Geçtiğimiz aylarda Türk vatandaşlarına yönelik vize işlemlerini askıya alan Amerika Birleşik Devletleri (ABD), yeniden vize vermeye başladığını açıkladı.

İçindekiler

Vizeler karşılıklı kaldırılmış

Amerika Birleşik Devletleri'nin Ankara Büyükelçiliği bugünden itibaren Türk vatandaşlarının yeniden vize başvurusunda bulunabileceğini açıkladı. Sabahtan itibaren de vize başvurularına başlandı. Bilindiği üzere geçtiğimiz Ekim ayında iki ülke arasında ikili ilişkiler gerginleşmiş ve ABD, Türk vatandaşlarının vize başvurularını kabul etmediğini açıklamıştı. Bu gelişme üzerine Türkiye de kapıda vize alabilen ABD vatandaşlarının vizelerine onay vermemiş ve vizeler karşılıklı olarak kaldırılmıştı. Bu süreç dün itibariyle sona erdi.

Dolar düştü borsa yükseldi

Uçak Bileti

Geçtiğimiz hafta da en erken Ocak 2019'da randevu verebileceğini açıklayan ABD yetkilileri, daha sonra bu kararı da öne çekti ve 29 Aralık 2017'den itibaren vize başvurularını alabileceğini açıkladı. ABD'nin vize kararı sonrası dolar 3,77 TL seviyesine gerilerken, Borsa İstanbul'da yükselişe geçti.


sedasuvatencc
Seda Suvat
8 Yazı
Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca kazandığı uzmanlıkla, Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.
Popüler Seyahat Yazıları
Uzman Yazarlar