Valensiya - Madrid Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
314 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Madrid) 11°C / -2°C
Şu anda Madrid Yerel Saati
GMT +2

Valensiya Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Alicante Havalimanı

Fallas Festivali ile meşhur bir Akdeniz kenti olan Valensiya, İspanya’da, kendisiyle aynı ismi taşıyan bölgenin başkenti olarak biliniyor. Turia Nehri civarına kurulmuş olan Valensiya’ya seyahat etmek için, Valensiya Havalimanı’na uçmanız gerekiyor. Şehrin merkezi bölgesi olarak bilinen yere Plaza de Espana adı veriliyor. Calle de la Paz, kentin göbeğinde bulunan tarihi kısmı temsil ediyor. Estación del Norte, şehir merkezi yakınlarında bulunan merkezi tren istasyonu. Valensiya, yapısı itibariyle altı farklı bölgeden oluşuyor.

Şehrin sınırına yakın yerler altıncı bölgeye dahil iken; birinci bölge şehir merkezini kapsıyor. Şehir içinde toplu taşıma araçları kullanabilmek için, birçok kiosktan veya tekel bayiinden “bono” ismi verilen biletleri satın alarak, metro, tren veya otobüslerle seyahat edebilirsiniz.

Eğer otobüs ile seyahat etmeyi düşünüyorsanız “Bonobus”, raylı sistemi kullanacaksanız “Bonometro” adlı biletlerden satın almanızı tavsiye ederiz. Şehrin merkezi bölgelerinden Valensiya Havalimanı’na, yaklaşık olarak 9 km’lik bir mesafe var.

Eğer şehrin herhangi bir yerinden havalimanına seyahat etmeyi planlıyorsanız, taksi tutabilir, araç kiralayabilir ya da toplu taşıma araçlarından metro veya otobüsü değerlendirebilirsiniz.

Otobüs

Line 150 Valencia – Manises – Aeropuerto olarak adlandırılan otobüsler, Plaza de Espana’dan havalimanına ulaşmanızı sağlıyor.

Otobüsler, yirmi beş dakikada bir hareket ediyor ve yaklaşık otuz dakikalık bir süre içerisinde havalimanına varmış oluyor. Otobüslerin hizmet süreleri, gününe göre, akşam saat 21:30 veya 22:00’ye kadar devam edebiliyor. Bunun haricinde, şehir içerisinde hizmet veren, kırktan fazla otobüs hattı mevcut. Otobüsleri kullanarak, şehrin istediğiniz bölgesine kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Gece yarısından sonra, N harfi ile numaralandırılan gece otobüsleri, şehrin belli başlı sık ziyaret edilen bölgelerine sefer yapmaya devam ediyor. Servis Şehir içinden havalimanına ulaşmak için bir diğer alternatif de Aero Bus olarak isimlendirilen servisler. Yirmi dakikalık aralıklarla sefer yapan bu servisler, sabah 06:00 ile 22:00 saat aralıklarında sefer yapıyor. Bu araçların ücretleri, otobüslere göre biraz daha yüksek.

Metro

Şehir içerisinde, merkezi tren istasyonunu havalimanı ile birbirine bağlayan metro hatları bulunuyor. Bu hatta ilerleyen trenler, sekiz dakikada bir hareket ediyor ve yirmi dakikalık bir süre içerisinde havalimanına ulaşmış oluyor. Eğer Maritim-Serreria yönünde bir istasyona yakın bir bölgedeyseniz 3 numaralı kırmızı metro hattını; Rafebunyol yönünde bir istasyona yakın iseniz, 5 numaralı yeşil metro hattını kullanarak havalimanına varabilirsiniz. Altı ana hattan meydana gelen raylı sisteme Metro Valencia adı veriliyor. Sarı hat olarak da bilinen 1 numaralı hat, Bétera ile Villanueva de Castellon istasyonları arasında; pembe hat olarak da bilinen 2 numaralı hat, Torrent Avinguda ile Lliria istasyonları arasında; turuncu hat olarak da bilinen 7 numaralı hat, Torrent Avinguda ile Maritim-Serreria istasyonları arasında; kahverengi hat olarak da bilinen 9 numaralı hat ise Riba-roja de Turia ile Rosas istasyonları arasında erişim imkanı sağlıyor. Bu hatların arasında birbirlerine aktarma olanağı sunan birçok istasyon bulunuyor. Metro ağı, Valensiya’da her yere ulaşım sağlama konusunda yeterli değil. Ancak yine de, şehrin birçok merkezi bölgesine raylı sistem ile ulaşmak mümkün. Metroyu şehir içerisinde sık kullanmayı planlıyorsanız, Bonometro biletlerinden iki üç günlük satın almanız, bütçenize daha uygun gelecektir.

Tramvay Metro

Valencia’nın 4, 6 ve 8 numaralı hatları, yeryüzünden giden bir tramvay sistemi; 4 numaralı hattı kullanarak Mas del Rosari ile Dr. Lluch istasyonları arasında; 6 numaralı hattı kullanarak, Tossal del Rei ile Dr. Lluch istasyonları arasında; 8 numaralı hattı kullanarak ise Maritim-Serreria ile Marina Reial Joan Carles I istasyonları arasında seyahat edebilirsiniz. Bu hatlar, birçok istasyonda, hem kendi aralarında, hem de metro hatları arasında aktarma olanağı sağlıyor.

Havalimanına, doğrudan bir tramvay hattı bulunmuyor. Ancak, 4 numaralı tramvay hattı ile Benimaclet istasyonunda 3 numaralı metro hattına; 6 ve 8 numaralı tramvay hattı ile, Maritim-Serreria istasyonunda 5 numaralı metro hattına aktarma yaparak havalimanına ulaşabilirsiniz.

Tren

Tren de Valensiya içinde sık tercih edilen bir raylı sistem. Şehir genelinde hizmet veren altı adet tren hattı var. Şehrin güneydoğu bölgesine C-1 tren hattı, güneybatı bölgesine C-2 hattı, batı bölgesine C-3 hattı, doğu bölgesi ile merkez arasındaki bölgeye C-4 hattı, kuzeybatı bölgesine C-5 hattı, kuzeydoğu bölgesine ise C-6 hattı ile seyahat edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Şehir içerisinde bulunan çeşitli firmalar yardımıyla araç kiralayabilirsiniz. Alternatif olarak, uçuş öncesinde, aracınızı internetten rezervasyon yöntemiyle ayırtmanız da mümkün. Şehir içinde seyahat ederken, arabanın yanı sıra, bisiklet kiralamak da popüler bir alternatif. Valensiya’da bisiklet kiralama opsiyonuna sahip iki yüz elliye yakın lokasyon bulunuyor. Bu noktalardan kiralayacağınız bisikleti, yedi gün süresince, her binişin ilk otuz dakikası ücretsiz olacak şekilde, sınırsız kullanabiliyorsunuz. İki haftadan daha uzun süre şehirde kalmayı planlayan ziyaretçiler için, senelik bisiklet kiralama alternatifleri daha hesaplı.

Taksi

Şehir içindeki birçok bölgede kolaylıkla taksi bulabiliyorsunuz. Üstelik birçok Avrupa ülkesine göre kıyaslandığında taksi ücretlendirmeleri, Valensiya’da daha hesaplı. Havalimanına daha konforlu bir seyahat yapmak istiyorsanız, taksi uygun bir seçenek.

Havalimanı Bilgileri

Türkiye’nin yanı sıra, Avrupa’nın birçok ülkesinden uçuşlara ev sahipliği yapan Valensiya Havalimanı, yolcularına kaliteli bir uçuş öncesi hizmet sunuyor. Terminal içerisinde, ilk katta, ATM makineleri ve para değişimi yapabileceğiniz ofisler bulunuyor. Wi-fi bağlantısına erişim mümkün, ancak yalnızca ilk yarım saatlik erişim ücretsiz.

