Balıkesir Araç Kiralama

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Orta
Orta
Lüks
Lüks
Üst
Üst

Balıkesir Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Balıkesir
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Lüks, Üst
Kiralama Noktaları10
Havalimanı Konumları:Edremit Havalimanı
Popüler Acenteler:Nissa
Balıkesir Hakkında

Hem Ege hem de Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Balıkesir, tarih öncesi çağlar olan Paleolitik, Neolitik ve Kalkolitik dönemlerden izler barındırıyor. Bu da kent tarihinin oldukça eskiye dayandığını gösteriyor. Cumhuriyet döneminden önce Karesi olarak anılan bu bölge, cumhuriyetin kuruluşu sonrasında Balıkesir ismini alarak il konumuna yükseltildi. Yer üstü güzelliklerinin yanı sıra yer altı kaynaklarına da sahip olan il, özellikle kaplıcaları ile öne çıkıyor. Buna ek olarak kent merkezine 115 kilometre uzaklıkta yer alan Kaz Dağları Milli Parkı da özellikle kamp alanları ile birçok turistin ilgisini çekiyor.  

Balıkesir, eşsiz sahilleri, müthiş doğası, tarihi ve kültürel birikimi ile Türkiye’nin en farklı illeri arasında yer alıyor. Böylesine önemli bir kenti keşfe çıkmak istiyorsanız mutlaka araç kiralama seçeneğini değerlendirmelisiniz. Bu sayede hem konforlu hem de güvenli bir yolculuk yaparak, dilediğiniz tüm alanları görme şansını elde edebilirsiniz.

Balıkesir’de gezinti yaparken tarihi, doğal ve kültürel alanları farklı planlar ile görebilirsiniz. Tarihi alanlar arasında, Balıkesir Kuva-yi Milliye Müzesi, Balıkesir Saat Kulesi, Zağnos Paşa Camii, Bandırma Arkeoloji Müzesi, Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi, Taksiyarhis Anıt Müzesi, Saraylar Açık Hava Müzesi, Agios Yannis Kilisesi, Daskyleion Antik Kenti, Kyzikos Antik Kenti ve Antandros Antik Kenti yer alıyor. Doğal alanlar arasında akla ilk gelen yer Kaz Dağları Milli Parkı oluyor. Bu seçeneğe ek olarak, Şeytan Sofrası, Avşa Adası, Şahinderesi Kanyonu, Hasanboğuldu Göleti, Kuşcenneti Milli Parkı da görülmeye değer doğal güzellikler arasında bulunuyor. Ayrıca ilin en popüler tatil lokasyonları arasında yer alan ve kent merkezine 128 kilometre uzaklıkta yer alan Ayvalık da tercih edilebilir.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular