Varşova - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
2.094 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat 30 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 32°C / 17°C

Varşova Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Avrupa’nın tarihi yapıları açısından en güzel şehirlerinin başında gelen Varşova, 40 milyonu bulan Polonya’nın en büyük şehri ve başkenti. Ülkede dağılımı dengeli olarak dağılmış ticari, sanatsal ve eğitim hayatının tam merkezinde bulunan Varşova ülkenin dünyaya açılan en önemli havalimanına da ev sahipliği yapıyor.

Özellikle Batı Avrupa ve İskandinav ülkelerinde yoğun olarak yaşayan Polonyalılar ile turizm, ticaret ve eğitim amacıyla ülkeye gelen insanlar şehrin güneyindeki Chopin Havalimanı’nı kullanıyor. Havalimanı şehir merkezine ulaşım açısından birçok imkana sahip.

Raylı Sistem

İkinci Dünya Savaşı’nda en büyük zararı gören ve yüzde 80’i yeniden inşa edilen Varşova’nın raylı sistemi “Hızlı Şehir Treni” adıyla anılıyor. Yer yer, yer altından da giden havalimanı trenine merkezdeki Warszawa Centralna garından ya da şehri ikiye bölen Wisla Nehri’nin diğer yakasındaki Varşova Ulusal Stadyum istasyonundan binmek mümkün. Bu iki noktadan havalimanına S3 adlı trenle gerçekleştirilecek yolculuk ortalama 40 dakika sürüyor.

Otobüs

Warszawa Centralna aynı zamanda önemli bir otobüs istasyonu. Garın yan tarafından kalkan ve şehrin en önemli caddesi Aleje Jarozolimskie’den yolcu alan 175 ve 188 numaralı otobüslerle havalimanına yarım saatte ulaşılıyor.

175 ayrıca tarihi şehir olan Stare Miasto’dan da yolcu alıyor. Bu otobüsler yerini gece saatlerinde ise N32 hat numaralı gece hattı otobüsüne bırakıyor. Taksi Şehir merkezindi ile tarihi şehir arasında yürüyerek ortalama 15 dakikada kat edilecek bir yol bulunuyor. Bu iki noktadan da havalimanına hareket eden taksiler bulmak mümkün.

Özel Araç

Yaklaşık 1 milyonluk nüfusuyla ve geniş caddeleriyle Avrupa’da araç kullanmanın en rahat olduğu başkentlerin başında yer alan Varşova trafik kurallarına da en çok riayet edilen şehirlerden biri.

Bu kurallara dikkat ederek şehir merkezinden havalimanına ulaşmak için Aleje Jerozolimskie caddesinden güney yönünde ilerlemek gerekiyor. Bu yol sizi 7,5 kilometre uzunluğunda olan ve direkt havalimanına bağlanan Zwirki i Wiguri yoluna bağlıyor. Havalimanında toplamda 2600 araçlık üç farklı otopark bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Ülkenin en önemli havalimanında ülkenin en önemli havalimanı mağazaları ve geleneksel ürün dükkanları yer alıyor. Hediyelik eşyadan restorana, seyahat acentelerinden el sanatları mağazalarına birçok alışveriş imkanının bulunduğu havalimanında gelişmiş bir de duty free bulunuyor.

Havalimanında ayrıca şişme yastık, outdoor ürünler, güneş enerjisiyle şarj imkanı sunan çanta ve hafif kıyafetlerin satıldığı seyahat ve gezilerde özel ürünlerin satıldığı bir mağaza da yer alıyor.

07 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Varşova-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Varşova-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Varşova-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Varşova-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Varşova-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Warsaw Chopin Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Varşova-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Varşova-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 2094 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat 30 dakika sürüyor.

Varşova-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Varşova-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
17ºC
32ºC
Çar
Per
16ºC
31ºC
Per
Cum
15ºC
28ºC
Cum
Cmt
15ºC
27ºC
Cmt
Paz
13ºC
24ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Varşova - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi