Tel Aviv - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Tel Aviv - Adıyaman Uçak Bileti Tahmini Fiyatlar
00TL0TL
Yaklaşık Seyahat Mesafesi
708 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 31°C / 14°C

Tel Aviv Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Tel Aviv, ulaşım araçları açısından oldukça zengin. Otobüs, tren ve taksiler tüm gün durmaksızın yolcuları havalimanına ulaştırmak için çalışıyor. Şehir merkezinde ofisi bulunan araç kiralama firmaları ise özel taleplere cevap veriyor.

Taksi

Taksiler, tüm gün hizmet ediyor. Tahmini 25 dakika süren taksi yolculuğu ile havalimanına gidebilirsiniz. Bu yolculuktan sonra mutlaka fiş almanız tavsiye edilir. Normal taksiler haricinde Sherut taksileri ile sabahın erken saatlerinden geceye kadar dilerseniz yolculuk yapabilirsiniz. Sherut durakları şehrin farklı bölgelerinde genellikle otobüs istasyonlarıyla yan yana bulunuyor.

Otobüs

Şehir merkezinde bulunan otobüs duraklarından binebileceğiniz 6 numaralı otobüsler, gece 22:00’ye kadar hizmet veriyor. Sabah ve akşam saatlerinde yoğun bir trafiğe sahip olan Tel Aviv’de, uçuş saatinizi dikkate alarak daha önceden yola çıkmanız gerekebilir. Tel Aviv’de durak isimleri İbranice yazıldığı için rotayı önceden internetten öğrenmeniz faydanıza olur.

Tren

Trenler hızlı olmaları nedeniyle Tel Aviv’de ilk tercih edilen ulaşım aracı. Ancak seferler arasında yarım saatlik bir zaman dilimi olduğu için önceden hareket saatlerini öğrenmelisiniz. Tel Aviv Tren İstasyonu’ndan binebileceğiniz trenler ile havalimanına yolculuğunuz maksimum 12 dakikanızı alıyor.

Araç Kiralama

Kalabalık ve karmaşık bir şehir olan Tel Aviv’de, tüm tabelaların İbranice olması da yabancılar için araç kullanmayı zorlaştırıyor. Bu nedenle araç kiralamak tercih edilmesi zor bir seçenek. Yine de araç kiralamak isteyenler için internetten pek çok araç kiralama firmasına ulaşmak mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Dünya şehirleriyle yarışacak seviyeye gelen Tel Aviv’in uluslararası havalimanı da oldukça göz kamaştırıyor. Üç terminal binası bulunan havalimanında, yolcular için her şey önceden düşünülmüş.

1 numaralı terminal binası, bölgesel uçuşlar için kullanılmakla birlikte İsrail’in üç kutsal dağını temsil eden renklerle boyanmış. 2 numaralı terminal ise sadece yük terminali olarak kullanılıyor.

Uluslararası uçuşların yapıldığı 3 numaralı terminalde ise Buy&Bye adı verilen küçük bir mağaza bulunuyor. İçerisinde sigara içmenin yasak olduğu havalimanında, posta ofisi ile birlikte dünya mutfağının lezzetlerini sunan birçok restoran ve alışveriş yapmak isteyenler için çok sayıda mağaza yer alıyor. Ek olarak terminalde Museviler için iki de sinagog var.

03 Tem 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Tel Aviv-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Tel Aviv-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Tel Aviv-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Tel Aviv-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Tel Aviv-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Ben Gurion Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Tel Aviv-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Tel Aviv-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 707 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
14ºC
31ºC
Sal
Çar
17ºC
29ºC
Çar
Per
20ºC
33ºC
Per
Cum
20ºC
34ºC
Cum
Cmt
17ºC
33ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Tel Aviv - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi