New York - Brüksel Uçak Bileti Ara

Yaklaşık Seyahat Mesafesi
5.886 Km
Yaklaşık Uçuş Süresi
7 saat 20 dk
En Son Satış
2 günden önce
Yarınki Hava Durumu
(Brüksel) 23°C / 11°C
Şu anda Brüksel Yerel Saati
GMT +2

New York Şehir Merkezinden Havalimanına Ulaşım

John F Kennedy Havalimanı

New York’un neresinde olursanız olun metro sistemine bağlanarak havalimanı yakınında Jamaica ya da Howard Beach İstasyonlarına gelebilirsiniz. Bu istasyonlardan da AirTrain hattını kullanarak JFK Havalimanı’ndaki dilediğiniz terminale kadar gelebiliyorsunuz.

Aşağı Manhattan ya da Brooklyn’den JFK Havalimanı’na gelmek isterseniz metronun A hattına binip Howard Beach istasyonuna kadar gelebilirsiniz. Ardından AirTrain’e binerek istasyondan terminallere ulaşabilirsiniz. Bindiğiniz yere göre değiştiği için bu yolculuk yaklaşık 60-75 dakika sürüyor.

Manhattan merkezden havalimanına gelecekseniz bu kez metronun E hattını ya da Long Island Rail Road (LIRR) trenlerini kullanabilirsiniz. Her ikisinde de Jamaica İstasyonu’nda inip AirTrain’e binerek havalimanı terminallerine geçmeniz gerekiyor. LIRR en hızlı, metro ise en ucuz yöntem. Queens’in kuzeyinden ya da Brooklyn’in güneyinden gelecekler ise metronun J veya Z hattını kullanabilirler. Metro ve trenler her 5-10 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı servisleri olan NYCAirporter otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Penn Station, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 90 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor. 

Havalimanı Bilgileri

New York’un uluslararası uçuşlarda en yoğun havalimanı olan JFK International Airport (1, 2, 4, 5, 6 ve 8 numaralı terminaller olmak üzere 6 yolcu terminali ile hizmet veriyor. 50 ülkeden 100’e yakın havayolu şirketinin iniş yaptığı bir yer olan bu büyük havalimanında terminaller arası geçiş AirTrain trenleri ile sağlanıyor. Terminalin çeşitli bölümlerinde toplam 15 bin araca hizmet verebilen araç park yerleri var. Uzun ya da kısa dönemli park etme imkânı bulunuyor.

Havalimanın hemen yakınında Crowne Plaza, Comfort Inn, Days Inn, Radisson ve Gardens Inn olmak üzere toplam 5 tane büyük otel bulunuyor. Bu otellerin shuttle hizmetlerinden faydalanmak için öncelikle AirTrain’lere binerek Federal Circle Station’a gitmeniz gerekiyor. Bu otellere buradan kalkan servislerle ulaşabiliyorsunuz. Havalimanının 6 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Mc Donalds, Euro Cafe, Starbucks, New York Hotdog, Eat&Go Istanbul, Wendy’s, Buffalo Aild Wings, Subway bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak International Shops Duty Free, DFS Duty Free, is Duty Free, Duty Free Americas gibi mağazalar var. Ayrıca L’Occataine, Pandora, Swatch, Hudson, Victoria Secret, M&M’a Store, Best Buy, Guess, Hermes, Mont Blanc, Bvlgari gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Emirates, KLM, Air France gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminaller 1. Ve 4. Terminal. Havalimanında toplam 22 Lounge bulunuyor. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

15/11/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Newark Liberty Intl Havalimanı

Manhattan merkezde yer alan ve ana istasyonlardan biri olan New York Penn Station’dan NJ Transit ya da Amtrak trenlerine binerek yaklaşık yarım saat içerisinde Newark Libery Airport Station’a gelebilirsiniz. Buradan da her 3 dakikada bir hareket eden AirTrain’lerle uçuşunuz olduğu terminale yaklaşık 10 dakikada gidebilirsiniz.

Havalimanı servisleri olan Newark Airport Express otobüs servisleri de bir başka alternatif. Manhattan’daki Bryant Park, Grand Central Terminal ve Port Authority Bus Terminal duraklarından binebileceğiniz bu servislerle ortalama 60 dakikada havalimanında oluyorsunuz. Bu servisi kullananların değişen trafik durumunu da hesaba katarak temkinli davranmalarında fayda var. Otobüsler duraklardan her 30 dakikada bir hareket ediyor.

Havalimanı Bilgileri

Newark Libery Havalimanı New York’ta ilk açılan havalimanıdır. JFK Havalimanından sonra yolcu yoğunluğu açısından ikinci sırada yer alır. A, B ve C terminalleri olmak üzere toplam 3 yolcu terminali vardır. A ve B terminalleri 4 katlı binalardan oluşur. C terminali diğerlerinden sonra inşa edilmiştir United Airlines ve United Express uçuşlarına ev sahipliği yapıyor. 

Terminalleri arası ya da araç park yerlerine ulaşım için JFK’ de olduğu gibi bu havalimanında ücretsiz hizmet veren AirTrain trenleri kullanılıyor.

Havalimanının 3 yolcu terminalinde de yiyecek içecek gibi birşeyler atıştırmak isterseniz pek çok seçeneğiniz var. Dunkin’ Donuts, Starbucks, Subway, Market Fresh, Villa Pizza, Phillip’s Seafood, Wendy’s, Java Moon Cafe, World Bean bunlardan sadece bazıları.

Alışveriş yapmak isterseniz bu konuda da seçenekler sınırsız. Duty Free mağazaları olarak EJE Duty Free, Duty Free Shop, Dufry Duty Free gibi mağazalar var. Ayrıca Swatch, Hudson, Best Buy, The Body Shop, Sunglass Hut, MAC, L’Occataine gibi pek çok markanın mağazasını bulabiliyorsunuz. British Airways, American Airlines, Delta Air Lines, Jet Airways, Virgin Atalntic, Lufthansa, Porter Airlines gibi çeşitli havayollarının Lounge servisleri de tüm terminallere dağılmış bir şekilde bulunuyor.

Lounge hizmetinin en yoğun olduğu terminal ise B Terminali. Havalimanında internet ise ücretli veriliyor. Günlük ya da aylık sınırsız ya da saatlik kullanım ücreti ödeyerek bağlanabilirsiniz.

02/05/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Havalimanından Brüksel Şehir Merkezine Ulaşım

Brussels Havalimanı

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için çok sayıda ulaşım seçeneğiniz bulunuyor.

Bu seçenekler arasında, taksi başta olmak üzere tren, otobüs, shuttle, bisiklet, limuzin ve araç kiralama yer alıyor. Ulaşım seçenekleri arasından size en uygun olan aracı kullanarak şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz.

Taksi

Brüksel Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için tercihlerinizden biri taksiler olabilir. Havalimanının ana varış binasının önünden kalkan taksilere binerek şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. Mavi ve sarı amblemleri sayesinde lisanslı olduklarını anlayabileceğiniz taksileri telefon aracılığı ile de ayarlayabilmeniz mümkün. Taksi fiyatlarını öğrenmek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tren

Trenler, tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi olarak hizmetinizde. Trenler ile şehir içi yolculuk edebileceğiniz gibi, aynı zamanda uluslararası yolculuk yapmanız da mümkün.

Havalimanının terminal binasının alt katından binebileceğiniz trenler ile Dordrecht’e 1 buçuk saatte, Rotterdam’a 1 saat 45 dakikada, Hague’ye 2 saatte ve Amsterdam’a ise 3 saatte gidebilirsiniz. Şehir içi ulaşım için ise 10 dakikada bir kalkan trenler ile rahatlıkla Belçika’nın her köşesine gitmeniz mümkün. Hangi bölgeye ne kadar sürede gideceğinizi öğrenmek için havalimanın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Brüksel Havalimanı’na ayrıca yaz sezonunda her gün sabah saat 8:25’te Paris’ten kalkan Thalys hızlı treni geliyor. Aynı şekilde saat sabah 10’da ise havalimanından Paris’e doğru geri dönüyor.

Otobüs

Ekonomik ulaşım seçeneklerinden bir diğeri de otobüsler. Havalimanın terminal binasının en alt katındaki otobüs garına asansör ile ulaşabilirsiniz. İstasyonda üç farklı otobüs platformu bulunuyor. İlk platform olan De Lijn otobüsleri ile Brüksel’in kuzey bölgesine, Roodebeek’e ve ayrıca Mechelen, Leuven, Vilvoorde, Merchtem, Jette, Expo, Diegem, Haacht ve Groenendaal bölgelerine yolculuk edebilirsiniz. Bir diğer platform olan MIVB/STIB hattı otobüsleri ile Brüksel’in Avrupa kısmına 30 dakika süren yolculuk ardından ulaşabilirsiniz. Diğer bir hat olan ANTWERP ile ise Antwerp ile havalimanı arasındaki gidiş gelişler sağlanıyor.

Servisler

Tercih edebileceğiniz ulaşım seçenekleri arasında servis araçları da bulunuyor. Birçok otelin verdiği servis hizmeti ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Anlaşmış olduğunuz otelin shuttle aracına haber vererek uçağınız indiği andan itibaren terminal binasının alt katındaki yolcu alma bölümünden size özel shuttle aracına binerek otelinize gitmeniz mümkün. Havalimanına shuttle hizmeti veren otellerin listesini öğrenmek için havalimanının internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bisiklet

Bisiklet sürücülerinin de düşünüldüğü havalimanında kırmızı ile işaretlenmiş bisiklet yolundan bisikletiniz ile gitmeniz mümkün. Bisikletlerinizi terminal binasına bırakabileceğiniz bisiklet park alanı da mevcut bulunuyor.

Limuzin

Lüks ulaşım araçlarından biri olarak limuzin ile ulaşımı tercih edebilirsiniz. Havalimanından kiralayabileceğiniz limuzinler ile istediğiniz yere gitmeniz mümkün. Direct Way ve Modern Car firmalarının havalimanındaki ofislerinden limuzin kiralayabilirsiniz.

Araç Kiralama

Son olarak araç kiralama da sizin için diğer bir ulaşım imkanı olarak karşınızda. Havalimanının varış binasında bulunan araç kiralama firmalarından araç kiralayarak şehir merkezine kolaylıkla gidebilirsiniz. İster şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt ve Thrifty yer alıyor.

02/12/2016 Tarihinde Güncellenmiştir.

Brussels S Charleroi Havalimanı

Belçika’nın başkenti Brüksel’deki ikinci uluslararası havalimanı olan South Charlaroi Havalimanı’ndan kent merkezine çeşitli ulaşım imkanlarıyla gitmeniz mümkün. Bunlar arasında taksi, otobüs, tren, shuttle ve araç kiralama gibi seçenekler mevcut. Aynı zamanda havalimanındaki park alanları sayesinde özel aracınızla da gitmeyi tercih edebilirsiniz.

Taksi

Havalimanındaki terminal binası çıkışında bulunan taksi firmalarının araçları ile şehir merkezine hızlı ve konforlu şekilde gidebilirsiniz. Haftanın her günü ve günün her saati hizmetinizde olan taksi firmaları arasında; Sympa Tax, Rapid Tax, Ideal Tax, Taxis Carolo, Confort Tax ve Taxi Europe bulunuyor.

Tren

Tercih edebileceğiniz ekonomik ulaşım seçeneklerinden birisi trenler. South Charlaroi Havalimanı’ndan binebileceğiniz trenler ile şehir merkezine rahatlıkla gidebilirsiniz. Sizin için ekonomik bir seçenek olan trenlere terminal binasının ikinci kapısından ulaşabilirsiniz.

Otobüs

Diğer bir ekonomik ulaşım seçeneği ise otobüsler. Havalimanı terminal binasından binebileceğiniz otobüsler ile şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada gidebilirsiniz. Taksiye oranla daha ekonomik olan otobüsler hem rahat hem ucuz bir yolculuk yapmanızı sağlayacak.

Servisler

South Charlaroi Havalimanı’ndan kalkan servis otobüsleri ile kolaylıkla şehrin farklı merkezlerine gidebilirsiniz. Brussels’e kalkan otobüsler saat 3 buçukta başlayıp her yarım saatte bir hizmetinizde iken Lille & Luxembourg’a kalkan otobüsler uçak sayısına ve saatlerine göre farklı saatlerde hizmet veriyor. Bruges & Ghent’e kalkan otobüsler ise günde 6 defa hareket etmekte olup Terminal binasının birinci kapısından kalkıyor.

Araç Kiralama

Tercih edebileceğiniz bir diğer ulaşım aracı ise araç kiralama. Havalimanındaki araç kiralama ofislerinden ister şoförlü ister şoförsüz olarak kiralayabileceğiniz araçlar ile şehir merkezine konforlu şekilde gidebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz araç kiralama firmaları arasında; Avis, Europcar, Hertz, Sixt ve Budget bulunuyor.

27/04/2017 Tarihinde Güncellenmiştir.
Brüksel Ortalama Sıcaklık
Gün
Min
Maks
Çar
11ºC
23ºC
Çar
Per
8ºC
15ºC
Per
Cum
8ºC
15ºC
Cum
Cmt
7ºC
17ºC
Cmt
Paz
9ºC
17ºC
Paz
Haritada Görüntüle
Para birimi
x