Toronto - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
9.001 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
11 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 26°C / 13°C

Toronto Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı

Billy Bishop Toronto Şehir Merkezi Havalimanı, seyahat etmek isteyen yolcular için farklı bir alternatif. Bu havalimanı, Toronto Pearson Havalimanı’na kıyasla daha küçük ve daha az yolcu ağırlıyor. Billy Bishop, şehrin merkezi bölümünün yer aldığı Eski Toronto’ya bağlı, Ontario Gölü içinde bulunan küçük Toronto Adası’nda yer alıyor. Bu sebeple şehir merkezinden havalimanına ulaşmak oldukça kolay.

Yaya

Ana kara, havalimanına oldukça yakın bir mesafedeki bir yaya geçidiyle Toronto Adası’na bağlanıyor. Yaklaşık altı dakikalık bir süre içerisinde yürüyerek havalimanına ulaşabiliyorsunuz.

Feribot

Feribota binerek de şehir merkezinden havalimanına ulaşmanız mümkün. Bu feribotlar, dünyanın en kısa mesafesinde sefer yapan toplu taşıma araçları olma özelliğine sahip. Yaklaşık on beş dakikada bir sefer yapan feribotlar için önceden bilet almanız gerekmiyor.

Araç Kiralama

Toronto Adası ile ana kara arasında, yaya geçidinin yanı sıra, araçlar için kullanıma açık, ayrı bir geçit de bulunuyor. Şehir içinden araç kiralayarak veya kendi aracınızla, havalimanına bu şekilde de ulaşabiliyorsunuz.

Tramvay

Ana karadan Billy Bishop Havalimanı’na tramvay hatları da bulunuyor. Bathrust metro istasyonundan 590 numaralı hattı, Union Tren İstasyonu’ndan ise 509 numaralı hattı kullanarak havalimanına erişmeniz mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Ücretsiz wi-fi alanı, büyük bekleme salonu gibi özellikleriyle Billy Bishop Havalimanı, uçuşlarını bekleme süresince yolcularına konfor sağlıyor. Bunun haricinde, şehir merkezine yakın, küçük bir adaya konumlanmış olması dolayısıyla içinde çok fazla dükkan barındırıyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı

Hamilton Uluslararası Havalimanı, Toronto’nun ve Niagara Şelalesi’nden 80 kilometre mesafede bulunuyor. Union Tren İstasyonu’ndan yarım saatte bir hareket eden GO Transit otobüsleri ile bu havalimanına ulaşabilirsiniz. Araç kiralama da uygun bir seçenek olabilir. Mesafenin uzaklığı dolayısıyla taksi ile ulaşım, uygun bir ulaşım opsiyonu değil.

Havalimanı Bilgileri

Hamilton Uluslararası Havalimanı, Toronto’ya otobüs ile ulaşım sağlasa da, aslında Kanada’nın Hamilton şehrine ait bir havalimanı. Bu havalimanında da, Toronto Pearson Havalimanı’nda olduğu gibi birçok zaman geçirme opsiyonu mevcut. Duty Free outletlerinde birçok kaliteli ürünü uygun fiyatlara bulabildiğiniz gibi, J&A’s Bar, Tim Horton’s gibi restoranlarda yemek yiyebilir, terminalin içerisinde araç kiralama servisleri ve bankmatikler bulabilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı

Toronto Pearson Havalimanı, aslında Toronto şehrinin dışında kalıyor. Etobicoke bölgesinin batısında bulunan havalimanına, merkezi tren istasyonundan sefer yapıldığı gibi, farklı firmalarca düzenlenen servis imkanları da mevcut. Ayrıca havalimanına gitmek için araç kiralayabiliyor, ya da taksiye binebiliyorsunuz.

Tren

Union Tren İstasyonu’ndan Toronto Pearson Havalimanı’na doğrudan düzenlenen bir tren hattı mevcut. Yaklaşık yirmi beş dakikalık bir süre içerisinde havalimanına varabiliyorsunuz. Tren hattında on beş dakikada bir sefer düzenleniyor. Yalnız bu tren seferinin diğer toplu taşıma araçlarına göre daha pahalı olduğunu hatırlatmakta fayda var. VIA Rail adlı firma ise şehirlerarası seferler düzenliyor. Toronto’ya vardıktan sonra dört adet VIA Rail firmasının düzenlediği seferlerle Montreal ve Vancouver başta olmak üzere birçok şehre, hatta New York gibi şehirlere ülkeler arası ulaşım sağlayabilirsiniz.

Servis

Yorkdale ve York Mills metro istasyonları ile Toronto Pearson Havalimanı arasında sefer yapan servisleri GO Transit adlı firma düzenliyor. Yolculuğunuz yaklaşık yarım saat ile bir saat arası bir süre içerisinde tamamlanıyor. Toplu taşıma araçlarını düzenleyen TTC (Toronto Transit Comission) firmasının servislerinden de faydalanmanız mümkün. Merkezi İş Bölgesi (Central Business District) ile havalimanı arasında yolculuk eden servislerin varış süresi elli beş ila altmış dakika arasında değişiyor. Yine aynı firmanın sağladığı 192 Airport Rocket adlı servis, Bloor-Danforth hattının ilk durağı Kipling metro istasyonundan hareket ederek havalimanına dokuz ila on iki dakikalık bir süre içerisinde varıyor.

Metro

Şehir içinde en hızlı ve pratik toplu taşıma aracı metro. Metro, şehrin merkezi bölgelerine erişim sağlıyor. İki ila beş dakika aralıklarla sefer yapan metronun, dört ayrı hattı mevcut. Bloor-Danforth hattının batı yönündeki ilk durağı Kipling, 192 numaralı TTC havalimanı servisinin kalkış noktası. Bulunduğunuz herhangi bir metro istasyonundan yapacağınız yolculuk ile buraya ulaşmanız mümkün.

1 numaralı sarı hat (Yonge – Üniversite hattı), U şeklinde bir rotada ilerliyor. Kuzey-güney yönünde Yonge Street, Finch Avenue East, Union Station güneyi, Allen Road ve Sheppard Avenue West arasında hareket ediyor. 2 numaralı hatta Bloor-Yonge, St. George, ve Spadina istasyonlarında, 4 numaralı hatta Sheppard-Yonge istasyonunda aktarma imkanı sağlıyor.

2 numaralı yeşil hat (Bloor-Danforth hattı) doğu-batı yönlerinde Bloor Street West, Bloor Street East ve Danforth Avenue arasında hareket ediyor. 1 numaralı hatta Bloor-Yonge, St George ve Spadina istasyonlarında, 3 numaralı hatta Kennedy istasyonunda aktarma imkanı sağlıyor.

3 numaralı mavi hat (Scarborough hattı) kuzeyde Eglinton Avenue East and Kennedy Road istasyonları arasında hareket ediyor. 2 numaralı hatta Kennedy İstasyonu’nda aktarma imkanı sağlıyor.

4 numaralı mor hat (Sheppard hattı) ise Sheppard Avenue East yönünde hareket ediyor. 1 numaralı hatta Sheppard-Yonge istasyonunda aktarma imkanı sağlıyor.

Tramvay

Tramvay, Toronto’da metrodan sonra en yaygın kullanılan toplu taşıma aracıdır. Metronun ulaşmadığı yerlere pratik bir seyahat imkanı sunan tramvay, aynı zamanda metro hatları arasında destek hat görevine de sahip. Toronto Pearson Havalimanı’na gitmek için, bulunduğunuz yerden öncelikle Kipling Metro İstasyonu’na ulaşmanız gerekiyor. 2 numaralı metro hattının ilk durağı olan bu bölgeye ulaşmak için 504 veya 505 hatlarıyla West istasyonuna veya Broadview’a, 511 hattıyla Bathurst istasyonuna, 510 hattıyla Spadina’ya, 506 hattıyla ise Main Street istasyonuna ulaşabilir, buradan Kipling istasyonuna yolculuk edebilirsiniz.

Otobüs

Otobüs, Toronto’da şehir içi ulaşımda sık kullanılmıyor. Şehir içinde, GO Transit firmasının düzenlediği otobüsler, genellikle tramvayın aktif olmadığı zamanlarda destek hat amacıyla kullanılıyor. Şehirlerarası yolculuklarda otobüs daha sık kullanılıyor, ancak otobüs terminallerinin kullanışlı bir yapıda oldukları söylenemez.

Taksi

Toronto’da taksi, biraz masraflı olsa da erişimi oldukça kolay. Taksiler güvenli ve rahat bir yolculuk imkanı sunuyor. Havalimanına gitmek için doğrudan, veya uzak bir yerden geliyorsanız metroya erişme amacıyla binebileceğiniz taksi, yolculuk sürenizi oldukça kısaltacaktır.

Araç Kiralama

Hızlı ve rahat bir seyahat için bir seçenek de araç kiralama. Ancak havalimanına gitmeden önce şehir içine uğramayı düşünüyorsanız, park yeri bulmakta zorlanabilirsiniz. Eski Toronto başta olmak üzere şehrin her bölgesinde araç kiralayabileceğiniz birçok Rent A Car ofisi bulunuyor.

Havalimanı Bilgileri

Toronto Pearson Havalimanı, Kanada’nın en işlek ve geniş havalimanı. Bu havalimanı, yolcularını Toronto şehrine ulaşım imkanları yarattığı gibi, aynı zamanda vakit geçirmek açısından da oldukça keyifli bir yer.

Havalimanı içinde yer alan çeşitli restoranlar mevcut. Yahudi yemekleri bulabileceğiniz Caplansky’s Deli, ünlü şef Roger Mooking’in restoranı Twist, Lynn Crawford’un mutfağından oluşan The Hearth, Susur Lee’nin şefliğini yaptığı LEE Kitchen ve Massimo Capra’nın tariflerini içeren Boccone Trattoria’da gurme lezzetleri tadabilirsiniz. Daha ekonomik ve hızlı yemek seçenekleri arıyorsanız Camden Food, Subway ve A&W gibi fastfood restoranları da hizmete açık.

Yemeğin haricinde Boutique iStore ve The Source gibi mağazalardan Apple, Sonny, Blackberry gibi birçok markanın teknolojik ürünlerini bulabilir, Watermark’ta şeker, atıştırmalık ürünler, güzellik malzemeleri ve hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz.

Bunun yanı sıra, eğer zamanınız varsa Aveda’da saç ve cilt bakımı yaptırabilir, BeRelax’in spa hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Terminal içinde yer alan Burberry, Gucci, Swarovski, Longchamp, Victoria’s Secret, Omega, Rado ve daha birçok Duty Free mağazadan istediğiniz birçok lüks ürünü çok uygun fiyatlara edinebilirsiniz.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Toronto-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Toronto-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Toronto-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Toronto-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Toronto-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Municipal - Toronto Municipal Havalimanı, Billy Bishop - Toronto Island Havalimanı, John C. Munro Hamilton Intl. Havalimanı, Lester B. Pearson Intl. - Toronto Pearson Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Toronto-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Toronto-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 9001 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 11 saat 10 dakika sürüyor.

Toronto-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Toronto-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Salı.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
13ºC
26ºC
Cmt
Paz
14ºC
28ºC
Paz
Pzt
16ºC
30ºC
Pzt
Sal
14ºC
31ºC
Sal
Çar
14ºC
29ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Toronto - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi