Oslo - Adıyaman Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
3.136 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
3 saat 50 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Adıyaman) 31°C / 14°C

Oslo Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

Oslo Havalimanı

Şehir merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıktaki Gardermoen Havalimanı’na ulaşmak için karayolu üzerinden otobüs ve taksinin yanı sıra demiryolu ulaşımı yani trenler tercih edilebilir. Ayrıca araç kiralama seçeneği ile veya havalimanındaki park alanı sayesinde özel aracınızla gitmeyi de tercih edebilirsiniz.

Taksi

Yoğun olmayan trafiğinde rahatça gitmenizi sağlayacak taksiler ile şehir merkezinden Gardermoen Havalimanı’na kısa sürede gidebilirsiniz. Şehrin her köşesinden binebileceğiniz taksiler sizin için maliyetli olsa da hızlı olması avantajıyla tercih edeceğiniz ulaşım aracı olabilir.

Otobüs

Gardemoen Havalimanı’na ulaşım için tercihlerinizden biri ekonomik ve kolay olan otobüsler olabilir. Şehrin çoğu noktasından binebileceğiniz normal ve ekspres otobüsler ile havalimanına kolaylıkla gidebilirsiniz.

Tren

Gardermoen Havalimanı’na yaklaşık 20 dakikada gitmenizi sağlayacak olan trenlere şehir merkezinden binebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre, yakın şehirler arasında gidip gelmenizi sağlayan trenler ile birlikte bölgeler arası ulaşım sağlayan trenleri de tercih edebilirsiniz.

Araç Kiralama

Gardermoen Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçenek araç kiralama olabilir. Şoförlü kiralayabileceğiniz araçların yanı sıra kendi şoförlüğünüzde şoförsüz olarak da kiralayabileceğiniz araçlar ile havalimanına rahat ve konforlu şekilde gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Norveç’in en işlek havalimanı olan Gardermoen Havalimanı’ndan yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar sağlanıyor. Oslo için çok önemli bir havalimanı olan Gardermoen Havalimanı’nda tek terminal binası bulunuyor. Uçuş öncesinde ve uçuş sonrasında tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bu havalimanında istediğiniz hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Konferans salonları, taksi ve araç kiralama alanı, park alanlarının yanı sıra kayıp eşya ofisi, internet, VIP hizmetlerini de barındıran havalimanında çok sayıda yeme içme mekanı ve alışveriş mağazası mevcut.

Konaklama için ise havalimanına yakın olan birçok otel bulunuyor. Bu otellerden bazıları; Best Western Oslo Airport, Clarion Hotel Oslo Airport, Comfort Hotel Runway, Garder Kurs-og Konferansesenter ve Gardermeon Airport Hotel daha birçok otel sayılabilir.

Havalimanının alışveriş yapabileceğiniz mağazalarını; Travel Value, Fashion, Accessorize, Capi, Point Kiosk, Ark, Duty Free, Christiana Glassmagasin, Salmon House, Thune, Dataspesialisten, Narvesen ve 7-Eleven olarak sayabiliriz.

Yeme içme mekanları arasında ise; Caffe Ritazza, Monolitten Cafe,Seafood Bar, Sinnataggen, Upper Crust, Pizza Hut, O’learys, Franks, Parken, News Bar, Yo Sushi, Foofmarket, W.B Samson, Starbucks, Peppes Pizza, La Baguette ve Beach Club Express yer alıyor.

21 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Moss Rygge Havalimanı

Şehir merkezinden Moss RyggeHavalimanı’na gitmek için taksi, otobüs, tren ve araç kiralama gibi seçenekleriniz olduğu gibi özel aracınızla da gitme imkanına sahipsiniz.

Taksi

Taksiler ile Moss Rygge Havalimanı’na hızlı ve kolay şekilde gidebilirsiniz. Şehrin birçok noktasından binebileceğiniz taksiler ile kısa sürede havalimanına ulaşabilirsiniz. Trafiğin yoğunluk durumuna göre en hızlı şekilde gitmenizi sağlayacak taksilere şehrin tüm bölgelerinden binebilirsiniz.

Otobüs

Şehir merkezinden otobüslere binerek Moss Rygge Havalimanı’na kolaylıkla gidebilirsiniz. Sizin için hem ekonomik hem kolay bir seçenek olan otobüslere şehir merkezinin birçok farklı noktasından binme olanağına sahipsiniz.

Tren

Şehir merkezinden Moss Rygge Havalimanı’na gitmenizi sağlayacak bir diğer seçenek de trenler. Havalimanına yaklaşık 30 dakika mesafede bulunan Tren İstasyonu’ndaki trenler ile veya şehrin tren duraklarından bineceğiniz trenler ile havalimanına kolaylıkla gidebilirsiniz.

Araç Kiralama

Moss Rygge Havalimanı’na gitmek için seçebileceğiniz en rahat seçenek araç kiralama olabilir. Şoförlü kiralayabileceğiniz araçların yanı sıra kendi şoförlüğünüzde şoförsüz olarak da kiralayabileceğiniz araçlar ile havalimanına rahat ve konforlu şekilde gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

Norveç’in doğusuna ve Oslo’ya ağırlıklı olarak hizmet veren Moss Rygge Havalimanı’ndan yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar yapılıyor. Şehir merkezine 60 kilometre mesafede bulunan Moss Rygge Havalimanı, şehir için önemli havalimanlarından birisi ve şehri ülkeye, Avrupa’ya ve dünyaya bağlama özelliğini taşıyor.

Ulaşım açısından kolay bulunabilen Moss Rygge Havalimanı, uçuşların yanı sıra terminal binasındaki hizmetleri ile de öne çıkıyor. Kayıp eşya ofisi, araç kiralama ofisleri, geniş park alanları, banka ATM’leri, internet, restoran ve alışveriş mağazası ile geniş bir hizmet ağına sahip olan Moss Rygge Havalimanı’nda çok sayıda ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Sabah saat 04:30 ile akşam 21:00'e kadar hizmet veren Upper Crust ve O’ Learys mekanlarında yeme içme ihtiyaçlarınızı giderirken günün her saati açık olan duty free mağazasından ise hediyelik eşya, kozmetik ürünleri, parfüm, geleneksel el işi gibi ürünleri satın alarak alışveriş yapabilirsiniz.

13 Mar 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sandefjord  Havalimanı

Oslo şehir merkezine 7 kilometre uzaklıkta bulunan Sandefjord Torp Havalimanı’na kolaylıkla ulaşmanızı sağlayacak farklı ulaşım seçenekleri bulunuyor. Bu seçenekler arasında taksi, tren, otobüs ve araç kiralama alternatifleri mevcut. Ayrıca özel aracınızla da havalimanına gidebilirsiniz.

Taksi

Taksiler ile Sandefjord Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz. Lisanslı taksi araçlarına şehir merkezinden binerek Sandefjord Havalimanı’na rahatlıkla ve güvenle yolculuk edebilirsiniz. Bulunduğunuz yere göre taksiler ile havalimanına en az 10 dakika, en fazla 1 saat 20 dakika dakika içinde gidebilirsiniz.

Otobüs

Sandefjord Havalimanı’na gidebilmek için binebileceğiniz çok sayıda otobüs bulunuyor. Oslo’dan Torp Ekspressen otobüsleri ile, Telemark’tan Telemark Ekspressen otobüsleri ile havalimanına gidebilirsiniz. Ayrıca Time Eskpressen ve Lavrpris Ekspressen otobüsleriyle de havalimanına gidebilmeniz mümkün.

Tren

Şehir merkezinden binebileceğiniz veya Torp Tren İstasyonu’ndan binebileceğiniz trenler ile Sandefjord Havalimanı’na ekonomik ve konforlu şekilde gitme şansına sahipsiniz. NSB tarafından düzenlenen tren seferleri ile havalimanına gitmekte hiç zorlanmayacaksınız.

Araç Kiralama

Şehir merkezindeki araç kiralama ofislerinden kiralayabileceğiniz araçlar ile en rahat şekilde Standefjord Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Avis, Budget, Europcar, Sixt ve Hertz firmaları, seçebileceğiniz araç kiralama ofisleri arasında yer alıyor.