Havalimanında beklerken vakit geçirebileceğiniz çeşitli kafe ve restoran alternatifleri mevcut. Restoranlar arasında en popüler olanlar, İber mutfağından yiyecekler sunan Dehesa Santa Maria ve ızgarası ile ünlü olan La Pausa. Aldeasa isimli dükkandan birçok kaliteli ürünü, vergi ödemeden uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Ayrıca, yöresel yiyecekler veya hediyeler satın alabileceğiniz çeşitli dükkanlar da terminal içerisinde yer alıyor. Eğer havalimanındaki bekleme sürenizi daha konforlu ve keyifli geçirmek istiyorsanız, terminalin VIP servisinden de faydalanabilirsiniz.

30 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Valencia Havalimanı

Valensiya’da şehrin merkezinden havalimanına ulaşmak istediğinizde metro ve otobüs gibi toplu taşıma seçenekleriniz veya araç kiralama gibi farklı alternatifleriniz bulunuyor. Havalimanına gelirken yolda geçireceğiniz süre tercih ettiğiniz araca göre farklılık gösteriyor. Bununla birlikte Valensiya’nın merkezi ile havalimanı arasında mesafenin fazla olmaması sayesinde yolculuk çok uzun sürmüyor. Şehirde taksi ücretleri de çok yüksek değil ancak havalimanına uzak bir yerde bulunuyorsanız taksiye alternatif olarak şehir merkezinden binebileceğiniz havalimanı otobüslerini ve trenleri tercih edebilirsiniz. 

Metro 

Valensiya şehir merkezinden havalimanı yönüne yolcuları taşıyan iki farklı metro hattı var. Valensiya metrosunun 3 numaralı Rafelbunyol hattıyla veya 5 numaralı Marítim Serrería hattını kullanarak şehir merkezinden yola çıkabilir ve fazla zaman geçmeden havalimanında olabilirsiniz. Metro aynı zamanda trafiğe takılmadan, hızlıca yol almak için tercih edebileceğiniz en iyi araç. Havalimanına gelirken taşımanız gereken ağır eşyalar varsa taksiyle metro istasyonlarından birine kadar gelerek metroya aktarma yapma seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. 

Otobüs

Valensiya’da havalimanına ulaşım konusunda sıklıkla tercih edilen araçlardan biri de otobüsler. Şehrin pek çok merkezi noktasından geçen otobüsler aynı zamanda havalimanına gelmenin hızlı ve ekonomik alternatifleri arasında. 150 numaralı otobüs hattını kullanarak Mislata, Manises ve Quart de Poblet gibi bölgelerden Valensiya Havalimanı’na doğrudan ulaşma şansınız var. Havalimanı otobüslerinin ücretlerini ise otobüse bindiğinizde ödeyebilirsiniz. Otobüslerle Valensiya Havalimanı’na yolculuk bu rota üzerinde ekonomik seçeneklerden biri ancak hız konusunda taksiler ve kiralık araçlar kadar avantajlı değiller. Bu nedenle eğer önceliğiniz daha konforlu ve rahat bir taşıtsa kiralık araçları veya merkezden kolaylıkla bulabileceğiniz taksileri değerlendirmelisiniz. 

Taksi

Şehir merkezinden yola çıkarak Valesiya Havalimanı’na gelmek için kullanabileceğiniz araçlar arasında taksiler yolcular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Şehirde havalimanı ile merkez arasında bulunan mesafe oldukça kısa. Bu sayede taksi ücretleri havalimanına yolculukta fazla yükselmiyor. Hafta için ve gündüz saatlerinde taksiler daha ucuz. Hafta sonları ve gece saatlerinde ise şehirde taksimetre ücretleri biraz daha yükselebiliyor. Valensiya taksilerinde bulunan taksimetreler sayesinde rahatlıkla seyahat ettiğiniz rotada yolculuk yapabilir ve ücret konusunda rahat olabilirsiniz. Taksi ücretinin daha yüksek tutarlara ulaşabileceğini düşünüyorsanız, araca binmeden öne fiyat konusunda emin olmak için taksi şoförleriyle konuşabilir ve bilgi alabilirsiniz. 

Araç Kiralama 

Valensiya şehir merkezinde ve havaliamnında Hertz, Enterprise, AVIS, Sixt ve Europcar gibi çok sayıda farklı araç kiralama ofisi bulunuyor. Seyahat ve sürücü belgenizle bu ofislerden birine geldiğinizde dakikalarla ölçülen bir sürede aracınızı teslim alabilir ve Valensiya Havalimanı’nın yolunu tutabilirsiniz. Merkezden çıktığınızda takip edebileceğiniz havalimanı yönlendirmeleri sayesinde havalimanı terminalinin önüne kadar gelmek son derece kolay. Yine de işinizi şansa bırakmak istemezseniz yanınıza bir şehir haritası alabilir ve yol boyunca bu haritayı izleyerek yolunuzu daha kolay bulabilirsiniz. Şehirde araç kiralamayı düşünüyorsanız, özellikle en yoğun dönemler olan yaz aylarında birkaç hafta önce aracınızı ayırtmanızda fayda var. Bu sayede dilediğiniz özelliklerde bir araç bularak kiralayabilir ve merkezden havalimanına kiraladığınız araçla doğrudan devam edebilirsiniz. 

Havalimanı Bilgileri 

Valensiya Havalimanı yolcularını giyim ürünlerinden yiyecek ve içeceklere, aksesuarlar ve hediyelik eşyalara sayısız seçeneğin satışa sunulduğu mağazaları ile karşılıyor. Havalimanında ayrıca İspanyol, Avrupa ve dünya mutfaklarından leziz yemeklerin ve içeceklerin servis edildiği restoranları ve ücretsiz kablosuz internet gibi diğer hizmetleri bulabilirsiniz. Havalimanından ayrılmadan önce para çekmeniz gerekiyorsa terminalin içinde bulunan ATM cihazlarını kullanabilirsiniz. 

Valensiya Havalimanı’nda iş amacıyla seyahat eden yolcular için farklı kapasitelerde iki farklı toplantı odası hizmet veriyor. Havalimanında bulunan bu toplantı odalarından yararlanmak isterseniz önceden telefonla bilgi alarak toplantılarınız için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Valensiya Havalimanı’nda telefonla görüşmeniz gerektiğinde terminalin farklı bölgelerine yerleştirilen telefonları kullanabilirsiniz. İçecek veya atıştırmalık bir şeyler almak istediğinizde otomatik makinelerden yararlanabilirsiniz. Alışveriş yapmak isteyen Valensiya ziyaretçileri için havalimanında Las Lilas, The Fashion Place, Thinking Espana, Divers, News & Books ve Valencia Duty Free gibi mağazalar hazır bekliyor.

Havalimanında ayrıca İspanyol ve dünya mutfaklarından lezzetleri tadabileceğiniz Café & Té, Caffè Ritazza, Farggi, Starbucks ve So! Coffee gibi çok sayıda seçenekle karşılaşacaksınız. Uçağınızı çok daha özel ve ayrıcalıklı bir ortamda beklemek isterseniz atıştırmalık yiyecek ve içecekler, ücretsiz kablosuz internet ve yolcuların rahatı için özel tasarlanan koltuklar gibi hizmetlerden yararlanabileceğiniz VIP Lounge bu konuda harika bir alternatif olabilir.  Sabah erken saatlerden akşam saatlerine kadar Valensiya yolcularına hizmet veren VIP Lounge için önceden telefon veya e-post aile rezervasyon yaptırabilirsiniz. 

30 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Madrid Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezinden 12 km uzaklıkta bulunan Madrid Barajas Havalimanı şehre oldukça düzenli bir şekilde bağlanıyor. Havalimanından şehir merkezine ya da gideceğiniz yere metro, tren, otobüs, taksi ve araç kiralama gibi seçeneklerinden biri ile rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Metro

Madrid metrosu oldukça modern, temiz ve hızlı bir seçenektir. Havalimanındaki iki tane metro istasyonu ile şehrin metro sistemine geçiş yapabiliyorsunuz. İstasyonlarından bir tanesi 2. Terminalde yer alıyor ve buraya 1,2 ve 3. Terminallerden ulaşabiliyorsunuz. Diğeri ise 4. Terminalde yer alıyor. Metronun 8 nolu hattı bu iki istasyondan da geçiyor. 4. Terminalden kalkan 8 nolu metro hattı sırasıyla “Barajas”, “Havalimanı T1, T2, T3 metro istasyonu”, “Campo de las Naciones”, “Mar de Cristal”, “Pinar del Rey” ve “Colombia” istasyonlarına uğrayarak “Nuevos Ministerios” istasyonuna kadar sadece 12 dakikada gidiyor. Son duraktan gideceğiniz yere bağlı olarak 6 ya da 10 nolu metro hattına geçiş yapabilirsiniz.

Bir diğer alternatif ise bu metro durağının çıkışındaki otobüsleri kullanmak olabilir. Ayrıca 8 nolu hat üzerinde yer alan “Mar de Cristal” durağından 6 nolu metro hattına da geçebilirsiniz.

İnternet üzerinden ya da havalimanından bir metro haritası edinirseniz Madrid’e gitmeden önce de otelinize ya da gideceğiniz yere en yakın noktaya metro ile nasıl ulaşabileceğinizi belirleyebilirsiniz. Toplu taşıma olarak hem ucuz hem de sık hareket eden bir sistem olması nedeniyle havalimanından gideceğiniz yere sizi ulaştıran uygun fiyatlı bir sistem ama valizleriniz ağır ise birden fazla araç değiştirmek zorunda kalacağınız için biraz zahmetli de olabilir. Madrid metrosu 06.00 ile 02.00 arasında çalışıyor ve 8 nolu hat için her beş dakikada bir metroya binebiliyorsunuz. Madrid Tourist Travel Pass kartları edinirseniz hem toplu taşımaya daha az ödemiş, hem de ayrı ayrı bilet almaktan kurtulmuş olursunuz. Bu kartlar metro, otobüs ve trenlerde geçerli.

Tren

İspanyol demiryolu şirketi RENFE’nin trenleri ile şehirdeki belli başlı tren istasyonlarına havalimanının 4. Terminalinde yer alan istasyondan binerek ulaşabilirsiniz. Diğer terminallerden 4. Terminale geçmeniz gerekirse havalimanı içinde yer alan shuttle servislerini küçük bir ücret ödeyerek kullanabilirsiniz. Bu istasyondan C1 trenleri ile Chamartin, Nuevos Ministerios, Atocha ve Principe Pio gibi duraklara gidebilirsiniz. Trenler havalimanından Chamartin durağına 11 dakikada, Principe Pio duağına ise 38 dakikada varıyor. Bu tren hattı 05.15 ile 00.15 arasında her yarım saatte bir kalacak şekilde çalışıyor.

Otobüs

Havalimanından şehir merkezindeki belli başlı duraklara ya da şehrin çevresindeki yerlere kalkan otobüs hatları da var. Airport Express otobüsleri ile Plaza Cibeles üzerinden şehrin ana tren istasyonu olan Atocha istasyonuna kadar gidebiliyorsunuz. Bu istasyon aynı zamanda ana otobüs durağına da oldukça yakın. 24 saat hizmet veren bu otobüsler gündüz saatlerinde her 15 dakikada bir, geceleri ise her 35 dakikada bir havalimanından hareket ediyor. Bu sarı renkli otobüsler Atocha durağına gelmeden önce O’Donnel ve Doctor Esquerdo kesişim yerinde ve Plaza de Cibeles duraklarında da yolcu indiriyor. Havalimanından son durağa kadar yolculuk normal trafik şartlarında yaklaşık 40 dakika sürüyor. Bunun dışında havalimanındaki 1,2 ve 3 nolu terminallere hizmet veren otobüs durağından 200 nolu, 4 terminalden kalkan 204 nolu otobüslerle Avenida de America durağına kadar gidebiliyorsunuz. Buradan dilerseniz metroya da geçebilirsiniz. Her 15 dakikada bir kalkan bu otobüsler saat 05.00 ile 23.00 arasında çalışıyor.

Taksi

Havalimanının her terminalinden taksilere kolayca ulaşabilirsiniz. Havalimanı şehir merkezine çok uzak olmadığı için konforlu bir şekilde gideceğiniz yere ulaşmak için taksileri kullanabilirsiniz. Birden fazla kişi seyahat ediyorsanız bu yöntem kişi başı fiyatı hesap ettiğinizde sizin için çok pahalı da olmayabilir. Madrid’te resmi olarak çalışan taksiler beyaz renkte ve kırmızı çizgisi olanlardır. Taksimetresi olan bu taksilerde maksimum ve minimum sabit fiyat uygulaması da bulunuyor. Örneğin 10km’den az bir mesafe gidiyor olsanız bile en az 20 Euro öderken, şehir merkezinde belli sınırlar içerisinde sizden 30 Euro’dan fazla talep edemiyorlar. Elbette bu fiyatlar zaman içerisinde değişebilir. Ayrıca hafta sonu, resmi tatiller ve gece 21.00 ile 06.00 arasında taksimetre ücretleri zamlı tarifeden işlem görüyor.

Araç Kiralama

Eğer sadece Madrid şehir merkezinde gezmeyi planlıyorsanız araç kiralamak hem trafik hem de park yeri sorunu nedeniyle yorucu ve gereksiz olabilir. Zaten şehirdeki toplu ulaşım sistemi geziniz sırasında size gayet yeterli gelecek. Yine de çeşitli nedenlerle ya da Madrid’in çevresini de gezmek gibi niyetiniz varsa havalimanında Sixt, Avis, Budget, Europcar, Hertz, Enterprise ve ATESA firmalarının ofislerini 1. Ve 4. Terminal binalarının geliş salonları içerisinde bulabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Valensiya-Madrid uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Valensiya-Madrid uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Valensiya-Madrid uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Valensiya-Madrid uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Valensiya-Madrid uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Alicante Tren İstasyonu, Valencia Havalimanı, Estación de Nord Valencia Havalimanı, varış için Barajas Havalimanı, Torrejon Havalimanı, Atocha Tren İstasyonu kullanabilirsiniz.

Valensiya-Madrid arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Valensiya-Madrid arası uçuş mesafesi toplam 314 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat sürüyor.

Valensiya-Madrid uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Valensiya-Madrid uçuşları için en uygun gün: Perşembe.

Valensiya-Madrid uçak bileti alırken HES kodu kullanmam gerekecek mi?

Evet, Valensiya-Madrid uçak bileti satın almak için HES kodu almanız ve yolcu bilgileri aşamasında göreceğiniz HES kodu alanına size özel HES kodunuzu yazmanız gerekiyor. HES kodu nasıl alınır başlıklı yazımızda aradığınız cevapları bulabilirsiniz.

Madrid Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cum
-2ºC
11ºC
Cum
Cmt
1ºC
11ºC
Cmt
Paz
1ºC
11ºC
Paz
Pzt
3ºC
11ºC
Pzt
Sal
4ºC
12ºC
Sal
Haritada Görüntüle
Alternatif Uçuşlar
Valensiya - Madrid Alternatif Ulaşım
Para birimi