Süleymaniye - Ağrı Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
508 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Ağrı) 25°C / 5°C

Süleymaniye Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Turistler tarafından sık ziyaret edilen Süleymaniye'ye uçak ile seyahat etmeyi tercih eden yolcular, Süleymaniye Havalimanı’na uçuyorlar. Şehir merkezi olarak bilinen yer, Mamostayan ve Mevlevi Caddelerinin kesişim noktalarındaki Süleymaniye Meydanı’nın çevresi. Toplu taşıma olarak, şehir içerisinde genel olarak minibüsler kullanılıyor. 2015 senesi itibariyle, şehir içi ulaşımda hizmet vermek üzere tramvay hattı çalışmalarına başlandı.

Süleymaniye’de, şehir içerisinden havalimanına ulaşım imkanları oldukça kısıtlı. Havalimanına düzenli bir toplu taşıma imkanı sağlanamadığından ötürü, değerlendirilebilecek en pratik seçenekler taksi tutmak, araç kiralamak veya özel servis olanaklarından yararlanmak.

Özel Servis

Şehir içerisinde bulunan otellerin birçoğu, havalimanına, bazen isteğiniz üzerine, bazen de periyodik olarak özel servis imkanı sağlıyor. Eğer otelde konaklıyorsanız, yolculuğa çıkmadan önce, otelinize bu konuyu danışmanızı öneririz.

Taksi

Taksiler, gerek şehir içerisinden havalimanına ulaşım için, gerek ise şehir genelinde, hem rahat, hem de bütçenize uygun bir yolculuk olanağı sağlıyor. Havalimanına seyahat etmek için, şehir içerisinde taksi bulamamanız durumunda, taksi bekleyen başka insanlara denk gelmediğiniz taktirde, taksiyi ortak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bunun haricinde, şehir içerisinde, hatta komşu şehirlere seyahat ederken, paylaşımlı taksi, Süleymaniye’de sıklıkla kullanılan bir alternatif. Bu yöntem ile yolculuğunuzu daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz.

Taksilerin en büyük dezavantajı ise taksi şoförlerinin büyük çoğunluğunun İngilizce bilmiyor olmaları. Bu yüzden, seyahatinizden önce birtakım temel sözcüklerden öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, şehir içerisinde en rahat ve en güvenli seyahat etme yöntemi. Şehir içerisinde yer alan Rent a Car ofislerinden aracınızı kiralayarak havalimanına konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, aracınızı, uçuşunuzdan önce internetten rezervasyon yöntemiyle de ayırtmanız mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Süleymaniye Havalimanı, şehre 15 km. uzaklıkta, batı tarafında yer alan bir havalimanı. Hem yolcu taşımacılığı hem de kargo amacıyla kullanılan havalimanı, oldukça küçük bir terminale sahip ve gün içerisinde yoğun bir trafiğe sahip olduğu az görülüyor. Terminal içerisinde, kaliteli ürünleri ucuz fiyata bulabileceğiniz, bir duty free mağaza, birer adet tıbbi tesis odası, mescid ve kafeterya bulabilirsiniz.

09 Ağu 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Ağrı Şehir Merkezine Ulaşım

Ağrı’nın şehirlerarası hizmet veren küçük havalimanı,  şehir merkezine yaklaşık 9 kilometrelik bir mesafede bulunuyor. 1997 yılı itibariyle sivil hava trafiğine açılan Ahmed-i Hani Havalimanı’na, şehir merkezinden ve otogardan ulaşımı sağlayan çeşitli alternatifler mevcut.

Aynı şekilde havalimanından şehir merkezine de ulaşım alternatifleri bulabileceğiniz Ahmed-i Hani Havalimanı terminalinde çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Şehir merkezine yakın konumda bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine, belediye otobüsleri ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Otobüs

Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan şehrin merkezine ulaşımınızı belediye otobüsleri ile sağlayabilirsiniz. Taksiye kıyasla daha ekonomik bir alternatif olan belediye otobüsleri ile konforlu bir yolculuğun ardından kendinizi şehrin merkezinde bulabilirsiniz. Belediye otobüsleri, uçak saatlerine uygun olarak ayarlanmış olduğu için uçağınıza yetişmenizde de hiçbir problem yaşamayacaksınız.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Ahmed-i Hani Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan Aydınoğlu ve Azizoğlu firmalarından bu hizmeti alabilirsiniz.

30 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Süleymaniye-Ağrı uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Süleymaniye-Ağrı uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Süleymaniye-Ağrı uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Süleymaniye-Ağrı uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Süleymaniye-Ağrı uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Sulaimaniyah Intl. Havalimanı, varış için Ağrı Havalimanı kullanabilirsiniz.

Süleymaniye-Ağrı arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Süleymaniye-Ağrı arası uçuş mesafesi toplam 508 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat sürüyor.

Süleymaniye-Ağrı uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Süleymaniye-Ağrı uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Ağrı Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
5ºC
25ºC
Sal
Çar
5ºC
26ºC
Çar
Per
8ºC
27ºC
Per
Cum
7ºC
27ºC
Cum
Cmt
6ºC
26ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Süleymaniye - Ağrı Alternatif Ulaşım
Para birimi