Balıkesir Araç Kiralama

En iyi araç kiralama firmalarını karşılaştırın, aracınızı kolayca ve en uygun fiyata kiralayın.

Balıkesir Ucuz Kiralık Araçlar

Fiat Egea Manuel
798,12TL
Kia Picanto Otomatik
924,05TL
Renault Clio Hb Otomatik
991,75TL
Fiat Fiorino Combi Manuel
1.004,40TL
Renault Taliant Otomatik
1.039,20TL
Renault Clio Manuel
1.081,00TL
Citroen C Elysee Manuel
1.127,00TL
Peugeot 308 Otomatik
1.167,61TL
Citroen C3 Otomatik
1.196,00TL
Renault Clio Otomatik
1.196,00TL

Balıkesir Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Balıkesir
Araç Sınıfları:Ekonomik, Orta, Suv, Minibüs, Lüks
Kiralama Noktaları24
Popüler Acenteler:Easy GO
Balıkesir Hakkında

Hem Ege hem de Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan Balıkesir, tarih öncesi çağlar olan Paleolitik, Neolitik ve Kalkolitik dönemlerden izler barındırıyor. Bu da kent tarihinin oldukça eskiye dayandığını gösteriyor. Cumhuriyet döneminden önce Karesi olarak anılan bu bölge, cumhuriyetin kuruluşu sonrasında Balıkesir ismini alarak il konumuna yükseltildi. Yer üstü güzelliklerinin yanı sıra yer altı kaynaklarına da sahip olan il, özellikle kaplıcaları ile öne çıkıyor. Buna ek olarak kent merkezine 115 kilometre uzaklıkta yer alan Kaz Dağları Milli Parkı da özellikle kamp alanları ile birçok turistin ilgisini çekiyor.  

Balıkesir, eşsiz sahilleri, müthiş doğası, tarihi ve kültürel birikimi ile Türkiye’nin en farklı illeri arasında yer alıyor. Böylesine önemli bir kenti keşfe çıkmak istiyorsanız mutlaka araç kiralama seçeneğini değerlendirmelisiniz. Bu sayede hem konforlu hem de güvenli bir yolculuk yaparak, dilediğiniz tüm alanları görme şansını elde edebilirsiniz.

Balıkesir’de gezinti yaparken tarihi, doğal ve kültürel alanları farklı planlar ile görebilirsiniz. Tarihi alanlar arasında, Balıkesir Kuva-yi Milliye Müzesi, Balıkesir Saat Kulesi, Zağnos Paşa Camii, Bandırma Arkeoloji Müzesi, Gönen Mozaik ve Açık Hava Müzesi, Taksiyarhis Anıt Müzesi, Saraylar Açık Hava Müzesi, Agios Yannis Kilisesi, Daskyleion Antik Kenti, Kyzikos Antik Kenti ve Antandros Antik Kenti yer alıyor. Doğal alanlar arasında akla ilk gelen yer Kaz Dağları Milli Parkı oluyor. Bu seçeneğe ek olarak, Şeytan Sofrası, Avşa Adası, Şahinderesi Kanyonu, Hasanboğuldu Göleti, Kuşcenneti Milli Parkı da görülmeye değer doğal güzellikler arasında bulunuyor. Ayrıca ilin en popüler tatil lokasyonları arasında yer alan ve kent merkezine 128 kilometre uzaklıkta yer alan Ayvalık da tercih edilebilir.

Balıkesir Araç Kiralama Yorumları

4.7
27 yorum
ZiraatFilo
Personel
4.7/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.6
43 yorum
B2Car
Personel
4.8/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.6
98 yorum
Garenta
Personel
4.8/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.6
37 yorum
Green Motion
Personel
4.7/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.6
34 yorum
HDY Everyday
Personel
4.7/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
4.6
48 yorum
Sixt
Personel
4.8/5
Aracın temizliği
4.7/5
Tümünü gör
4.5
23 yorum
Europcar
Personel
4.5/5
Aracın temizliği
4.4/5
Tümünü gör
4.4
39 yorum
Autoland
Personel
4.6/5
Aracın temizliği
4.4/5
Tümünü gör
4.4
30 yorum
Wish
Personel
4.5/5
Aracın temizliği
4.5/5
Tümünü gör
Balıkesir'de Araç Kiralayacaklar İçin İpuçları

Balıkesir, yılın her dönemi ziyaret edilen popüler bir şehir. Şehre gelenler tarafından araç kiralama hizmeti çokça kullanılıyor. Balıkesir’de araç kiralamadan önce bilinmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Balıkesir seyahatinde size eşlik edecek en uygun arabayı kiralayabilmek için bu ipuçlarını takip etmenizde fayda var. 

Araç tipi:

Balıkesir, engebeli ve yüksek arazileri olmayan düz bir şehir. Dolayısıyla Balıkesir’de arazi tipi bir araç kiralamanıza gerek yok. Sedan veya hatchback model normal bir otomobil tercih edebilirsiniz.   

Araçta bulunması gereken ekipmanlar/donanımlar:

Balıkesir’de araç kullanacağınız süre boyunca birtakım ekipmanlara ve donanımlara ihtiyacınız olabilir. Şehre ilk kez geliyor, yolları ve trafiğin işleyişini bilmiyorsanız kiralayacağınız araçta GPS navigasyon olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Balıkesir’de şehir merkezi gibi noktalarda bazen trafik yoğunlaşabilir. Bu gibi durumlarda park sorunu yaşayabilir veya aracınızı dar alanlara park etmek zorunda kalabilirsiniz. Böyle anlarda araçta park sensörü olması önem arz ediyor. Balıkesir seyahatinizi kış aylarında gerçekleştirecekseniz, kiralayacağınız aracın kış lastiklerine sahip olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Zira özellikle sabah saatlerinde buzlanma gibi riskli durumlarla karşılaşabilirsiniz. 

Vites tercihi:

Balıkesir’deki şehir trafiği, iş çıkış saatleri gibi günün bazı vakitlerinde yoğun olabiliyor. Trafik yoğunluğunda, dur-kalk yaparken daha rahat bir sürüş deneyimi için otomatik vites araç tercih edebilirsiniz. Manuel araç kullanmaya alışıksanız, otomatik vitesli bir araca alışmanız zaman alacaktır. Dolayısıyla tercihiniz yine manuel bir araç olmalı.  

Elektrikli araç:

Genellikle elektrikli araç kullanmayı tercih ediyorsanız, Balıkesir’de bu tip araçlar bulabilir, kolayca kiralayabilirsiniz. Ancak yolda kalmamak ve tedarikli olmak için şehirdeki elektrikli araç şarj istasyonlarının yerlerini bilmeniz gerekiyor. Balıkesir’de bulunan bazı elektrikli araç şarj istasyonlarının konumları:

Tellioğlu Dinlenme Tesisleri – ZES Elektrikli Şarj İstasyonu

Köklü Zeytincilik Dinlenme Tesisi – ZES Elektrikli Şarj İstasyonu

Edremit Valent Otel Business – ZES Elektrikli Şart İstasyonu  

Aymis Zeytincilik – ZES Elektrikli Şarj İstasyonu

Çocuk oto koltuğu/Ana kucağı:

Balıkesir’de ailenize uygun bir araç kiralamak için araçta hangi ekipmanların bulunması gerektiğini bilmelisiniz. Eğer çocuğunuz 12 yaşından küçükse, araçta çocuk oto koltuğu bulunması gerekiyor. Bununla birlikte eğer bebeğiniz varsa aracın arkasına sabitleyeceğiniz bir ana kucağına sahip olmalısınız. Bu ekipmanları, araç kiralayacağınız firmadan aracı almadan önce talep etmeli, stok durumlarını öğrenmelisiniz.

Ek sürücü hakkı tanımlama:

Balıkesir’de kiralayacağınız aracı sizin dışında kullanacak birileri olabilir. Bu gibi durumlar için araç kiralarken ek sürücü tanımlama hakkından da yararlanmalısınız. Trafikte veya trafik kontrol noktalarında herhangi bir sorun yaşamamak adına ek sürücü tanımlama hizmeti önem arz ediyor. Ek sürücü tanımlama için ek bir hizmet bedeli alınıyor. Hizmet bedeli sabit olmadığı için firmadan firmaya değişiklik gösteriyor. 

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-icon-52855.png
Onlarca firmayı karşılaştırın
Size en uygun aracı ve fiyatı bulmak için 100'den fazla firmanın tekliflerini karşılaştırın.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/anasayfa-prop-4-icon-52890.png
7/24 Çağrı Merkezi’ne ulaşın
0850 333 88 88 numaralı ENUYGUN Çağrı Merkezi'ne yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular