Riyad - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
1.664 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
2 saat
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 33°C / 19°C

Riyad Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Şehir merkezinden King Khalid Havalimanı’na gitmek için çok sayıda seçenek olmamakla birlikte başta taksiler olmak üzere transfer servisi ve araç kiralama seçenekleri ile gidebilirsiniz. Ayrıca havalimanındaki park alanı sayesinde özel aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Yoğun olmayan trafiğinde rahatça gitmenizi sağlayacak taksiler ile şehir merkezinden King Khalid Havalimanı’na kısa sürede gidebilirsiniz. Şehrin her köşesinden binebileceğiniz taksiler sizin için maliyetli olsa da farklı seçeneklerin olmaması ve hızlı olması avantajıyla tercih edeceğiniz ulaşım aracı olacak.

Transfer Servisi

Anlaşmış olduğunuz otelin size sunduğu transfer aracı ile King Khalid Havalimanı’na gitmeyi tercih edebilirsiniz. Hem ekonomik hem hızlı bir seçenek olan transfer aracı ile kolayca uçağınıza yetişebilirsiniz.

Araç Kiralama

King Khalid Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçenek araç kiralama olabilir. Şoförlü kiralayabileceğiniz araçların yanı sıra kendi şoförlüğünüzde şoförsüz olarak da kiralayabileceğiniz araçlar ile havalimanına rahat ve konforlu şekilde gitmeyi tercih edebilirsiniz. Araç kiralama firmalarının şehir merkezindeki ofislerinden araç kiralayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad şehrinde bulunan King Khalid Havalimanı’ndan uluslararası ve şehirlerarası uçuşlar düzenleniyor. Riyad için önemli bir ulaşım merkezi olan King Khalid Havalimanı’nda İç hat ve Dış hat uçuşlar için kullanılan dört tane terminal binası bulunuyor. Uçuş öncesi ve sonrasında temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bölümlerin yer aldığı King Khalid Havalimanı’ndan çok sayıdaki firmanın seferleri ile yolculuk edebilirsiniz.

Havalimanı binasında bebek odası, sağlık merkezi, kayıp eşya odası, cami, araç kiralama ofisleri, toplantı salonu ve VIP salonu bölümlerinin yanı sıra para işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz banka ATM’leri, alışveriş yapabileceğiniz mağazalar ve yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz mekanlar bulunuyor.

06 Nis 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Riyad-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Riyad-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Riyad-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Riyad-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Riyad-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak King Khalid Intl. Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Riyad-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Riyad-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 1664 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 2 saat sürüyor.

Riyad-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Riyad-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Cmt
19ºC
33ºC
Cmt
Paz
19ºC
34ºC
Paz
Pzt
17ºC
32ºC
Pzt
Sal
19ºC
31ºC
Sal
Çar
17ºC
29ºC
Çar
Haritada Görüntüle
Riyad - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi