Amerika vizesi nasıl alınır?

ABD turist vizesine başvurmadan önce gerekli evrakları hazırlayabileceğinizden ve pasaportunuzun geçerli olduğundan emin olmalısınız. Yalnız pasaportunuzun geçerli olması yeterli olmayabilir, en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir, buna dikkat etmeyi unutmamalısınız. Aksi takdirde, pasaportunuz kabul edilmeyecektir.

Pasaportunuz hazır ise, artık başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruyu direkt olarak konsolosluk yetkilisine teslim etmiyorsanız, bu konuda yetkili kıldığınız kişiyi açıkça belirtmeyi ihmal etmemelisiniz.

Başvurunuzun ardından sizden maddi durumunuza dair belgeler istenecek ve bir görüşme gerçekleştirilecektir. Bu şekilde, A.B.D.’ye gitmek isteme nedeninizi, kalacağınız süre içerisinde geçiminizi sağlayabileceğinizi ve orada kalmaya muhtaç olmadığınızı gösterebilmeniz beklenmektedir. Bunun yanı sıra, eğer öğrenciyseniz, ve özellikle hem not ortalaması yüksek hem de İngilizce bilen bir öğrenciyseniz, vize almanız çok daha kolay olabilir.

Son güncelleme: 09/03/2015

Tuğba Hacıbayramoğlu
Tuğba Hacıbayramoğlu

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.

İlk yorumu siz yapın
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
Tüm Merak Ettikleriniz
Para birimi
x