Havalimanı Bilgileri

Oslo’nun 110 kilometre güneyinde bulunan Sandefjord Havalimanı sivil kategoride ve uluslararası alanda hizmet veriyor. Norveç’in önemli havalimanlarından biri olan Sandefjord Havalimanı’ndan uçuşlarınızı gerçekleştirebileceğiniz gibi sayısız hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Gece konaklaması bulunmayan terminalin açılış saati sabah 04:30 ve terminal gece saat 00:30'da kapanıyor.

Her köşesinde kablosuz internet hizmetinin verildiği havalimanında kayıp eşya ofisi, banka ATM’leri gibi bölümlerin yanı sıra yeme içme ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz Narvasen Kiosk, Gastro Pub, La Baguette, Peppe’s Pizza, Cafe Opus ve Mingle Bar mekanları bulunuyor. Alışveriş yapabilmeniz için ise duty free, Narvesen ve Tanum mağazaları havalimanında sizi bekliyor.

15 Şub 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Adıyaman Şehir Merkezine Ulaşım

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Fırat Nehri’nin batısında yer alan Adıyaman’da şehir merkezine 22 kilometre mesafede bulunan bir havalimanı mevcut. 1998 yılından itibaren sivil kategoride şehirlerarası hizmet veren Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenizi sağlayacak çeşitli ulaşım yolları bulunmakla birlikte, şehir merkezinden havalimanına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Adıyaman’ın merkezine yakın bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkezine yolcu servisi, araç kiralama ve taksi ile ulaşım imkanı bulunduğu gibi, özel araçlarınızla da karayolu üzerinden şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehrin merkez noktasına ulaşımda tercih edebileceğiniz en hızlı seçenek taksiler olacaktır. Trafiğin yoğunluk durumuna göre zamanınızı diğer tercihlere oranla daha hesaplı şekilde kullanmanızı sağlayacak olan taksiler ile kısa zamanda merkeze ulaşabilirsiniz. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksiler sizin için bu anlamda iyi bir tercih olabilir.

Araç Kiralama

Terminal binasında araç kiralama hizmeti sunan ofisler bulunan Adıyaman Havalimanı’ndan araç kiralayarak rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı içinde bulunan AVIS firmasından bu hizmeti alabilirsiniz.

Yolcu Servisi

Adıyaman Havalimanı’ndan şehir merkezlerine ulaşmak için kullanabileceğiniz bir diğer araç yolcu servisleri. Türk Hava Yolları firmasının yolcularına özel otobüs servisi hizmetleri bulunuyor. Bu firmayı kullanarak Adıyaman Havalimanı’na ulaşmış yolculara sunulan yolcu servisi hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

25 Oca 2017 Tarihinde Güncellenmiştir.

Sıkça Sorulan Sorular

Enuygun, en ucuz Oslo-Adıyaman uçak bileti fiyatlarını nasıl sunuyor?

Enuygun, Oslo-Adıyaman uçuşları için arama yaptığınızda tüm hava yollarının anlık verilerini direkt olarak çeker ve karşılaştırır. Böylece aradığınız tarih için tüm Oslo-Adıyaman uçuşlarını bir arada görebilir ve en uygun uçak biletini tercih edebilirsiniz.

Oslo-Adıyaman uçuşları için hangi havalimanlarını kullanabilirim?

Oslo-Adıyaman uçuşlarında kalkış havalimanı olarak Oslo Havalimanı, Moss Rygge Havalimanı, Sandefjord  Havalimanı, varış için Adıyaman Havalimanı kullanabilirsiniz.

Oslo-Adıyaman arası uçuş mesafesi kaç kilometre ve uçuş kaç saat sürer?

Oslo-Adıyaman arası uçuş mesafesi toplam 3135 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 3 saat 50 dakika sürüyor.

Oslo-Adıyaman uçuşları için en uygun gün hangisi?

Ortalama fiyatlar incelendiğinde, Oslo-Adıyaman uçuşları için en uygun gün: Pazartesi.

Adıyaman Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Sal
14ºC
31ºC
Sal
Çar
17ºC
29ºC
Çar
Per
20ºC
33ºC
Per
Cum
20ºC
34ºC
Cum
Cmt
17ºC
33ºC
Cmt
Haritada Görüntüle
Oslo - Adıyaman Alternatif Ulaşım
Para birimi