Süleymaniye - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
684 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
1 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 28°C / 14°C

Süleymaniye Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Turistler tarafından sık ziyaret edilen Süleymaniye'ye uçak ile seyahat etmeyi tercih eden yolcular, Süleymaniye Havalimanı’na uçuyorlar. Şehir merkezi olarak bilinen yer, Mamostayan ve Mevlevi Caddelerinin kesişim noktalarındaki Süleymaniye Meydanı’nın çevresi. Toplu taşıma olarak, şehir içerisinde genel olarak minibüsler kullanılıyor. 2015 senesi itibariyle, şehir içi ulaşımda hizmet vermek üzere tramvay hattı çalışmalarına başlandı.

Süleymaniye’de, şehir içerisinden havalimanına ulaşım imkanları oldukça kısıtlı. Havalimanına düzenli bir toplu taşıma imkanı sağlanamadığından ötürü, değerlendirilebilecek en pratik seçenekler taksi tutmak, araç kiralamak veya özel servis olanaklarından yararlanmak.

Özel Servis

Şehir içerisinde bulunan otellerin birçoğu, havalimanına, bazen isteğiniz üzerine, bazen de periyodik olarak özel servis imkanı sağlıyor. Eğer otelde konaklıyorsanız, yolculuğa çıkmadan önce, otelinize bu konuyu danışmanızı öneririz.

Taksi

Taksiler, gerek şehir içerisinden havalimanına ulaşım için, gerek ise şehir genelinde, hem rahat, hem de bütçenize uygun bir yolculuk olanağı sağlıyor. Havalimanına seyahat etmek için, şehir içerisinde taksi bulamamanız durumunda, taksi bekleyen başka insanlara denk gelmediğiniz taktirde, taksiyi ortak kullanmayı düşünebilirsiniz.

Bunun haricinde, şehir içerisinde, hatta komşu şehirlere seyahat ederken, paylaşımlı taksi, Süleymaniye’de sıklıkla kullanılan bir alternatif. Bu yöntem ile yolculuğunuzu daha hesaplı bir hale getirebilirsiniz.

Taksilerin en büyük dezavantajı ise taksi şoförlerinin büyük çoğunluğunun İngilizce bilmiyor olmaları. Bu yüzden, seyahatinizden önce birtakım temel sözcüklerden öğrenmenizi tavsiye ederiz.

Araç Kiralama

Araç kiralama, şehir içerisinde en rahat ve en güvenli seyahat etme yöntemi. Şehir içerisinde yer alan Rent a Car ofislerinden aracınızı kiralayarak havalimanına konforlu bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz, aracınızı, uçuşunuzdan önce internetten rezervasyon yöntemiyle de ayırtmanız mümkün.

Havalimanı Bilgileri

Süleymaniye Havalimanı, şehre 15 km. uzaklıkta, batı tarafında yer alan bir havalimanı. Hem yolcu taşımacılığı hem de kargo amacıyla kullanılan havalimanı, oldukça küçük bir terminale sahip ve gün içerisinde yoğun bir trafiğe sahip olduğu az görülüyor. Terminal içerisinde, kaliteli ürünleri ucuz fiyata bulabileceğiniz, bir duty free mağaza, birer adet tıbbi tesis odası, mescid ve kafeterya bulabilirsiniz.

09 Ağu 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Süleymaniye-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Süleymaniye-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Süleymaniye-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Süleymaniye-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Süleymaniye-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Sulaimaniyah Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Süleymaniye-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Süleymaniye-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 684 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 20 dakika sürüyor.

Süleymaniye-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Süleymaniye-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Paz
14ºC
28ºC
Paz
Pzt
16ºC
30ºC
Pzt
Sal
14ºC
31ºC
Sal
Çar
15ºC
29ºC
Çar
Per
17ºC
31ºC
Per
Haritada Görüntüle
Süleymaniye - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi