Pekin - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
6.541 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
8 saat 10 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 32°C / 19°C

Pekin Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Capital Intl. Havalimanı

Pekin’deki en önemli ve en büyük havalimanı olan Capital Havalimanı’na şehir merkezinden gidebilmek için çok sayıda ulaşım aracı bulunuyor. Karayolu üzerinden tercih edebileceğiniz seçenekler arasında taksi, otobüs ve araç kiralama yer alırken demiryolu üzerinden tercih edebileceğiniz seçenekler arasında ise tren ve metro yer alıyor.

Taksi

Başkentin yoğun trafiğinde gidiş sürenizin uzayacağını düşünürsek taksiler, toplu taşıma araçlarına göre havalimanına bir nebze daha hızlı ulaşmanızı sağlayabilir. Şehrin her noktasından çağırabileceğiniz taksilere binerek Capital Havalimanı’na hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Taksilerin bir diğer avantajı diğer ulaşım araçlarına göre daha güvenilir olması.

Otobüs

Şehir otobüsleri ile Capital Havalimanı’na uzun sürede fakat daha hesaplı gitmeniz mümkün. En ekonomik ulaşım seçeneklerinden olan otobüslere şehrin çoğu noktasından ve otobüs istasyonundan binebilirsiniz. Farklı otobüs hatları bulunan şehirde, bulunduğunuz yere göre hangi otobüsün Capital Havalimanı’na daha hızlı gideceğini öğrenmeyi unutmayın.

Tren

Hem ekonomik hem de hızlı bir ulaşım aracı olan trenler ile Capital Havalimanı’na ve uçağınıza daha rahat yetişebilirsiniz. Dongzhimen ve Sanyuanqiao bölgelerinden binebileceğiniz trenler ile Terminal 2 ve Terminal 3 binalarına kadar gitmeniz mümkün. Ekspres trenler olduğu için çok az durakta duruyorlar ve karayoluna göre oldukça hızlı gitmenizi sağlıyor. Haftanın her günü sabah saat 6 buçuk ile gece saat 11 arasında hizmet veren trenleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Metro

Demiryolu ulaşımı seçeneklerinizden bir diğeri olan metro sayesinde Capital Havalimanı’na son derece hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Aynı zamanda ekonomik olan metronun tek dezavantajı, bazı bölgelerden binildiğinde Capital Havalimanı’na gitmek için metro hatları arasında aktarma yapmak durumunda kalınması. Bu nedenle bindiğiniz yere göre izlemeniz gereken istikameti öğrenmeniz gerektiğini hatırlatalım.

Araç Kiralama

Capital Havalimanı’na karayolu üzerinden gitmenizin bir diğer yolu da araç kiralama. Şehrin çoğu yerinde var olan araç kiralama firmalarının ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile özel bir şoförün sürücülüğünde veya dilerseniz kendiniz sürücülük yaparak Capital Havalimanı’na gidebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Dünyanın en işlek havalimanı olan Capital Havalimanı, dünyanın en fazla nüfusuna sahip ve en fazla yolcu trafiğinin yapıldığı ülkesi Çin’de bulunuyor. Çin’in başkenti Pekin’de şehir merkezine 32 kilometre uzaklıktaki Capital Havalimanı, uluslararası alanda hizmet vererek tüm dünyayı Çin’e bağlıyor. Oldukça geniş ve büyük bir alanı kaplayan Capital Havalimanı’nda üç tane büyük terminal binası mevcut. Her terminal binasında farklı hizmetlerin sunulduğu havalimanında çok sayıda hizmetten faydalanabilirsiniz.

Havalimanı içerisinde gezinmenizi sağlayacak elektromobilleri ücretsiz olarak kullanma imkanına sahipsiniz. İş merkezi bölümünde bulunan faks, fotokopi, telefon ve internet gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Acil durumlarda ilk yardım müdahalesinin yapılabileceği sağlık merkezinden, ihtiyaç duyduğunuz ilaçları da satın alabilirsiniz. Bunların yanı sıra kayıp eşya ofisi, toplantı ve dinlenme salonları, kışlık giysilerinizi saklama bölümü, tekerlekli sandalye, konferans ve sergi organizasyonları, posta ofisi, banka ATM’leri, giyim odaları, elektronik şarj dolum odaları ve çocuklar için oyun alanı da Capital Havalimanı’ndaki diğer hizmetler arasında bulunuyor.

Havalimanında yararlanabileceğiniz ve vakit geçirmenizi sağlayacak hizmetler arasında, alışveriş mağazaları ve yeme içme mekanları da var. Havalimanındaki yeme içme mekanlarını şöyle sıralayabiliriz: Comfort Garden, Kangzai Wonton Shop, Papa Rich, Celestial Cuisine, Avting Hong Kong Restaurant, UBC Coffee, Coolava Islands, Queens Cafe, Starbucks, KFC, Ishijah Coffee, Dio Cafe, C. Straights Cafe, Pizza Hut, The Lucky Shamrock, Viojoy Dining Hall, Flavor Tang, My Mill, Yoshinoya, Chinese Food City, Kissn Bake, Baskin-Robins, Real Kungfu Restaurant, My Mill, Dachengja, Cafe Sambal, Lei Cafe, Moggi Coffee, Jazz Island Coffee, Costa Coffee, MacDonald, Burger King, Gino Café, Muslim Restaurant, Haagen-Dazs, Phrik Thai, Bibigo, DJK Korean Restaurant, Henki Dessert ve Meiyuan Dairy Snack.

Alışveriş mağazaları arasında ise şunlar yer alıyor: AIRCO Fruit Store, Tu Shi Yuan, Airco Specialty Shop, Quanjude Roast Duck 113, EVA Jewelery, Book House, 1436, CROCS, Ferranre, T100, Powerland, AIRCO Convenient Shop, AIRCO Toy, Wenxin Tea, Zhouheiya, Brightpower Books, SKAP, BMW Lifestyle, Jack Wolfskin, Canudilo, Bone China, AIRCO Galeries Lafayette, Yunhong, Blue Edge Digital, Bvlgari, Hour Passion, Chinese Gold Store, Swatch, Swarovski, Omega, Tongrentang, Breo, Camus, Franz, Kiehls, Elle Home, Crown Bags Store, Bally, Erdos, Gant, Lacoste, Jeep, Mango, Columbia, Cabrida, Maxmara, Zegna, Timberland, Nautica, Asilk, ShangaiTang ve Alfred Dunhill.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Beijing Nanyuan Havalimanı

Pekin’in ikinci büyük havalimanı olan Nanyuan Havalimanı’na gitmek için çeşitli ulaşım seçeneklerine sahipsiniz. Bunları başta taksi olmak üzere, otobüs, transfer aracı ve araç kiralama olarak sıralayabiliriz.

Taksi

Şehir merkezinden Nanyuan Havalimanı’na gitmek için tercih edebileceğiniz ulaşım araçlarından birisi taksiler. Güvenilir ve konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız taksileri kullanabilirsiniz. Trafiğin yoğunluğuna göre havalimanına gidiş süreniz değişebileceği gibi taksi ücreti de değişebilir.

Otobüs

Nanyuan Havalimanı’na gitmenin bir diğer yolu otobüslerle olabilir. Şehrin çoğu noktasından binebileceğiniz otobüslerle Nanyuan Havalimanı’na ekonomik şekilde gidebilirsiniz. Otobüsün son durağı havalimanındaki Xinhua Lu Nankou adı ile bilinen otobüs durağı olacak. Sabah saat 5 ile gece 10 arasında hizmet veren otobüslerden yararlanabilirsiniz.

Transfer Aracı

Nanyuan Havalimanı’na gitmek için kaldığınız otelin transfer hizmetini tercih edebilirsiniz. Kaldığınız otelin ücretli veya ücretsiz olarak size sunacağı transfer hizmeti sayesinde uçağınıza yetişmeniz mümkün.

Araç Kiralama

Araç kiralama, havalimanına gitmek için seçenekleriniz arasında yer alıyor. Şehrin çoğu noktasındaki araç kiralama firmalarından kiralayabileceğiniz araçlar ile Nanyuan Havalimanı’na rahatça gidebilirsiniz. Aracı ister şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Çin’in başkenti Pekin’deki ikinci büyük uluslararası havalimanı olan Nanyuan Havalimanı, aynı zamanda askeri hava üssü olarak da kullanılıyor. Diğer havalimanlarına göre biraz daha küçük ölçekli olan Nanyuan Havalimanı, bölgesel alanda 50’den fazla şehre hizmet vermekle birlikte uluslararası alanda ise sayılı yerlere hizmetini sürdürüyor.

Nanyuan Havalimanı’nda İç Hatlar ve Dış Hatlar için iki terminal binası mevcut. Terminal binaları çevresinde geniş park alanlarının bulunduğu Nanyuan Havalimanı’nda yolcuların rahatça aradıklarını bulabilmeleri planlanmış. Terminal binalarında en temel hizmetlerden olan kayıp eşya bürosu, banka ATM’leri, sağlık merkezi gibi bölümlerin yanı sıra yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir kafeterya ve alışveriş yapabileceğiniz mağazası da bulunuyor.

10 Haz 2019 Tarihinde Güncellenmiştir.

Daxing International Havalimanı

Şehir Merkezinden Pekin Daxing Havaalanı'na Ulaşım

46 km uzaklıktaki şehir merkezinden Pekin Daxing Havaalanı'na ulaşım için otobüs, hızlı tren, metro ve şehirlerarası trenler gibi toplu taşıma araçlarından; araba kiralama ve taksi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Geniş bir kara yolu ulaşım ağına sahip havalimanına şehirlerarası otobüs terminallerinden, Tianjin Kruvaziyer Limanı’ndan ve diğer havalimanlarından da ulaşım imkanları bulunuyor.

Taksi ile havalimanına ulaşım

Çin'de uluslararası sürücü ehliyetleri kabul edilmediğinden yabancılar çoğunlukla taksiler ile ulaşım sağlıyor. Pekin merkezinde 7/24 klimalı ve geniş araçlar bulabilir, kolayca havalimanına gidebilirsiniz. Pekin taksilerinin fiyatları oldukça ekonomik ama şehir yoğun bir trafiğe sahip olduğundan ulaşım süresi ve fiyatlar değişiklik gösterebiliyor. Ayrıca yoğun saatlerde (07:00-09:00 ve 17:00-20:00 arası) taksi bulmak da oldukça zor. Yasak Şehir ve Wangfujing Caddesi gibi yoğun bölgelerde de taksi bulmanın zor olduğunu unutmayın.

Hava yağmurlu veya karlı ise yoğun trafikten dolayı taksi yerine toplu taşımayı kullanmanız daha iyi olacaktır. Uçağa yetişmeniz gerekiyorsa ve taksi kullanmak istiyorsanız taksilere önceden rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Bir taksi yolculuğunun başlangıç ​​fiyatı ilk 3 km için 1,8 $. Taksiniz bu mesafeyi geçerse ücret km başına 0,32 $, ilk 15 km'den sonra ise 0,48 $ olarak ekleniyor. Geçiş ücretleri yolcular tarafından ödeniyor ve gece vardiyasında (23:00-05:00) yolculuk için %20 ek ücret alınıyor. Taksilerde uluslararası kredi kartları kabul edilmiyor, bu yüzden ödemelerinizi nakit olarak veya Beijing Transportation Smart Card, Wechat, Alipay ve UnionPay ile yapabilirsiniz.

Pekin'de turistleri ve yolcuları dolandıran veya fazla ücret isteyen sahte taksiler var, bu nedenle resmi taksilerde ayırt edici “TAXI” işareti bulunuyor ve plakalar her zaman "B" harfiyle başlıyor. Taksimetreleri olan resmi taksilerde taksi şirketinin markası ve sürücünün adı, gösterge panelinde açıkça gösterilmesi gerekiyor. Resmi taksiler yolculuk sonunda bir makbuz veriyor, bu makbuz elle yazılıyorsa bindiğiniz taksi büyük ihtimalle sahte bir taksidir. Taksi sahte ise veya taksimetresi çalışmıyorsa yasal olarak ücreti ödememe hakkına sahipsiniz.

Pekin’de taksi şoförlerinin çoğu İngilizce bilmiyor, bu nedenle otelinizin veya gideceğiniz yerin adını mutlaka Çince yazmanız gerekiyor. 

Metro ile Pekin şehir merkezine ulaşım

Pekin’de yoğun olarak kullanılan metro hizmetleri ile Caoqiao İstasyonu ve Daxing Xincheng İstasyonu’ndan 06:30-22:30 arasında, her 10 dakikada bir geçen Yeni Hat ile havalimanına yaklaşık 3,5 $ bilet ücreti ile 19 dakikada gitmek mümkün.

Tren ile havalimanına ulaşım

Pekin Batı Tren İstasyonu'ndan Yeni Pekin-Xiong'an Şehirlerarası Demiryolu Hattı ile 20 dakika içinde havalimanına ulaşabilirsiniz. Hızlı trenlerin bilet fiyatları yaklaşık olarak 4,2 $ ve biletinizi tren istasyonundan veya Çin banka kartları ile internet üzerinden satın alabilirsiniz. 

Otobüs ile havalimanına ulaşım

Her gün 07:30-23:00 saatleri arasında hizmet veren 1, 2, 3, 4 ve 5 numaralı otobüs hatlarının yanı sıra sadece geceleri çalışan 6 numaralı otobüs hattı ile Pekin’in ana tren istasyonlarından veya şehirlerarası otobüs terminallerinden havalimanına kısa sürede gidebilirsiniz.

Tianjin ve Langfang şehirlerarası otobüs terminallerine havalimanına 4,8 $ ve 10,5 $ arası bilet fiyatları ile 4 tane otobüs hattı hizmet veriyor:

1. Hat: (07:00/14:00 arası ve 150 dakika yolculuk süresi) Tianjin Otobüs / Tren İstasyonları, Daxing Havaalanı.

2. Hat: (08:30-20:30 arası her saat ve 90 dakika yolculuk süresi) Langfang Otobüs Terminali, Daxing Havaalanı.

3. Hat: (10:00-12 00, 18:00-20:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Tangshan West Otobüs Terminali, Daxing Havaalanı.

4. Hat: (07:00-10:00, 14:00-17:00 saatleri arası ve 180 dakika yolculuk süresi) Baoding Otobüs Terminali, Daxing Havaalanı.

Pekin merkezinden havalimanına ulaşabileceğiniz otobüs hatları ve güzergâhları ise:

1. Hat: (07:30-23:00) Pekin Ana Tren İstasyonu, Daxing Havaalanı.

2. Hat: (07:30-23:00) Pekin Batı Tren İstasyonu, Daxing Havaalanı.

3. Hat: (07:30-23:00) Pekin Güney Demiryolu İstasyonu, Daxing Havaalanı.

4. Hat: (07:30-23:00) Tongzhou, Daxing Havaalanı.

5. Hat: (07:30-23:00) Fangshan, Daxing Havaalanı.

6. Hat: (23:00-Son uçuş varana kadar) Xuanwu Kapısı, Daxing Havaalanı.

Araba ile havalimanına ulaşım

Pekin merkezinden üç otoyolu kullanarak, yaklaşık 1 saatlik yolculukla havalimanına ulaşabilirsiniz. Beijing-Kaifeng G45-Beijing-Taipei G3-Beijing-Kunming G5 ve Langzhuo Expressway S24 otoyolları havalimanına doğu, orta ve batı kısmından bağlanıyor.

Havalimanına kolay ve hızlı ulaşım için inşa edilen Langzhuo Expressway S24, süreyi büyük ölçüde kısalttığı için aceleniz varsa tercih edebileceğiniz otoyol. 

13 Kas 2020 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Pekin-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Pekin-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Pekin-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Pekin-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Pekin-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Capital Intl. Havalimanı, Beijing Nanyuan Havalimanı, Daxing International Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Pekin-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Pekin-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 6540 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 8 saat 10 dakika sürüyor.

Pekin-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Pekin-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
19ºC
32ºC
Sal
Çar
17ºC
31ºC
Çar
Per
16ºC
30ºC
Per
Cum
16ºC
28ºC
Cum
Cmt
13ºC
25ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Pekin - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi