• Anasayfa
  • Bilgi
  • 9 günlük bayram tatili için 7 yurt dışı rotası

9 günlük bayram tatili için 7 yurt dışı rotası

damlayener

Ramazan Bayramının yaz dönemine denk gelmesiyle bayram tatili, farklı bir kültürü tanımak ve yeni yerler keşfetmek için de 9 günlük kocaman bir fırsat haline geldi. Bu bayram ufak bir farklılık yapıp rotanı yurtdışına çevirmeye ne dersin?

Yakın ve vizesiz bir destinasyonla başlayabiliriz:

İçindekiler

Odessa, Ukrayna

Odessa

Yaz günlerinin kendini göstermeye başlamasıyla Odessa’da canlanmaya başlıyor. Karadeniz’in incisi olarak tanınıyor burası ve bir plaj tatili planlıyorsan mutlaka göz atmalısınız. 9 günlük tatil boyunca hem müzelerini gezip Ukrayna tarihini öğrenebileceğin hem de plajlarında deniz tatili yapabileceğin bir rota olacak.

Uçak Bileti

Thasos, Yunanistan

Thasos

Türkiye komşu kıyılarından devam edebiliriz. Bu sefer Ege’ye doğru iniyoruz. Ege denizi ve Yunan Adası ama İstanbul’un paralelinde konumlanıyor Thasos. Kapıda vize alarak giriş yapabileceğin Yunan Adaları, yazın vazgeçilmezlerinden tabii ki. Bi’ tavernaya gidip sevdiklerinizle güneş doğana kadar sohbet ederek bir şeyler yiyip içmekten daha keyifli bir şey olamaz. Hem de bunu yapabileceğin koskoca 9 günlük tatiliniz varken.

İbiza, İspanya

İbiza

 

Gençler ve genç hissedenler bu durak tamamen size göre! Sabaha kadar kesintisiz müzik, bronzlaşan tenler, plaj partileri ve sınırsız eğlence. Akdeniz’in sıcaklığını elbette burada hissedebiliyorsun. Gizem sevenler için uzansan dokunacakmışsın gibi hissettiğin Es Vedra Adası. Bu adayı ilginç kılan şey ise, battığına inanılan Atlantis kıtasının bir parçası olarak geçmesi.

Phuket, Tayland

Tayland

Kocaman şehirleşmiş bir ada.. Uçtan uca dolaşarak, her noktasını gezerek çok rahat bu adayı tatilin boyunca bitirebilirsin. Hatta hayatı hızlı yaşarım diyorsan Phuket’ten Bangkok’a geçebilirsin. Uçak ile geçmek elbette daha kolay olacak. E sen uçak bileti için doğru adresi zaten biliyorsun :)

Manila, Filipinler

Filipinler

Elimiz Asya’ya uzanmışken Filipinler’den bahsetmeden olur mu hiç? Evden on bin kilometre uzakta olmak, yalnızca bu kadar uzun tatillerde yapabileceğin şeylerden biriyse bu fırsat kaçmamalı. Zıtlıkları bir arada yaşayan bir şehir burası. Bir ucu göğe değen yüksek gökdelenler, diğer ucu yoksulluğun baş gösterdiği sokaklar. Farklı bir kültürü tanımak için çok doğru bir destinasyon. 

Sorrento, İtalya

Sorrento

Kıyılarıyla ünlü İtalya’nın göz bebeği burası. Yaz aylarında yeryüzündeki cennet oluyor hep bu şehir. İtalyan lezzetleri, limon ağaçlarının nefis kokuları, kıyılardan gelen deniz dalgaları ve romantik dokunuşlar. 9 günlük bayram tatili tam sevdiğini alıp Sorrento’ya kaçmalık değil mi? 

Midilli, Yunanistan

Bayram tatilinde Ayvalık ve çevresinde olacaksanız kısa süreli bir tatil için Midilli adasına gidebilirsin. Ayvalık'tan Midilli'ye her gün feribot seferi var. Deniz kenarı küçük otel ya da pansiyonlar bulunuyor. Adanın tarihi köylerini gezip keyifli bir seyahat yapabilirsin. Üstelik Schengen vizen yoksa kapıda vize de alabilirsin.

 

 

 


damlayener
Damla Yener
4 Yazı
Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi öğrencisi. En büyük tutkusu yeni kültürleri tanımak ve farklılıkları keşfetmek.
Yorum Yap
Yorumlar
Bu yazı için henüz bir yorum yapılmamış. İlk yorumu yapan sen ol.
Uzman Yazarlar