Amerika vizesi nasıl alınır?

ABD turist vizesine başvurmadan önce gerekli evrakları hazırlayabileceğinizden ve pasaportunuzun geçerli olduğundan emin olmalısınız. Yalnız pasaportunuzun geçerli olması yeterli olmayabilir, en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir, buna dikkat etmeyi unutmamalısınız. Aksi takdirde, pasaportunuz kabul edilmeyecektir.

Pasaportunuz hazır ise, artık başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuruyu direkt olarak konsolosluk yetkilisine teslim etmiyorsanız, bu konuda yetkili kıldığınız kişiyi açıkça belirtmeyi ihmal etmemelisiniz.

Başvurunuzun ardından sizden maddi durumunuza dair belgeler istenecek ve bir görüşme gerçekleştirilecektir. Bu şekilde, A.B.D.’ye gitmek isteme nedeninizi, kalacağınız süre içerisinde geçiminizi sağlayabileceğinizi ve orada kalmaya muhtaç olmadığınızı gösterebilmeniz beklenmektedir. Bunun yanı sıra, eğer öğrenciyseniz, ve özellikle hem not ortalaması yüksek hem de İngilizce bilen bir öğrenciyseniz, vize almanız çok daha kolay olabilir.

Seda Suvat
Seda Suvat

Kocaeli Üniversitesi Turizm Rehberliği ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme bölümleri mezunu. Turizm sektöründe 12 yıl boyunca uçak bileti ve tatil rezervasyonları konusunda kazandığı uzmanlıkla, 2015’ten beri Enuygun’da Seyahat Destek Müdürü olarak kullanıcıların en iyi acente deneyimini yaşamaları için çalışıyor.

Yorum Yap

Hızlı Uçuş Ara