eşyaları yanınıza almanızı öneririz.

12- Portakal Camping

portakal kamp

Adrasan’ın 2 kilometrelik sahilinin yanı başında, ismini aldığı portakal ağaçlar arasındaki keyifli bir tatil yaşatan Portakal Camping, hem gençler hem de ailelere hitap eden bir Adrasan kamp alanı. Geniş yeşil alanlarının yanı sıra deneyimli personeli, ortak kullanım mutfak, çamaşırhane ve duş gibi olanaklarla ev konforunda bir tatil deneyimi sunan Portakal Camping’de güne kuş sesleri ve organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılarla başlayabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Masmavi Akdeniz'e 5 dakikalık yürüyüşle ulaşabileceğiniz kamp alanında kristal berraklığındaki denizde şnorkelli dalışlar yaparak muhteşem su altı fotoğrafları çekebilir; her sabah düzenlenen tekne gezilerine çıkarak ise Balıkçı Koyu, Hacivat Koyu, Akseki Koyu ve Sazak Koyu gibi Adrasan sahilindeki en güzel koyları keşfedebilirsiniz. Kamp alanına yakın konumdaki Adrasan sahilindeki restoranlar, kafeler ve eğlence merkezlerinde de keyifli akşamlar geçirebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine sadece 4 kilometre uzaklıktaki kamp alanına hem toplu taşıma araçları hem de taksilerle rahatça gitmek mümkün.

Güncel fiyatlar:

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınıza çadırınız için en az 20 metrelik uzatma kablosu, çakıl kum karışıma sahilde rahat etmek için deniz ayakkabısı ve nakit para gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri alabilirsiniz.

 

13- Jungle Bungalows & Camping

jungle,

Yemyeşil doğal güzellikler içinde gizlenen çadır alanları, ağaç evleri, bungalovları ve karavan parkları ile ilgi gören başka bir Adrasan kamp alanı olan Jungle Bungalows & Camping, büyük şehirlerin kalabalığı ve gürültüsünden uzaklaşıp doğanın içine zaman geçirmek için ideal bir tesis. Konuklarına organik ürünlerle hazırlanan kahvaltılardan yöresel Akdeniz lezzetlerine kadar seçenekler sunan kamp alanı, etkinlikleri ve güzel konumuyla da yılın yorgunluğunu atmak için tercih ediliyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Adrasan Koyu’nun masmavi denizine 5 dakikalık bir yürüyüş ulaşabileceğiniz kamp alanında yıl boyu düzenlenen yoga ve meditasyon eğitimlerine de katılabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerine çıkarak Adrasan koylarını keşfedebileceğiniz tatilinizde portakal bahçeleri içerisindeki hamak ve minderlerde de dinlenebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık 6,5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına hem toplu taşıma araçları ile hem de yürüyerek kolayca gidebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Likya Yolu rotasında olan kamp alanında doğa yürüyüşlerine çıkacaksanız yanınıza mutlaka kaymayan ayakkabılar, su ve pusula almalısınız. Bölgede yaz aylarında ateş yakmanın yasak olduğunu unutmayın.
               

14- Adrasan Sahil Camping

adrasan sahil kamp

Adrasan Koyu’nun masmavi manzaraları eşliğinde keyifli bir tatil yapabileceğiniz sevilen kamp alanlarından biri de Adrasan Sahil Kamping. Arkasında uzanan Beydağları’nın büyüleyici manzaralarıyla çevrili olan kamp alanı, geniş imkanlarıyla gençlerin yanı sıra çocuk ailelerin de ilgisini çekiyor. Denize sıfır konumda çadırınızı kurabileceğiniz tatilinizde Adrasan Koyu’nun çarpıcı manzaraları eşliğinde yılın bütün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Sahilde şezlong ve şemsiye kiralayarak Akdeniz’in tadını çıkarabileceğiniz kamp alanında masmavi sularda yüzüp dalışlar yapabilir veya su sporu olanaklarından faydalanabilirsiniz. Akşamları çarpıcı gün batımı manzara eşliğinde Adrasan Koyu’nda yürüyüşlere çıkabileceğiniz kamp alanının çevresinde ise kafeler, restoranlar, marketler, büfeler ve eğlence mekanları bulmanız mümkün.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık olarak 5,5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına hem toplu taşıma araçları hem de 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler veya özel aracınızla kolayca geçebilirsiniz.

Güncel fiyatlar: ₺₺₺

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanına gelirken yanınıza çadırınız için en az 20 metrelik elektrik uzatma kablosu, deniz ayakkabısı, nakit para ve geceleri sıcak tutacak giysiler gibi ihtiyaç duyabileceğiniz şeyleri alabilirsiniz.

15- Kuzey Camping

kuzey kamp

Modern olanaklarla doğanın içinde keyifli bir tatil yapabileceğiniz Adrasan Kuzey Kamping, büyüleyici Adrasan sahilinin yanı başında güzel bir konumda misafirlerini ağırlıyor. Organik tarım alanları ve kümeslerinde üretilen yiyeceklerle köy kahvaltılarından yöresel yemeklere kadar seçenekler sunan kamp alanında ev konforunda dinlendirici bir Adrasan kamp tatil yapabilirsiniz.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Piknik alanı ve mangal yakma alanlarından faydalanabileceğiniz; 2 dakikalık yürüyüşe ulaşabileceğiniz Adrasan sahilinde tüm gün doyasıya yüzebileceğiniz kamp alanında yürüyüşlere çıkarak Adrasan sahili boyunca sıralanan yeşil ve mavinin birbirine karıştığı büyüleyici koylarda dalışlar yapabilirsiniz. Akşamları bisiklet kiralayarak Adrasan sahilinde keyifli geziler yapmayı da unutmayın.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık olarak 4 kilometre uzaklıkta yer alan Kuzey Camping’e ister yürüyerek istersen ise minibüsler ve taksilerle kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Tatil için her türlü imkan sağlanan kamp alanına gelirken yanınıza deniz ayakkabısı, günlük kullandığınız ilaçlar ve nakit para gibi kişisel eşyalarınızı alabilirsiniz. Mangal ve kamp alanları dışında ateş yakılmasına izin verilmiyor.

 

16- Efruze Camping Adrasan

efruze

Adrasan sahiline sadece 2 dakika yürüyüş mesafesinde; meyve, zeytin ve çam ağaçları arasında geniş bir yeşil alanda hizmet veren Efruze Camping Adrasan, donanımlı çadır ve karavan alanlarıyla çocuklu aileler için de keyifli bir Adrasan tatili yaşatıyor. 24 saat güvenlik kameralarıyla korunan kamp alanında ortak mutfaktan piknik masalarına, kadınlar ve erkekler için ayrı tuvalet ile duşlardan ücretsiz internete kadar pek çok olanak bulmanız mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz Adrasan Koyu’nun tertemiz sularına kendinizi bırakarak yılın yorgunluğunu atabileceğiniz kamp alanından Hacivat Koyu, Balıkçı Koyu ve Sazak Koyu gibi çevre koylara da yürüyüşler yapabilirsiniz. Tekne gezileriyle gizli koylara dalışlar yapabileceğiniz tatilinizde dağ bisikleti gezileri veya doğa yürüyüşlerine çıkarıp ise Beydağları’nın el değmemiş doğal güzellikler arasında Akdeniz'in panoramik fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Büfe
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezini sadece 6,5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına hem minibüsler hem de taksiler ve özel aracınızla kolayca ulaşabilmeniz mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Efruze Camping alanında sadece belirlenen alanlarda kamp ateşi yakılmasına ve mangal yapılmasına izin veriliyor.

 

17- Adrasan Gönül Kamping

gönül kamp

5 dönümlük portakal, zeytin ve çam ağaçlarıyla süslü geniş bir alanda hizmet veren Adrasan Gönül Kamping, hem gençler hem de çocuklu ailelere keyifli bir Adrasan tatili yaşatıyor. Adrasan sahilinin yanı başında yer alan kamp alanından hem tertemiz denize hem de restoranlar, kafeler ve eğlence mekanlarına kısa bir yürüyüşle ulaşabilmeniz mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Hemen yanındaki iskeleden tekne turlarının düzenlendiği kamp alanında teknelerle Adrasan sahildeki gizli koyları keşfedebilir; masmavi sularda şnorkelli, tüplü ve tüpsüz dalışlar yaparak eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Adrasan Koyu’nun seyir alanlarından özellikle gün batımlarında kartpostal güzelliğinde fotoğraflar çekebileceğiniz tatilinizde Beydağları’nın el değmemiş doğal güzellikleri arasında yürüyüşler yaparak da yenilenebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran ve kafe
 • Ortak mutfak
 • Bulaşık yıkama alanı
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık 4,5 kilometre uzaklıktaki kamp alanına toplu taşıma araçlarının yanı sıra 7 gün 24 saat bulabileceğiniz taksilerle de kısa sürede geçebilirsiniz.

Konum Linki

Yazar Notu: Keyifli bir tatil yapmanız için her türlü olanak sunan kamp alanından temel ihtiyaçlarınızı alabileceğiniz market, pazar ve manavlara da yürüyerek kolayca gidebilirsiniz. Kamp alanına gelirken yanımıza deniz ayakkabısı, çadırınız için elektrik uzatma kablosu ve nakit para gibi ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Bölgede sadece belirlenen alanlarda mangal ve kamp ateşi yakılmasına izin veriliyor.

 

18- Şirinler Camping Adrasan

sirinler

Hem eğlenceli tasarımı hem de zengin olanaklarıyla çocuklu ailelerin de keyifli bir tatil yapabileceği sevilen Adrasan kamp alanlarından biri de Şirinler Camping Adrasan. Adrasan Kız Kalesi manzaraları eşliğinde, meyve ve çam ağaçları altında çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanında doğaya uyumlu tasarlanmış donanımlı bungalovlarda da konaklayabilirsiniz. Aile işletmesi olan ve konuklarına organik kahvaltılara ve yöresel akşam yemeklerinden alkollü alkol içeceklere kadar seçenekler sunan Şirinler Camping Adrasan, hem konforlu hem de dinlendirici bir tatil deneyimi yaşatıyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

2 kilometre uzunluğundaki Adrasan Koyu’na kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz kamp alanında çam ormanları arasında doğa yürüyüşleri ve bisiklet gezilerine de çıkabilirsiniz. Adrasan Deresi’ne uğrayarak taze balıklar tadabilir ve buz gibi dere sularında serinleyebilirsiniz. Tekne gezilerine katılarak ise Sazak koyu gibi bölgenin en güzel koylarında dalışlar yapabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine sadece 4 kilometre uzaklıktaki Şirinler Camping Adrasan’a her zaman kolayca bulabileceğiniz minibüsler, özel aracınız veya taksiler ile 10-15 dakikada gitmeniz mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Rahat bir tatil yaşamaları için konuklarına her türlü olanağı sağlayan kamp alanına gelirken yanınıza deniz ayakkabısı, çadır için elektrik uzatma kablosu, ilaç ve nakit para gibi ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Doğa yürüyüşlerine çıkacaksınız bölgede ateş yakılmasının yasak olduğunu unutmayın.

19- Adrasan Kıyı Camping

kıyı kamp

Adrasan’ın sakin atmosferi ve doğal güzelliklerinin çıkarmak ile tercih edebileceğiniz kamp alanlarından biri olan Adrasan Kıyı Camping’de evcil hayvanlarınızla da unutulmaz bir kamp tatili yaşayabilirsiniz. Adrasan sahilinin yanı başında etkileyici deniz manzaraları eşliğinde çadırınızı kurabileceğiniz kamp alanı donanımlı karavan parklarıyla da ilgi görüyor.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Organik ve yöresel ürünler alabileceğiniz çarşıya sadece kısa bir yürüyüşle ulaşabileceğiniz kamp alanının hemen önündeki masmavi denize kendinizi bırakarak yorgunluk atabilirsiniz. Tekneler gezileriyle Adrasan koylarını keşfedebilir; doğa ve bisiklet gezilerine çıkarak ise Olimpos Antik Kenti, Çıralı ve Gelidonya Feneri gibi bölgenin en çok ziyaret edilen yerlerini gezebilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Büfe
 • Mangal alanları
 • Elektrik
 • Temiz su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine yaklaşık olarak 6 kilometre uzaklıkta yer alan kamp alanına toplu taşıma araçları, minibüsler ve taksilerle rahatça gidilebiliyor.

Konum Linki

Yazar Notu: Çakıl kum karışımı sahilde rahat etmek için yanınıza deniz ayakkabısı almanızı öneririz. Doğa yürüyüşleri yapacaksanız bölgede yaz aylarında ateş yakılmasının yasak olduğunu unutmayın.

20- Adrasan Garden Camping

Limon, portakal ve zeytin ağaçları arasındaki güzel konumuyla dinlendirici bir kamp tatili yapmak için tercih edebileceğiniz işletmelerden biri de Adrasan Garden Camping. Çadır alanlarının yanı sıra ahşap bungalovları da konuklarına sunan kamp alanında yöresel kahvaltılardan alkollü alkolsüz içeceklere kadar seçenekler bulmanız da mümkün.

Neden burayı tercih etmeliyim?

Adrasan Kız Kalesi, Adrasan Koyu, Akseki Koyu, Balıkçı Koyu ve Sazak Koyu gibi bölgenin önemli noktalarını yürüyerek keşfe çıkabileceğiniz kamp alanında her sabah düzenlenen tekne gezilerine katılabilir, masmavi Akdeniz sularına kendinizi bırakarak tüplü ve tüpsüz dalışlar yaparak unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Tesis imkanları:

 • Kahvaltı ve akşam yemekleri
 • Ücretsiz kablosuz internet
 • Restoran
 • Kafe ve bar
 • Market
 • Elektrik
 • 24 saat sıcak su
 • Duş
 • Ücretsiz otopark

Ulaşım: Adrasan merkezine sadece 4 kilometre uzaklıktaki Adrasan Garden Camping’e minibüslerin yanı sıra 24 saat bulabileceğiniz taksilerle de gitmek mümkün.

Konum Linki

Yazar Notu: Kamp alanında sadece belirlenen alanlarda ateş ve mangal yakılmasına izin verildiğini unutmayın.

Adrasan’ın en güzel kampları arasında karar veremediyseniz, ülkemizin en güzel kamp alanlarını incelemek için Türkiye’nin en iyi kampları sayfasını da ziyaret edebilirsiniz.


bengisugunaydin
Bengisu Günaydın
142 Yazı
Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Eğitim için İngiltere'ye giderek yeni keşiflere yelken açtı. Edebiyat ve seyahati birleştirdiği kariyeri boyunca pek çok roman çevirisi yaptı ve seyahat yazıları üretti. Şimdi ise Enuygun ekibinde seyahat yazıları yazarak deneyimlerini paylaşıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar